Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Препоръка и насоки за по-нов модел


vayodi

Recommended Posts

Superb:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11683311701831677&slink=v8rzxt

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11695548369266889&slink=v8rzxt

Octavia 4x4

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11695816447459556&slink=v8rzt3

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11701781952873697&slink=v8rzt3

 

Винаги всеки си има афенитет към някой двигател, други към друг, искам да чуя мнения за Октавия 4х4 или Суперб 4х4 - само към бензин клоня, че малко не познавам дизеловите варианти, макар вчера да ме возиха в един Skoda Octavia Scout 2019 и върви страхотно дизел 2.0 184к.с.

Споделете мнения и за дизел и бензин предпочитам ръчна скоростна кутия, но ако автомата е безпроблемен, няма да се дърпам

 

Поздрави!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добро от 280, 4х4 и бензин - май няма. 184 дизелите ги пропускай. Лично аз не съм прочел за някакви драми при дизела 150 или бензиновите мотори при О3 и С3. Дизелите могат да имат грижа с DPF, AGR - все пак са на някакви километри.

Надявам се и други колеги да споделят мнения.

Но за мен, позволява ли го бюджета - колкото повече, толкова повече. Успех!

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, zloQQ написа:

По-добро от 280, 4х4 и бензин - май няма.

Разбира се.

@vayodi , Но читавите са цифра. Тези ми се виждат съмнителни. Особено първия ЛК е убит от каране и не пазене. Достатъчно е да се види шофьорската седалка. 184 к.с. дизел отпада, заради двигателя. Има оплаквания за повишен разход на масло.

Дизел или бензин е въпрос на лично усещане. Ако държиш на дизел, но караш предимно градско го забрави.

Уточни се първо какво искаш - дизел - бензин - Супърб или Октавия и обявите да се конкретизират. Бюджет? Необходимост от 4х4?

Ръчка или автомат, аз съм за ръчка. За надеждността - колкото едно нещо е по-сложно, толкова е по-малко надеждно и с по-скъп ремонт. Все пак не говорим за нов автомобил и се очакват изненади. И аз исках ръчка, една година търсих Супърб, накрая излезе каквото търсих, ама автомат. Е, взех го и не съжалявам за кутията. За сега няма проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В първото мнение с3 е зле, о3 е прекалено нагласена. Имам о3 пре ФЛ 1.8 4х4 дсг и съм доволен, върви приятно след ремап, не е проблемна и лакома. С3 280кс е по-приятен, по-пъргав и не по-лаком, но по-проблемен и по-скъп за подръжка и обслужване. На вторичния пазар обаче най-важно е да имаш късмет със запазена и истинска кола, не е водещо общото мнение. Реално и 2те в поста са доста постни от към екстри… но всеки си преценява.

дизел 184кс е греда, в 90% от случаите е масларка, не го мисли изобщо. С3 190кс дизел не е особено пъргав дори след ремап. И в същото време не е икономичен. Търси добра кола бензин, в добро състояние, с повечко екстри и на малко км -с3 280кс или о3 1.8 или 2.0. 
 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията! И аз четох, че 2.0 дизел 184 си похапва масло. Винаги съм карал бензин и сега съм много доволен от моя 1.4 122 к.с. Искам и нещо по-ново и може би малко повече коне, за 4х4 не държа, но ако   има - защо не. Иначе гледам, че има и 1.8 180к.с. позапазени и спретнати. Ще разровя още и ще попрочета, ако не - ще преслушам и ЕТ какво имат като оферти и в наличност, пък може и нов да се хвърля.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, vayodi написа:

Благодаря за мненията! И аз четох, че 2.0 дизел 184 си похапва масло. Винаги съм карал бензин и сега съм много доволен от моя 1.4 122 к.с. Искам и нещо по-ново и може би малко повече коне, за 4х4 не държа, но ако   има - защо не. Иначе гледам, че има и 1.8 180к.с. позапазени и спретнати. Ще разровя още и ще попрочета, ако не - ще преслушам и ЕТ какво имат като оферти и в наличност, пък може и нов да се хвърля.

Погледни тук за 1.8 180 к.с. 4х4 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо реши какво искаш.

