Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Педал на газта???


vilden

Recommended Posts

Добър ден на всички. От известно време колата започна да пуши сиво с мирис на не изгоряла нафта. При диагностика с вагком дава ми грешка от педала на газта. Става въпрос за Фабия 2004г, 1.9SDI. Имам два въпроса: възможно ли е да не се образува коректна смес от не изправен педал и имат ли разлика по модели? Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При дизела няма понятие "коректна смес". Сместа е бедна, освен, ако не си я тунинговал много. Реално газта казва колко дизел да се впръсква, въздуха е колкото може да поеме.

Без да съм специалист, бих предположил не работеща (постоянно отворена?) дюза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идея си нямам как работи диагностиката и как би хванала такъв проблем. Но не съм специалист по темата и затова само ще следя от тук нататък :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кога пуши студена при запалване или загряла ?

Центровката на коя черта е на ваг-ком 

Редактирано от skodafen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Центровката проверете, следвайте стъпките от видеото мотора трябва да е загрял го отметнете и изберете от падащото меню вашият двг

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бутни я малко нагоре, ако можеш да я докараш между синята и зелената 

Филтрите сменя или са горивен/въздушен 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново ще ви досадя. Както писах, миналата седмица на ваг кома показа, че центровката и дюзите са в норма. image.thumb.png.38c5773c09650fb89e2418cd4a58c368.png

 

От това нещо на място изгори 2 литра и осезаемо се промени звука, но след това с нафтата продължи да пуши сиво. Днес налях в шише нафта и запалих, но пушеше както преди. Това ме навежда на мисълта, че не е и от горивото в резервоара. Шкодата си пуши еднакво студена и загряла. На този етап не мога да остана без кола за по-дълго време като сваля помпа и дюзи за проверка. Сутрин в студеното си пали на четвърт и си върви нормално. Моля някой да сподели предположения за това досадно пушене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бързайте с помпата и дюзите няма майстори оригинални разпръсквачи се намират трудно, дайте малко аванс на помпата докарайте тайминга над синята черта по-близо до зелената 

Редактирано от skodafen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.