Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Спрей за размразяване vs покривало за челно стъкло.


The Best Forman

Recommended Posts

Преди 2 часа, sauber написа:

Не. Говорих със стъклар по темата. Шанса стъклото да се спука при автомобил на повече от 2-3г. не е малък. Има нагряване при полирането.

Не знаех, че се нагрява. Тогава може да се отлепи и зоната около датчиците. А ако се спука, от застрахователя ще ми платят някой бесен китаец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Izolini написа:

Не знаех, че се нагрява. Тогава може да се отлепи и зоната около датчиците. А ако се спука, от застрахователя ще ми платят някой бесен китаец.

Нормално е да се нагрее, затова лично аз при необхидимост бих направил подобна процедура през лятото, за да избегна голямата температурна амплитуда.

Относно застрахователя, не са чак толкова стиснати, все пак колата ти не е ретро, да ти замажат очите с 50 кинта. Аз смених оригиналното челното стъкло на моята по каско след покупката, като заведох щета, защото имаше няколко шупли, но беше ужасно надраскано от чистачките. И аз имам притеснения относно качеството, но все пак има няколко опции и аз си избрах вариант "Европейско" стъкло, което е Pilkington, оригиналните са ми Splintex, така че немисляче съм се орецакал. И ми го платиха на 100%.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, shaft написа:

 

Един пич наскоро беше пуснал в Хюндай форума, че е полирал предното стъкло и изглеждаше доста-доста добре :) 

 

Ето видео:

 

 

Иначе, и аз си мислех, че при затопляне на предното стъкло може да се спука и да стане мазало, но пък лятото, като се напече не можеш да го пипнеш, а някои хорица ходят да мият колите на автомивката в този момент, със студена вода и нищо му няма на стъклото. Нали уж е направено от няколко слоя и има и фолио и т.н. - не би трябвало лесно да се спука, ама знаеш ли го... 

 

Според мен проблема идва от това, че се нагрява в определена зона повече при полирането. А лятото макар и горещо е равномерно. Ама само предполагам...

 

Преди 10 часа, Izolini написа:

Не знаех, че се нагрява. Тогава може да се отлепи и зоната около датчиците. А ако се спука, от застрахователя ще ми платят някой бесен китаец.

 

И това е някакъв проблем, но не основният. Според същият човек, пак на кола на повече от 2-3г. има посукване вече в рамката. И дори оригинално стъкло не застава като хората. Звучи логично, не знам дали е истина. Само един път съм сменял предно стъкло на кола, по-скоро нямах проблеми. Ама знам ли...

 

Иначе съм виждал полирано стъкло и си става като чисто ново. Ефекта е доста добър.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие сте големи авантаджий .. що не си направите тема за надраскани стъкла и да си чатите ?

По същество - няма проблем при полиране на монтирано стъкло .. проблем е да го занесеш свалено (така са ми отговаряли от фирма извършваща тази услуга). Има си технологии (препарати) , с които се полира стъклото без опастност от счупване (освен ако полиращия не е на кило ракия) , но полирането не е панацея - следите от чистачки изчезват , но следите от камъчета не (това ми е казвал друг извършващ тази дейност) по простата причина , че са по-дълбоки и ако някой тръгне да "изравнява" такива дефекти , стъклото ще заприлича на третокачествено китайско криво огледало и те така.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.