Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Спрей за размразяване vs покривало за челно стъкло.


The Best Forman

Recommended Posts

От седем години ползвам спрей за размразяване и ефекта винаги е един и същ - първите 500 м. или 5 мин. карам почти на сляпо - след като се разтвори леда , обирам с перо и потеглям , НО по стъклото винаги остава слой влага , която много бързо замъглява цялото стъкло и трябва или да чакам колата сама да си размрази стъклото или както повечето случаи става - тръгвам и един светофар карам почти на сляпо. Пробвал съм какви ли не спрейове и при всички става така.

Сега се замислих за тези модерните одеяла за челно стъкло и огледала , та някой ползва ли такова и ако не го откраднат , има ли ефект , челното стъкло чисто ли е сутрин?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този ефект със спрея при мен се получава, когато напръскам предното стъкло, запаля колата и пусна да духа топло на челното стъкло - тогава винаги се запотява отвътре, което е нормално от рязката смяна на температурата стъклото кондензира. Затова паля колата и първите няколко минути не пускам парното, през това време спрея е подействал - почиствам, тръгвам и пускам парното, но първоначално не към челното стъкло. Този начин при мен работи - тестван няколко зими. Одеяло не съм ползвал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми тоя спрей му изфирясва спирта и остава само влага по стъклото - много ясно, че ще замръзне. Като тръгнеш и почне да духа вятъра - няма как да се случи друго. Според мен - мани го тоя спрей :)

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, 4е4о написа:

Този ефект със спрея при мен се получава, когато напръскам предното стъкло, запаля колата и пусна да духа топло на челното стъкло - тогава винаги се запотява отвътре, което е нормално от рязката смяна на температурата стъклото кондензира. Затова паля колата и първите няколко минути не пускам парното, през това време спрея е подействал - почиствам, тръгвам и пускам парното, но първоначално не към челното стъкло. Този начин при мен работи - тестван няколко зими. Одеяло не съм ползвал.

Отвън става тънка коричка и чистачките не помагат .. само функцията на климатика за размразяване , но след 3-4 мин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, zloQQ написа:

Еми тоя спрей му изфирясва спирта и остава само влага по стъклото - много ясно, че ще замръзне. Като тръгнеш и почне да духа вятъра - няма как да се случи друго. Според мен - мани го тоя спрей :)

Нов е , от тази есен .. и к'во да стържа и дера стъклото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка година слагам в багажника на жена ми спрей за размразяване и до сега подобно оплакване не е имала. Пръска, пали колата, докато позагрее двигателя челното стъкло се е размразило. Последния, от който е най-доволна, е на Вюрт, но бюджетния вариант на Куикси също върши работа въпреки, че опаковката му е калпава. Покривало за челното стъкло ползва през лятото, върши по-добра работа от сенник за таблото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, The Best Forman написа:

Отвън става тънка коричка и читапките не помагат .. само функцията на климатика за разнразяване , но след 3-4 мин.

 Гена, откъде пишеш. Да не чакаше някой да го хване упойката :)

 

Преди 3 часа, The Best Forman написа:

Сега се замислих за тези модерните одеяла за челно стъкло и огледала , та някой ползва ли такова и ако не го откраднат , има ли ефект , челното стъкло чисто ли е сутрин?

Не съм ползвал одеало, модерно. Един картон от кашон съм ползвал. На сутринта стъклото е чисто, но като тръгнеш става същия кенеф. Просто избягваш първоначално стъргане на дебел лед. Ако не е толкова студено и течността за чистачки спасява положението.

п.п. Идва пролет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Mishelle написа:

Всяка година слагам в багажника на жена ми спрей за размразяване и до сега подобно оплакване не е имала. Пръска, пали колата, докато позагрее двигателя челното стъкло се е размразило. Последния, от който е най-доволна, е на Вюрт, но бюджетния вариант на Куикси също върши работа въпреки, че опаковката му е калпава. Покривало за челното стъкло ползва през лятото, върши по-добра работа от сенник за таблото.

Ползвал съм всичко , което се намира на пазара - Сонакс , Куикси , сега съм с Вюрт и е все така , но аз не чакам - размразявам , минавам с перото , паля и на първия светофар виждам силуети , на втория започвам да гледам като танкист , на треития вече проглеждам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, joro-120L написа:

 Гена, откъде пишеш. Да не чакаше някой да го хване упойката...

От телефона , без очила ?

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, joro-120L написа:

 Гена, откъде пишеш. Да не чакаше някой да го хване упойката :)

 

Не съм ползвал одеало, модерно. Един картон от кашон съм ползвал. На сутринта стъклото е чисто, но като тръгнеш става същия кенеф. Просто избягваш първоначално стъргане на дебел лед. Ако не е толкова студено и течността за чистачки спасява положението.

п.п. Идва пролет.

Или той си е шмръкнал от райския газ на пациента ?

