Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Дойде време да се похваля - Škoda 120L


Rosen Raychev

Recommended Posts

Разбира се, това е идеята, като сложим джантите то ще се види.

Преди 1 час, roodnb написа:

Но за пореден път се обеждавам , а и както каза Иво - Японката просто трябва да е ниска. :D

Само Жорката @joro-120L се прави, че не е съгласен?
Със сигурност, погледът на колата се промени коренно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, Rosen Raychev написа:

Само Жорката @joro-120L се прави, че не е съгласен?

Продължавам да се правя. Мога да се направя, че не съм го видял/прочел.

Това е инсинуация, манипулация и пропаганда. Създаваш грешно впечатление в аудиторията. Не знам как така се сети за мен. Мисля, в неподходящ момент. Не си спомням да съм ти казвал да не режеш пружини и да съм ти давал наклон за визията на автомобила. По-скоро сме говорили и решавали техн. проблеми. Не се намесвам в решенията и вкусовете на други хора. Ако всички са като теб, стокова 120ка нема да остане. Затова е +, че сме различни. Гледам, късите са се появили.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, joro-120L написа:

Продължавам да се правя. Мога да се направя, че не съм го видял/прочел.

Това е инсинуация, манипулация и пропаганда. Създаваш грешно впечатление в аудиторията. Не знам как така се сети за мен. Мисля, в неподходящ момент. Не си спомням да съм ти казвал да не режеш пружини и да съм ти давал наклон за визията на автомобила. По-скоро сме говорили и решавали техн. проблеми. Не се намесвам в решенията и вкусовете на други хора. Ако всички са като теб, стокова 120ка нема да остане. Затова е +, че сме различни. Гледам, късите са се появили.

Хахаха, шегувам се Жоре, просто знам, че ще предпочетеш заводската визия… Иначе да, в общи линии съм готов за КАТ, колата е изрядна, като ми останаха фланците и скоростният лост,за които се разбрах с Ивчо, колани и разни дреболии от типа на парното, крепежи на мокета, музика и тн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, че сме аз и Жорката да съхраним оригиналната визия!!! Аман от тунингари!!! Детски работи правите!!!

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, malkiq написа:

Добре, че сме аз и Жорката да съхраним оригиналната визия!!! Аман от тунингари!!! Детски работи правите!!!

Коце, в теб ми е надеждата. Че, като гледам какво поколение идва ....

 

Преди 10 часа, Rosen Raychev написа:

Хахаха, шегувам се Жоре, просто знам, че ще предпочетеш заводската визия…

Ми така е. Дъртаците ставаме вече за бъзици само. А какво предпочитам аз, в случая няма никакво значение. Колата си е твоя. Разбирам, че се опитваш да ме въвлечеш или да взема някакво участие в темата, затова вече по-сериозно. Подадох ти жокер, но не му обърна достатъчно внимание:

Преди 16 часа, joro-120L написа:

Гледам, късите са се появили.

 

За да бъде темата ползотворна и по-интересна, не оставяй възникналите проблеми, когато са решени "висящи". Споделяй причината и решението на проблема, за да има някакъв ред. Има и хора, които ти писаха/помогнаха в темата и чакат отговор. Разбирам, че си обсебен от тунинга, но отделяй внимание и на други, немаловажни неща. Аз съм в течение и знам всичко как се движи по колата, но това не е достатъчно за темата.

 

На 12.11.2023 г. at 23:05, Rosen Raychev написа:

Светлини силно казано, защото мигачите ту светят, ту не, за стоповете трябва да си изровя стоп машинката някъде из кашоните ако въобще имам… А пък като врътнах две кръгчета да я разходя и късите ми изчезнаха след една дупка. Вече има само габарит и дълги. Другата седмица ще гледам пак какво мога да направя, че днес бая окъснях?

....И какво направи "другата седмица"? Дойдоха ли мигачи ....каква беше причината да ги няма? /за протокола - на аварийни работеха само задните, от ключа ляв-десен нищо, доколкото си спомням/ Късите?

 

  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 28.12.2023 г. at 23:02, Rosen Raychev написа:

Търся си .... емблеми за отпред и отзад ....

Искаш да кажеш - надписите.

Имам ги. Чисто нови! Дълбок резерв, купувани от магазина. Но, за тази концепция не бих ги дал. ?

Виж тук:

https://www.facebook.com/groups/1263221593884478/user/100002074034678/

п.п. съдейки по коментарите, задната може и да е продадена, но има и предна.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
  • 2 седмици по-късно...

Роска, идея за джантите. Почти са като твоите.