Ако ти трябва семейна кола която се кара основно градско избора е Октавия. Супърба отпада. Е може и рейс да си купиш но няма да си щастлив из града. Избора на мотор е бензин.

Ако ти трябва предимно за извънграда избора е Супърб, Октавията отпада. Мотора може да е дизел може да е бензин според мерака.

Ако искаш ниски експлоатационни разходи вземаш малък мотор на предно.

Ако искаш що годе да върви  но и малки пари  избираш среден мотор на предно например 150к.с.

Ако искаш да си бегачка макар и само в твоите си очи и не те бъркат парите  вземаш голям мотор и/или 4х4 .

4х4 е екстра която ще ти бърка повече в джоба отколкото ще ти даде реални ползи при живот в града.

Сега очаквам да наскачат фенове които без 4х4 не могат да живеят да почват да ме убеждават как 4х4 ги вади от завоите и им спасява ежедневно живота как стигат къде ли не. Да стигате но не и с тези коли.

При положение че карам 4x4 и живея във вилна зона и досега съм се ...и се оправям и с кола 4х2 нали не мислите че падам от небето.

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих обърнал внимание на Шкодата от втората обява. Ако на място не ми хареса, тогава другата. По всички параграфи превъзхожда първата. Единствено, че е на по-голям пробег, което не мисля, че е проблем. Не трябва да е с джанти с тасове. Надявам се да е заради зимните гуми. Това не е уточнено в обявата и трябва да стане ясно при евентуален оглед. Цени не мога да коментирам.

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, joro-120L написа:

Аз бих обърнал внимание на Шкодата от втората обява. Ако на място не ми хареса, тогава другата. По всички параграфи превъзхожда първата. Единствено, че е на по-голям пробег, което не мисля, че е проблем. Не трябва да е с джанти с тасове. Надявам се да е заради зимните гуми. Това не е уточнено в обявата и трябва да стане ясно при евентуален оглед. Цени не мога да коментирам.

И аз харесвам втората повече, по-голям мотор е и е L&K - изглежда и по-подържана

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, vayodi написа:

Същата автокъща предлага и това, което ми хвана окото
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11702397148989240

както и тази, но не е комби, а аз с две деца... :)
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11700676699401865

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 1.4TSI 150 коня мога да разказвам дълго и подробно.

 

Динамична, пъргава и просторна, добра сглобка, моята е от последните преди фейса, произведена на 26.12.2016, учудващо добре балансирана като разход на гориво.

 

Моята не е комби, почти същия цвят е, макар че преди фейса е Топаз Кафяв металик, а след фейса е Мока Кафяв металик, но трябва фейсова и преди фейсова да сложите една до друга, за да видите разликата в цвета, Топаз е с леко по-наситен нюанс на кафявото от Мока.

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледах обявите на тази автокъща и виждам че всички описания са еднотипни както и че всички автомобили са внос и всички са регистрирани. Ако някой знае защо да  каже. За мен са съмнителни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, vayodi написа:

И аз харесвам втората повече, по-голям мотор е и е L&K - изглежда и по-подържана

Докато не отидеш и видиш тази кола, аз други обяви няма да коментирам. Освен, ако не покажеш друга L&K. ;)

п.п. Имай предвид, че след време, ако решиш да я продаваш и я пазиш, тази кола ще има цена, защото е рядко изпълнение, особено при Октавия.

 

Преди 2 часа, silent написа:

Разгледах обявите на тази автокъща и виждам че всички описания са еднотипни както и че всички автомобили са внос и всички са регистрирани. Ако някой знае защо да  каже. За мен са съмнителни.

Казват, че колата има история и може да се провери. Може и да ги мързи да пишат различни описания. Не знам какво е "Автомобил от оперативен лизинг Шкода Прага". За предпочитане е кола от първи собственик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, joro-120L написа:

Не знам какво е "Автомобил от оперативен лизинг

Ето, Жоре, заповядай.

