Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с хидравлика на 1.6TDI, 75hp


Kradev

Recommended Posts

Здравейте. Колата е Шкода Фабия 1.6ТДИ, 75к.с., 55kW, 2011г. Проблема е следния: 
- Преди няколко месеца, когато температурите бяха под нулата при палене светна лампата за хидравликата и волана се втвърди, но докато почистя снега от колата лампата угасна(нямам спомен дали беше при повторно палене). От тогава нямаше проблем до преди 10 дни. Отново светна, обаче, при температура навън от 7°. Бушоните и хидравличнага течност са в норма. На 2 диагностики при различни сервизи бях и казват, че е помпа. Помпата  на колата е TRW 6Q0423156 AB. Подменена е с такава на Koyo/така казват от магазина от където я купих/. Проблема остана, но лампата светва още преди палене - на контакт. На диагностика показва, грешка G250 - Power steering sensor. Това означава ли, че новата помпа работи? Трябва ли да се адаптира датчика към новата помпа или трябва ли да се търси/рециклира помпа TRW? Възможно ли е да се оправи, ако сменя датчика с такъв на Koyo/ако има такъв/? Чел съм в руски форуми за изстрадали хора по темата и споделят мнение, че помпата, рейката и датчика трябва да са една и съща марка. Прилагам 2 снимки на новата/втора употреба и без стикер/ и една на стикера на старата/още монтирана/. Благодаря предварително. 
Поздрави,
Радев

0-02-05-5a8088d7cafceeaf8dcd1a34893ab2ae1d5f50857ea56c32e161bd7549c5c98b_d3db6f5751cd1142.jpg

0-02-05-8f9c07d6e7b412759f3b04a3053bd5c120ffd3c2ff824cedcc61619cc5e61f8b_21db3ee53554044d.jpg

0-02-05-f2e75f071bad8e1f4667e75554987d797ec70e0318d68800b8d5247f85f6cca3_cdccaef0b64c59be.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм чел , че помпата и датчика трябва да са от една марка , но дали ще пасне на рейката нямам никаква идея .. остава да пробваш и да споделиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да претендирам, че разбирам, не е ли възможно проблема да си е бил и все още да е в сензора, без да е от значение марката на помпата? Може и да има някаква зависимост и наистина компонентите в една кола да трябва да са от една марка за да работят, но наистина не съм запознат. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има два вида датчици на рейката, така че е напълно възможно новата хидравлична помпа да изписва въпросния датчик. Закачете старата помпа на буксите и проверете какви грешки е записала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 14.03.2023 г. at 22:42, Vladi_a написа:

Закачете старата помпа на буксите и проверете какви грешки е записала.

Това мислихме да направим. Два сервиза казват, че е помпа и затова решихме да сменим нея. Днес по диагностика се оказа, че VAG номера на новата/втора употреба/ помпа е 8Z0423156F. На старата се вижда от снимките, а  именно 6Q0423156AB. Опитахме се да кодираме новата с кода от старата така като кода на старата се опитах да го намеря в нета, но пак не стана. Преди да търся нов датчик или друга помпа ще пробваме по този начин. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

“Новата” е от  ауди а2 като гледам. Твърде вероятно е да е с другият тип датчик и затова да изписва грешката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, Vladi_a написа:

“Новата” е от  ауди а2 като гледам. Твърде вероятно е да е с другият тип датчик и затова да изписва грешката.

Точно това си помислих и аз. Тъй като някъде пишат, че тези датчици след 2005г. са били променени. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е решен. Помпата е сменена с друга, втора употреба, работеща. Интересното е, че е със същия номер - TRW 6Q0423156 AB
Благодаря на отзовалите се! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.