Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Джанти 17 или 18 за Октавия?


Kograman

Recommended Posts

Вече понатрупах повече километри.

Със сигурност мога да кажа, че това е размера за Октавия. Пътно поведение, комфорт са в пъти по-добри от колкото с 16-ките. 

Относно превключването на кутията, явно в мен е грешката. Работи си както преди. Смяната от едната кола на другата, от дизел на бензин,при адаптацията на крака с газта съм се заблудил.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито 17 цола. Ще останеш доволен от тази промяна. Стабилност и по добро усещане при завой радват водача. И ако си избрал хубави гуми и с правилно налягане ще останещ доста доволен и занапред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май си направих проблем. Боядисах с четката джантите където ляга на главината, както и самата главина. Боята е протекта 3в1. Направих го за да ги освежа. Сега, над 130 км/ч тресе като се ускорява. До тези километри, проблем няма. Джантите са прави ма струна, баланса също, гумите са чисто нови. 

Дали тези милиметри боя ми правят проблем? Не успяват да легнат хубаво?

Взех шкурка и телена четка да сваля боята. 

Някой срещал ли е подобен проблем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Kograman написа:

Взех шкурка и телена четка да сваля боята. 

Така ще ти е трудно. Шкурката се запълва с боя. С тях може да я надереш и след това с кореселин до основа.

 

Преди 2 часа, Kograman написа:

Дали тези милиметри боя ми правят проблем? Не успяват да легнат хубаво?

Съмнявам се, защото при стягането джантата мачка боята и пак стига до здраво, но този фактор трябва да отпадне. Там не се боядисва. Не съм чул и някой да боядисва. Добре е да се почиства периодично с шкурка само водача на центр. отвор, намиращ се на главината. Трупа ръжда и трудно се сваля/качва джантата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С телена четка. С шкурка трябва да си играеш прекалено дълго. А има и едни специални дискове за шлайф, които махат само ръжда. @Pepinoми ги показа и бях силно впечатлен. Утре ще си взема няколко за работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какъв е слоят боя. Ако е нещо в границите на 1мм, не е от значение.

Щом си я карал, има вероятност джантите да са остъргали боята на точките, където лягат и разстоянието от боята да се яви, като недозатягане. Пробвай да ги притегнеш. Ако поддадат на затягане, тествай без да правиш друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Kograman написа:

Да не вали, и ще махна боята при първа възможност. След което пак гумите на баланс. 

Не разбирам защо си сложил боя на главините. Аз слагам медна грес, за да няма залепване, запичане и всичко е наред. Там където е в контакт с джантите, така или иначе не се вижда, за да търсиш визуален ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Биядисах защото като ги свалих , имаше доста ръжда. 

Стегнати са с ДинамоМетричен ключ на 140 нютона. Не са мръднали, пробвах да ги дозатегна пак на толкова нютона.

Ще сваля боята, нов баланс и ще видим какво ще стане.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Kograman написа:

Ще сваля боята, нов баланс и ще видим какво ще стане.

Понеже ще ги правиш едновременно нещата, разбери дали балансът е имал нужда от корекция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 57 минути, joro-120L написа:

Понеже ще ги правиш едновременно нещата, разбери дали балансът е имал нужда от корекция.

Най-вероятно не, но да видим

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Izolini написа:

Най-вероятно не, но да видим

Да отпадат вариантите. Ако спре да тресе, да се знае причината.

 

Тук има нещо съмнително. Ако е само при ускорение?

Преди 21 часа, Kograman написа:

Сега, над 130 км/ч тресе като се ускорява.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали имаме прекрасни пътища, и не може да се разбере от пътя ли тресе, от гуми и т.н Днес намерих сравнително читав и равен път, тресенето започва от около 60 км/ч, но е много слабо. Същата процедура с боята я направих и на другата ми кола, там проблема е абсолютно същия.

Затова си мисля че е от боята.

Не успява да легне хубаво и на баланс машината поради неравномерният слой. Но, това са само догадки.

Утре ако не вали, сутринта я започвам процедурата.

Сваля на боята от главина и джанти до блясък. Нов баланс, и на пътя. 

Ако пак тресе, вече не знам какво да си мисля ...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен като слагах летните този сезон помолих да почистят главините и джантите, където контактуват и да сложат грес. -Отказаха ми. Гарантираха, че щял да се наруши баланса. То щяло да ми е разбалансирано и само от съхранението в мазето зимата, ама да съм покарал така, щом не съм искал те да балансират. 
Според вас възможно ли е от почистване само да мръдне баланса или са ме пуснали по пързалката, защото много държаха те да направят баланс, въпреки че ги бях предупредил, че преди 3-4х км са балансирани и оптимизирани на hunter road force и сега не искам да се пипа. А иначе, от стоенето тресене няма... ?  

 

преди 40 минути, Kograman написа:

Ако пак тресе, вече не знам какво да си мисля ...

 

Не е невъзможно от амортисьор или нещо друго по окачването. При мен след смяна на амортисьори имаше разлика, но тресенето беше предимно около 125км/ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със зимните гуми , и на двете коли нямах проблеми. 

Слагам летните, едните чисто нови на едната кола, на другата на 3 години, но на 5к км. Общото между двете е боядисването ми. И при двете симптомите са едни и същи.

Едната е на 57к км, другата на 115к км, преминавали са годишни техническа инспекция преди 4 месеца в официалните вносители. Без забележки са и на двете работните карти.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, mykacu написа:

Според вас възможно ли е от почистване само да мръдне баланса или са ме пуснали по пързалката, защото много държаха те да направят баланс, въпреки че ги бях предупредил, че преди 3-4х км са балансирани и оптимизирани на hunter road force и сега не искам да се пипа. А иначе, от стоенето тресене няма... ?  

Най-леката и доходна работа за един гумаджия е да врътне колелата на баланс машината и да ти вземе 10-20лв. Не знам колко струва.:) 

Прави си изводите.

 

Преди 6 часа, Kograman написа:

Днес намерих сравнително читав и равен път, тресенето започва от около 60 км/ч

С 60 ако тресе, със 130 трябва да хвръкнат колелетата. Много боя си натрупал. Боядисва се тънко, една ръка, по-разредена боя. ;)

 

Преди 6 часа, Kograman написа:

Същата процедура с боята я направих и на другата ми кола, там проблема е абсолютно същия.

С това трябваше да започнеш. Въпреки съвпадението, не смея да давам прогноза. Ти ще си кажеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както си и мислех, проблема се оказа боята. Днес я свалих от джанти и главините, нов баланс, медна грес за да не ръждясва. Повозих се малко, до 160 км/ч няма и помен от проблем.

Благодаря на всички за съветите и напътствията.

IMG_20230510_103845.jpg

IMG_20230510_103849.jpg

IMG_20230510_110545.jpg

IMG_20230510_110551.jpg

IMG_20230510_122422.jpg

IMG_20230510_122425.jpg

IMG_20230510_122431.jpg

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Kograman написа:

Както си и мислех, проблема се оказа боята. Днес я свалих от джанти и главините, нов баланс, медна грес за да не ръждясва. Повозих се малко, до 160 км/ч няма и помен от проблем.

 Всъщност си боядисал спирачните дискове. Главината е под тях. Те са чугунени и там отърване от ръждата няма. Колата като постои няколко дни и лъскавата им част ръждясва веднага. Джантите пък са алуминиеви, там ръжда не хваща.

Общо взето, весела история. Отвори ти се малко работа, но с щастлив край. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.