 

9089191946_cab303d7fc.jpg.24f34c743fb1444379d24581b5dd53c3.jpg

 

от тази тема - https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,4708.10.html

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да изглежда добре джантата, трябва да се полира и фланеца с болтовете. Ние си говорихме само за самия борд, но е друго, като се види направено. Мисля, че и при теб там има ръб, който идеално ще отсече полираното от боядисаното. Болтовете се сменят с нови. Цветът на джантата е по твой избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ръб , но нямат борд както е на от снимката.
Но определно тези джанти имат мегдан да застанат страшно добре. На мен много ми харесваха , но визията , която гонех е друга и за това ги махнах.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, roodnb написа:

Има ръб , но нямат борд както е на от снимката.

Целта на снимката беше да се види каква част от джантата трябва да бъде полирана. Като в общи линии дизайнът е близък.

 

преди 12 минути, roodnb написа:

Но определно тези джанти имат мегдан да застанат страшно добре.

И аз така мисля. Остава да навием Росен да насочи усилията си върху тях и да не търси други. Щото има такива помисли. За по-нататък.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, joro-120L написа:

И аз така мисля. Остава да навием Росен да насочи усилията си върху тях и да не търси други. Щото има такива помисли. За по-нататък.

 

Не съм аз човекът , който да дава акъл тук :)
тези джанти са доказано добър избор. седят страхотно , особено ако Роската ( така де Ивчо ) спази размерите , на мойте както и снижаването на колата. Поне на мен много ми харесваше стойката.

Но това към което аз се целя е :

 

417206826_393967289854547_6906839522358143867_n.thumb.jpg.75c993a92412761f247f80b40f8bdad9.jpg

 

 

Имам още работа докато стигна до тая визия ама да.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, roodnb написа:

Не съм аз човекът , който да дава акъл тук :)

На мен ми е поискан и търся подкрепа. ? Като ги види направени, като на снимката, за други няма и да помисли.

Не е толкова до акъл. По-скоро е до съпричастност и помощ. Естествено, че решенията са негови, но понякога съвпадат вижданията.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, roodnb написа:

 особено ако Роската ( така де Ивчо ) спази размерите , на мойте както и снижаването на колата. Поне на мен много ми харесваше стойката.

По този въпрос, каквото реши/те. Данчо, само ще ти кажа, а и публично да се знае, че стойката на твоята кола е еталон и цел за Росен. Харесва му и към това се стреми. Не знам защо не пише в темата. Сигурно е притеснен нещо. :)

И едно уточнение: ако не е станало ясно от написаното до момента, аз и Росен сме на едно мнение, че джантата трябва да бъде полирана. Даже предложението е от него. На практика, дали, кога и как ще стане е отделно.

Ако трябва и майстор ще му намерим.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е сложен въпроса с джантите, ако можех всеки ден с различни щях да си карам?

Принципно за тези на Данчо имам разни идеи и все различни… Мислех да са с полиран борд или без, златни, сребристи, графит и какво ли още не, но за момента искам да ги видя в сегашния си вид на колата, защото имам чувството, че много ще се вържат със състоянието на боята.

Даже взех и снимах моята вместо да оцветявам Марта?

 

IMG_2499.thumb.jpeg.78fdaa9a47468bd92447646170b7b4a8.jpeg

 

Джантите от снимките на Жорето също са красиви, но ако политам толкова голяма част от моите лицето според мен ще изглежда прекалено малко(частта с боята)

По-скоро исках самия борд само да е полиран, но като гледам много трудно ще се стигне до вътрешната част и ще се отсече ръба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, Rosen Raychev написа:

Много е сложен въпроса с джантите, ако можех всеки ден с различни щях да си карам?

Сам си го усложняваш. Трябва да направиш избор и да се спреш. Иначе се получава наливане на пари в бездънна яма.

Напр. вместо да купуваш други джанти, вложи парите в направата на тези. Мисля, че си заслужават.

 

Преди 8 часа, Rosen Raychev написа:

Принципно за тези на Данчо имам разни идеи и все различни… Мислех да са с полиран борд или без, златни, сребристи, графит и какво ли още не, но за момента искам да ги видя в сегашния си вид на колата, защото имам чувството, че много ще се вържат със състоянието на боята.

На този етап, да.

 

Преди 8 часа, Rosen Raychev написа:

Джантите от снимките на Жорето също са красиви, но ако полирам толкова голяма част от моите лицето според мен ще изглежда прекалено малко(частта с боята)

По-скоро исках самия борд само да е полиран, но като гледам много трудно ще се стигне до вътрешната част и ще се отсече ръба.

В неделя ще го обсъдим. Отсичането не е невъзможно, стига да решиш да е така.

Според мен, дизайна на джантата определя как трябва да стане. Лъскавите болтове също са акцент и не трябва да са натрупани с боя. Тоест, целият ринг трябва да е полиран, за да има джантата завършен вид.

