Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Аларма Pandora Smart Pro V3


Jacky Adamov

Recommended Posts

Колеги, някой слагал ли е въпросната алармента система Pandora Smart Pro V3 и какво ви е мнението за нея?

 

Една от идеите ми е, тъй като колата ми няма печка, зимата да я пускам да затопля преди да се качим с детето на път за омразната деЦка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не ли по-добре да се монтира печка , бих казал че цената на втора употреба с монтаж е разумна 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакам за оферта, но цената е около 900лв. 

 

Питах за монтирането на печка в Еуратек, но ми отказаха. Къде мога да проверя за монтаж на печка?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление не мога да споделя за алармата, но дали не е по-добра инвестиция GPS Tracker вместо втора аларма?

 

И малко off-topic: Супърба би трябвало да е с нагреватели и, ако изключих ЕКО режима на климатика, би трябвало почти веднага да духа хладко. Да, няма да е 20 градуса, та дали си заслужават парите за печка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@PRRЕко режим не ползвам. И ако е по-студено, докато стигнем до детската градина чак тогава започва да стопля. Така че мнения за Пандора биха били супер. А иначе по-евтино винаги може да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

900 лв е кутията с алармата. Още почти толкова отива за монтаж. Сваля се цялото предно табло. Освен това алармата изисква програмиране, а софтуерът не е достъпен за всеки. За Суперб 2 знам, че е стоял 3 дена разглобен и с консултации от Русия, за да тръгне алармата. Да, после през телефона може да правиш почти всичко, като затваряне и отваряне на стъкла, промяна на климатика и дистанционно палене и гасене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ID AБлагодаря за инфото. Ако е 900лв монтажа мисля, че крайното решение е взето вече. Ако пъ трябва да стои 3 дни за монтаж абсурд. Не съм сигурен, дали искам да дам на някой да ми свали цялото предно табло (освен ако не се казва Вилнер) и да прави каквото и да било. Мислех, че се монтира по съвсем различен начин. Но да видим какво ще дадат като оферта от Авал. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://rheamp.bg/ това е представитля на webasto, а за работещи втора употреба с монтаж има обяви в олх но нямам кадърен човек има едно момче от Перник, които ги прави но не знам дали монтира ще потърся координатите му 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пандора-та е готина играчка определено. Но печката е истината. Ако нямаш "електрически нагревател", Пандора-та ще запали колата, но тъй като е дизел - на място няма да загрее и да почне да духа топло. И се обезмисля "операцията". Трябва си реотанче... Та, в случая - щом главната цел е загряване на купето преди потегляне - webasto е правилното решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, zloQQ написа:

Пандора-та е готина играчка определено. Но печката е истината. Ако нямаш "електрически нагревател", Пандора-та ще запали колата, но тъй като е дизел - на място няма да загрее и да почне да духа топло. И се обезмисля "операцията". Трябва си реотанче... Та, в случая - щом главната цел е загряване на купето преди потегляне - webasto е правилното решение.

 

Дето се вика: Ей това чукане чаках! Много благодаря. Значи пандорката отпадата напълно. Въпроса е вече webasto откъде (като надеждност) и колко като цена. Виждам неща от 400 до 4000лв. 4к също не ми се дават. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Jacky Adamov а сигурен ли си, че нямаш нагревател? За къде е била произведена колата? Ако е Южна Италия - ОК. Но ако е Швейцария, Австрия, Германия...България - би трябвало да имаш. Може да се провери по рама дали имаш ако не се лъжа. Също така и в книжката би трябвало да е описано кога и как се включва допълнителното подгрява е на купето. Тогава Пандора или коя да е друга аларма по КАН би трябвало да може да я ползваш, за да запали колата и да подгрее. Аз съм с Октавия 2 и имам нагревател. Алармата ми е Excalibur и паля колата,за да подгрее зимата и да разтопи джамовете. Лятото същото се случва ако искам да я охладя. Голяма благинка е.

Сбито...

Липсва нагревател - монтираш печка. Подгрява купето зимата.

