Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Грешки за мисфаери


gemballa

Recommended Posts

Здравейте, вчера реших да закача Фабиата с VCDS и излезнаха грешки за мисфаери. Преди да съм отишъл в сервиз, може ли някой да сподели какъв може да е проблема? Двигателя е 1.2 тси, 110 кс на 75к км. Свещи сменях мисля на 40к км (или 60к км, не помня какви бяха фабричните интервали). Прилагам и снимка на грешките.
Благодаря предварително

 

20230303_144940_HDR-1.thumb.jpg.42caadeb9bdcb2921ffe8396a084c332.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешката за EVAP системата съм я срещал и на моята , зачистих я и повече не се е появявала .. реших , че съм препълнил резервоара (появи се малко след зареждане) , а всички насоки са към запушване на отдушника я гърловината.

Колкото до пропуснатото запалване - или нещо се е намокрило или новите свещи са за смяна .. ако ги забършеш и не се появят повече , може нещо да се мокри и да смущава веригата на бобините  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами зачистих всичко, ще е закача след седмица да видя какво ще покаже. А относно пълненето на резервоара, случвало ми се е на няколко пъти да го пълня почти до горе (обезвъждушавал съм).

Във връзка с първите 2 грешки, сега се сещам, че от време на време при студено палене в началото усещам вибрации в работата на двигателя, все едно мени оборотите. В движение нищо нередно не съм усетил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз всеки път обезвъздушавам , но като гледах клипчета в нета на какви мазньочи се появят грешките , а моята гърловина и капачка изглеждаха като нови и реших , че нещо се е смахнала моментно. Колкото до паленето - винаги ползвам добавка , последните два пъти зареждах извън София и не сложих , и в големите студове веднъж чух въпросното палене , но при мен горивото отлежава поне по два месеца , защото не карам много колата , но не съм я чел скоро (нищо не свети) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Misfire е нещо, което сравнително често се случва, но рядко стига до знанието на шофьора/светване на лаНБа на таблото. Проблем е, когато излезе въпросната индикация. Няма ли я - нека си пише грешки от време на време. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, gemballa написа:

Нямам индикации по таблото.

Тия поколения TSI натрупват ли нагари?

Няма двигател с вътрешно горене , който да изгаря всичко. Ако се кара на метан или пропан-бутан , отлаганията са чувствително по-малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото аз ползвам една добавка срещу димност и против детонации , та като дойде време да я разхлупя за ангренаж , може да взема една камера да погледна върши ли някаква работа таз добавка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

След една седмица и около 600 км смесено шофиране, грешки за missfire няма.

 

Има други за мигачите, странна работа ?

 

20230312_164441-1.thumb.jpg.f702637e17689816e746a20dd23f19cd.jpg20230312_164408-1.thumb.jpg.a491e2c8ddc2f22c70a7c3a1ea94e906.jpg20230312_164425-1.thumb.jpg.8272adce68936ae9ba71411827607f8b.jpg

Редактирано от gemballa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези точно грешки не съм ги виждал , но съм чистил два пъти окис от плюсовите пластинки на стоповете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.