На примерната снимка на Данчо се вижда, че този тип джанта стои добре само с полиран борд.

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С оглед на това, което каза.
Ако трябва да съм честен и аз смятам , че текущото им състояние на боята наистина пасва на състоянието на боята на колата.
Аз лично за момента бих ги оставил така.
Докарай си стойката и започни да движиш нещата по самата кола, защото да има натупани джанки лъскави хромирани и причие , в което ще вложиш не малко пари ( това ти го казвам от личен опит ) ще е като на свинче звънче.

За сведение , текищите ми джанти , ги взех евтино , защото момчето изрично каза , че едната е дроб и трябва да се изправя и за презаварява. Взех ги защото имаха мегдан да се разпробият на 4ь130 и да им се увеличи централният отвор.
А това беше нужно защото са широки и нямаше как на фланци.

Джантите ми струваха 350 лева с доставката .
около 400 дадох за изправянето и на всички и ремонта на тази , заради която всъщност ценат аим беше такава.
После капачки
после разпробиване и тн , а още не сме стигнали до боя.

така че вместо да наливаш пари в момента във визията на джантите , направете фланците , монтирай ги и карай така. и се насочи финансите към по-важните неща а именно купе , интериор механика.

Със всеки 1 проект , в движение , нещата се променят , визията се променя.
Ще ти попадне из нета нещо, което ще те грабне и ще започнеш него да го гониш.

Само като последно да вметна, аз когато си зех моята 120-ка нямах плановете да стане това, което е в момента.
Нямаше идея да е 130 , нямаше идея да е с тия джанти дет е ся.
Исках да си се возя и толкоз :D

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, joro-120L написа:

По този въпрос, каквото реши/те. Данчо, само ще ти кажа, а и публично да се знае, че стойката на твоята кола е еталон и цел за Росен. Харесва му и към това се стреми. Не знам защо не пише в темата. Сигурно е притеснен нещо. :)

И едно уточнение: ако не е станало ясно от написаното до момента, аз и Росен сме на едно мнение, че джантата трябва да бъде полирана. Даже предложението е от него. На практика, дали, кога и как ще стане е отделно.

Ако трябва и майстор ще му намерим.


Иначе Жоре , няма да крия,че ми става густо , като знам че съм спомогнал в желанията и вижданията на Роската :)
 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, roodnb написа:

Иначе Жоре , няма да крия,че ми става густо , като знам че съм спомогнал в желанията и вижданията на Роската :)

Напълно заслужено! И не само на Росен. Това, което си постигнал и критерият ти за визия, заслужава внимание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Още дребни попълнения по пъзела. Надявам се, че идните 2-3 седмици ще мога да се похваля с интересни новини и ще разкажа повечко какво се случва тези дни с Rusty!?

IMG_2518.thumb.jpeg.4459b40562222505e96cd5e26007caea.jpeg

 

IMG_2672.thumb.jpeg.6b9cb5b8ba0ce8f62841d5f19748512c.jpeg

 

IMG_2661.thumb.jpeg.187fd89d5f88a5f1d1454e43f793d710.jpeg

 

IMG_2712.thumb.jpeg.8d9b650d23907d46cc3a7e42b83b4768.jpeg

  • Одобрявам 4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, Rosen Raychev написа:

Надявам се, че идните 2-3 седмици ...

Няма кой да те чака. Суфльора да се обади: :)

сн.1 Подаръци от Иво за достойния наследник на Rusty!

сн.2 Откъде намери дясно огледало?

сн.3 Изправяне колектора на ротора на струг, направа нови втулки на лостовия механизъм и допълнителни ограничителни планки за тях. И не на последно място, ябълковиден накрайник долу на лоста, където влиза в чашката, че стария буквално беше на парчета. Както винаги, перфектна работа на Иво  @__smirnoff__  ?️?

сн.4 Rusty 2

  • Благодаря 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Достоен наследник! Дсже последната снимка ми докарва дежа вю :)

Но тази ще стане много по-хубава, сигурен съм! :)

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

IMG_3499.thumb.jpeg.c5ed007c44009df987ff107bb92374ae.jpeg

 

Трябва да се хвана тия дни да поразкажа малко, че последния месец има страшно много развитие по колата и едни 400км градско каране с невъобразим кеффф😎

  • Одобрявам 9
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 часа, Rosen Raychev написа:

IMG_3499.thumb.jpeg.c5ed007c44009df987ff107bb92374ae.jpeg

 

Трябва да се хвана тия дни да поразкажа малко, че последния месец има страшно много развитие по колата и едни 400км градско каране с невъобразим кеффф😎

Имаш ли идея да сменяш цвета на джантите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, The Best Forman написа:

Имаш ли идея да сменяш цвета на джантите?

Има ама няма да е скоро😁

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.