Имаш нагревател - монтираш подходяща аларма. Подгрява купето зимата и го охлажда лятото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@zloQQАми не знам дали съм сигурен. Нямам допълнително дистанционно? :D Признавам, колите не са ми силата. Аз онзи ден след близо една година, разбрах, че лампата в багажника ми всъщност се маха и е LED фенерче. 

 

Колата е 2016г. и е внос от Швейцария. Втори собственик съм. Швейцареца е плащаш дебело за опции и колата има почти всичко, като опции.

 

Нямам обаче никаква идея как мога да проверя. Не съм срещал никъде стикер и на webasto, ако това е критерий. Мога да ти изпратя VIN-a. Или Ако имаш диагностика уикенда да дойда някъде (срещу заплащане, разбира се) да провериш. Или да ми кажеш къде мога да проверя.

Редактирано от Jacky Adamov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така...

Нагревателя няма дистанционно, а се включва автоматично при дадени условия. Щом е от Швейцария, би трябвало да разполагаш с такъв, че там си е хладно зимата. Дали имаш, може да се провери или по VIN или като прегледаш кодовете, които описват оборудването на автомобила. Те са залепени в книжката на автомобила и/или в багажника под молете някъде. Поне така е на О2 и Супърб 2. В твоят дори би трябвало да има отделен нарочен бутон. Вероятно нещо такова:

image.thumb.png.97a496e402bd9d8fb0fac4f199368bc9.png

 

А в менюто на климатроник а би трябвало да имаш и това:

image.png.141277092bf0b363f0e9acb4fe2d56fd.png

 

Ето един линк от острова:

https://www.briskoda.net/forums/topic/463982-activate-auxiliary-heater/

 

А тук са 2 клипа в които е обяснено как се случват нещата в 3-о поколение Супърб. 

 

 

 

 

 

Ако приемем, че инфото, което съм пуснал по-горе се отнася за същия "auxillary heater", който беше в предишните модели Супърб и Октавия - значи лесно може да се провери. Ако обаче това е някаква допълнителна джаджа (макар да изглежда същата чисто физически)...не знам. До не знам, дали ако нямаш нарочен бутон и допълнително меню в климатроника, нямаш и автоматичен нагревател/отоплител. Може и да имаш и да си бачка автоматично при температура под 5⁰С (както е при мен) + вентилацията на макс с бутона за принудително обдухване на предния джам.

Колкото до VAG-COM - имам, но за моята кола. Новите...не ги чете. За София, мога да ти препоръчам Пепино ако успееш да намериш свободна дупка в графика му или евентуално сервиз Трансексперт. Мисля, че това са хората, които могат да ти ударят едно рамо.

Ако мен питаш - мятай директно една такава "печка". Не може да няма из e-bay чаркове на прилични цени. Пепи или Евгени от Трансексперт може да направят колата. Но преди да се захванеш с този вариант - прослушай ги дали са навити да монтират. 

Успех! И чакаме развитие да споделиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@zloQQ Огромни благодарности за изчерпателният отговор.

Накрая ще се окаже, че нямам нищо такова. Вчера си ъпдейтнах софтуера на колата през mib-helper, но няма особена промяна в опциите, което ми беше тайната надежда. 

Бутон за печката също нямам, а в настройките на климатика имам само Automatic auxiliary heater, което било по-бързо загряване на купето, след запалване на двигателя. 

На таблото пък имам бутон REST който бил за отвеждане на остатъчната топлина от двигателя след като същият е изключен.

Продуктите на Webasto са по 2к, което всъщност не е толкова зле, но на мен ми се ще опцията, в която да мога да си го пускам или през приложение или с дистанционно. 

Но явно няма да ме огрее. 

Ако ти драсна VIN-a можеш ли да провериш какво може и какво не, когато имаш време?

Ако можеш ти или някой друг да ми препоръчате конкретни модели, ще съм ви много благодарен.

IMG_0358.thumb.JPG.b97f73b38423edbd42e89ecb7a6fa29c.JPG

IMG_0359.thumb.JPG.7dca021eeca62f4a1f66eb45eb014856.JPG

 

Редактирано от Jacky Adamov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това Auxilliary heater мисля, че е допълнителна печка, а не просто ел. нагревател. Тези без печка имат бутон Rest на същото място. Ако е само ел. нагревател и се включи без да работи двигателят, акумулаторът ще замине за нула време.