 

Аз ползвам покривало, нямам оплаквания. Вечерта само паля, обръщам да изпада снега и потеглям. Случвало се е да я оставя и нощем извън гаража, също никакви грижи.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама се разглезихте всичките - аз си ползвам старомодната стъргалка. Паля колата и докато мина всички стъкла челното е изсушено и от вътре. Ама явно съм човек с време, щом мога да си позволя тея 5 минути сутрин ?
Иначе одеало и аз искам да си взема, но само заради снега - влиза ми под чистачките и предният капак и замръзва там, а на моята каручка рамената не се вдигат. Само дето не си намирам нещо читаво - тези, които гледах са някакви найлони, а искам да е с мекичко отвътре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стъклата на Шкодите след 2000 година са толкова кашкавалени , че стъргалката (дори и оригиналната) ги дерат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята кола живее пред блока. Ползвам етилов спирт и съм много по-доволен от спрей за размразяване. Ползвах някакъв от Практикер, но за да размразя предното стъкло трябваше да го изпръскам целия. Сега му ползвам шишенцето с помпичката.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам този "спрей" и съм много доволен, за около 2-4 минути всичко се е размразило и потеглям ?

original.jpg

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам от време на време от сребристите покривала с ушичките, които се застопоряват със затваряне на предните врати. Помагат против обледяване, но при силен вятър удрят по стъклото и се включва алармата на Гица (фабрична аларма на О1 тур 2008). На О3 нямам проблем с това, но вероятно защото съм деактивирал мониторинга на купето. Спрей не ползвам.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, SKODA 105 RS написа:

Аз ползвам този "спрей" и съм много доволен, за около 2-4 минути всичко се е размразило и потеглям ?

original.jpg

И аз ползвам абсолютно същия спрей, няма такъв кеф, бачка безотказно и е страхотен!!!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 54 минути, РусенскоВарено написа:

И аз ползвам абсолютно същия спрей, няма такъв кеф, бачка безотказно и е страхотен!!!?

Принципно , когато паркирам ей на това място

IMG-b2ad48de764bd29092fbd288eeb3afcf-V.thumb.jpg.5eb7d85a822ac54ef9be40b0cd8804e9.jpg

не ползвам нищо , но сутрин на паркинга си е тегаво .. с бутона много се чака , а Грета рони крокодилски сълзи ?

Хванах му цаката .. един микрофибър след перото и стават нещата.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не казвам, че спрея е стар, а те подсещам з физиката - алкохол изфирясва по-бърже. А що не паркираш пред входа ти и сутрин слънцето да размразява? Или една "Пандора" и палиш 5 минути преди да слезеш. После само рипаш в колата и потегляш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, The Best Forman написа:

Принципно , когато паркирам ей на това място

IMG-b2ad48de764bd29092fbd288eeb3afcf-V.thumb.jpg.5eb7d85a822ac54ef9be40b0cd8804e9.jpg

не ползвам нищо , но сутрин на паркинга си е тегаво .. с бутона много се чака , а Грета рони крокодилски сълзи ?

Хванах му цаката .. един микрофибър след перото и стават нещата.

Странни съседи имаш там, Докторе - стар климатик, неразпечатана перална, прашасала стойка за вино и наченато руло гъз папир. ?

Как се събрахте такава компания, не знам.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, The Best Forman написа:

Стъклата на Шкодите след 2000 година са толкова кашкавалени , че стъргалката (дори и оригиналната) ги дерат.

Ползвай черната част на оригиналната стъргалка на Шкода, де.?20230210_141936.thumb.jpg.f55578ce02cd67505a556e94e60fe7b9.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам спрей, в малкото дни, в които ми се налага. Не прави стъклото точно кристал, но стига за да спести стъргането, което е с потенциал да прецака стъклото. Нещо, което е важно за хората като мен, които често карат в тъмната част на денощието извън града.

Аз съм доволен от спрея на Motip и Hilber. И двата купувани от Бриколаж.

За да не се изпарява бързо етанола, обикновено се слага глицерин в състава на течността. Както се прави при дезинфектантите. Въпроса е, че това вероятно ще направи бесен мазаляк по предното стъкло...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се зачитам... От камъчета на О2 (преди фейслифта) ставаше мазало със стъклото. "По-меко" не съм срещал. На моята (О2 фейслифт) нямам абсолютно никакви грижи. Но изрично споменавам камъчета. Вие обаче пишете, че не ползвате такава, за да не надере джама. Толкова ли са зле стъклата щом гладка пластмаса може да ги нарани? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Велко, моята е фейслифт от последните. Челното стъкло прилича на прекарало шарка. Даже се чудех дали няма къде да я закарам за полиране.

Иначе и двете покривала, които имам, от вътрешната страна имат мек (нещо като дунапрен) слой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, zloQQ написа:

Толкова ли са зле стъклата щом гладка пластмаса може да ги нарани? 

 

Не ги надира толкова пластмасата, колкото мизерията, която ще "втриеш" в стъклоно с нея...

 

Преди 5 часа, Izolini написа:

Даже се чудех дали няма къде да я закарам за полиране.

 

 

Не. Говорих със стъклар по темата. Шанса стъклото да се спука при автомобил на повече от 2-3г. не е малък. Има нагряване при полирането.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, sauber написа:

Не. Говорих със стъклар по темата. Шанса стъклото да се спука при автомобил на повече от 2-3г. не е малък. Има нагряване при полирането.

 

Един пич наскоро беше пуснал в Хюндай форума, че е полирал предното стъкло и изглеждаше доста-доста добре :) 

 

Ето видео:

 

 

Иначе, и аз си мислех, че при затопляне на предното стъкло може да се спука и да стане мазало, но пък лятото, като се напече не можеш да го пипнеш, а някои хорица ходят да мият колите на автомивката в този момент, със студена вода и нищо му няма на стъклото. Нали уж е направено от няколко слоя и има и фолио и т.н. - не би трябвало лесно да се спука, ама знаеш ли го... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.