 

https://www.skoda-auto.bg/our-services/financial-leasing-active

 

Screenshot_20240126_213715_Firefox.thumb.jpg.e1896971842e4efbe883853958833854.jpgScreenshot_20240126_213729_Firefox.thumb.jpg.83bdcea16f9ae72777d521460547dd09.jpg

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице, благодаря много за вниманието. ?

Ставаше въпрос за словосъчетанието Шкода Прага в лизинга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това вече е автоджамбазка дивотия, наред с много други.?

 

Освен ако самата кола не е била взета от https://www.skodapraha.cz/en/about-us/skoda-praha на оперативен лизинг към https://www.skoda-auto.cz.

Редактирано от РусенскоВарено
  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е собственост на физическо лице, по закон трябва да се регистрира в 30 дневен срок. Друг вариант е, ако е на паргинг без номера  първо , че ще я вдигне общината втора, че привлича крадци.

Редактирано от Penata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

После обаче се явява загуба за евентуалния купувач, особено при тези цени, прехвърлянето при нотариус си е сериозна цифра. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 26.01.2024 г. at 14:33, silent написа:

Първо реши какво искаш.

Ако ти трябва семейна кола която се кара основно градско избора е Октавия. Супърба отпада. Е може и рейс да си купиш но няма да си щастлив из града. Избора на мотор е бензин.

Ако ти трябва предимно за извънграда избора е Супърб, Октавията отпада. Мотора може да е дизел може да е бензин според мерака.

Ако искаш ниски експлоатационни разходи вземаш малък мотор на предно.

Ако искаш що годе да върви  но и малки пари  избираш среден мотор на предно например 150к.с.

Ако искаш да си бегачка макар и само в твоите си очи и не те бъркат парите  вземаш голям мотор и/или 4х4 .

4х4 е екстра която ще ти бърка повече в джоба отколкото ще ти даде реални ползи при живот в града.

Сега очаквам да наскачат фенове които без 4х4 не могат да живеят да почват да ме убеждават как 4х4 ги вади от завоите и им спасява ежедневно живота как стигат къде ли не. Да стигате но не и с тези коли.

При положение че карам 4x4 и живея във вилна зона и досега съм се ...и се оправям и с кола 4х2 нали не мислите че падам от небето.

Октавия си е много прилична и удобна кола за извънградско, Суперб е по-голям и малко по-удобен, факт, но първата в никакъв случай не е градска кола! Относно 4х4, въпрос на разбиране и възможности, вторите са пренебрежимо малки в дългосрочен план. Но такъв коментар не може да направи човек карал малко по-мощна кола или такъв каращ по по-лоши, заснежени, мокри или кални пътища, защото той ще е усетил нуждата от 4х4 ;) и ще е наясно със законите на физиката! 
пс. Винаги за предпочитане е 4х4 пред предно, стига да има подходяща бройка на вторичния пазар, разликата в парите за покупка, ползване и обслужване не са плашещи, а плюсовете се усещат веднага! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато в семеството колата е една и се кара предимно градско октавията е по добрия избор. Никой не казва че е градска кола. Дори и крайно време поддържането на втори таралясник в семеството да е достатъчно скъпо за  да откаже повечето от такъв мерак. Цяла София прилича на автоморга задръстена с коли.За 4х4 очаквах подобни мнения и предварително си казах  моето.

 

Редактирано от silent
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, silent написа:

Когато в семеството колата е една и се кара предимно градско октавията е по добрия избор. Никой не казва че е градска кола. Дори и крайно време поддържането на втори таралясник в семеството да е достатъчно скъпо за  да откаже повечето от такъв мерак. Цяла София прилича на автоморга задръстена с коли.За 4х4 очаквах подобни мнения и предварително си казах  моето.

 

Виж си писаното, казваш Октавия отпада, ако ще се кара извънградско, казваш 4х4 е ненужно и че ще си нападнат заради мнението си! Не знам какво подобно си очаквал и какво точно си искал да кажеш, но вече знам, че ти не караш, а се возиш! Ти не мислиш за комфорт и удобство, а смяташ с елката кое колко излиза! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уф като ти гледам колата и твоето е един комфорт. Всеки си има някакви виждания и ги споделя, да не изпадаме в излишни полемики на кой му е по голям и на кой му е по тясна.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.