 

488150378_.thumb.png.0a1d9d125b572f4c7e361ff518472494.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От това, което виждам, вероятно Пандора-та или подобна аларма с възможност за отдалечено стартиране на двигателя е добра опция. Така и лятото ще можеш да охлаждаш купето при нужда. Е, за да ползваш Skoda Connect трябва фабрични неща да са инсталирани и кинтите ще са повече определено. 

http://igorweb.org/equidec/ - тук може да провериш всички трибуквени кодове от лепенката с оборудването на автомобила. Поне така правих аз за моята кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@zloQQПандората е 1000лв. и ми поискаха ище 700лв. за монтаж. Което на фона на другите оферти не зле. Ще го помисля. Ще видя и лепенката къде е и какво има. Днес малко по-рано намерих сайта, който ми даде и ще видя. 

Огромно благодаря! 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля че няма печка тези които съм виждал е на мястото на копчето rest за електрически според мен 100 %има но времето е топло едва ли се вклчва

Screenshot_2023-10-26-21-05-24-735_com.android.chrome.jpg

Редактирано от skodafen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @Jacky Adamov - Не е много страшно монтирането на "Pandora"-та. Официалния вносител, Фирма "Eldi Bg", има опит. Вземи под внимание, че с такава система, освен глезотийте да си включваш/изключваш разни Работи, имаш и може би една от най-сигурните защити от кражба. Иначе, само за отопление, може да се монтира такова нещо "Electric Auxiliary Air Heater":

 

Screenshot_20231029-124451_Gallery.jpg.ce92e53fd4960c90bef0eaebaf6605a5.jpg

 

Предлага се като фабрична опция за "Skoda Superb 3". Нагревател на въздуха на Ток. Като употребявана част струва от около 50 до 200 Лева, в зависимост дали се командва по "Can" или от "HVAC". Загрява бързо въздуха но консумира много Ток и при кратки Шофирания трябва да се дозарежда принудително акумулатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@tuningmania, Миро, това го има вече - погледни опциите в менюто по-горе на снимките.

Според мен, вариантите са 2:

1. Монтира Пандора и я ползва за отдалечено стартиране на двигателя. Зимата ще топли, лятото ще охлажда.

2. Монтира допълнително печка, която да подгрява автономно купето и антифриза.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @zloQQ - Нещо не разбрах - щом Автомобила има "Electric Auxiliary Air Heater" дали същия изобщо Работи? Защото, нафтовата печка не може да загрее купето по-бързо от Тока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимката на медията по-горе с изкарано меню показва, че колата има "Auxillary heater". Ако съдя по моята кола, след запалване при температура под 5⁰С, след 200 метра (буквално) почва да духа хладно от парното ако потегля веднага. Ако я паля през алармата, на улицата, преди да изляза, за около 10 минути вътре е доста топло и джамовете са разтопени и сухи.

Нямам опит с нафтова печка. Но това са различни "положения" така да се каже. На нафтовата не знам точно какъв ѝ е принципа на работа и къде точно се връзва.

При наличието на "Auxillary heater", аз бих монтирал аларма. Сега, дали е ОК да се дадат 1000 за аларма и 700 за монтаж - всеки знае за себе си. Аз си бях взел моята от щатите, а @Боби Доктора се гърчи 2 дни като змия за монтажа, при все, че и аз помагам (не са ми много ясни алармите за коли). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, много ви благодаря за съветите. Разбирам че за момента най-щадящият вариант е Пандора. И може би в някакъв момент ще се спра на нея. 

 

Интересна ми беше причината, поради която Еуратек ми отказа инсталирането на печка - разглобявала се цялата предница и било много играчка. 

 

В офертата, която получих от Авал се казва "Самата инсталация е сериозна намеса в електрониката на автомобила и трябва да сме сигурни, че при издаването всичко работи коректно без странични ефекти и грешки." и не знам това колко да ме притеснява. Но в крайна сметка май ще бъде Пандора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.