Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Питане пушене от щеката за маслото


Цветан Топузов

Recommended Posts

Колеги, извинявам се предварително за въпроса търсих във форума но нищо не намерих. Харесал съм Шкода Октавия 2,0 150к Tdi 2014г. но всичките които съм гледал излиза пушек от щеката на маслото само една не пушеше. И питането ми е дали е нормално да пуши или съм попадал все на прецакани двигатели. 

Редактирано от Цветан Топузов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е, особено, ако си гледал след по-голямо натоварване (примерно спиране след каране по магистрала). Тогава температурата на маслото е близо, дори над 120 градуса и си "пуши"... за съжаление. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи. Има пушене, както е казал @PRR заради загряло масло. Но понякога пуши и заради запушена картера вентилация. Мисля, че се сменя целия капак на клапаните, защото е едно цяло. Нека някой по-знаещ да сподели също ако има наблюдение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пушека може и да е признак , че колата е на реални 300+ , а не на 152 500 :)

Инак Да (както е отбелязал Велко) филтъра на картерната вентилация е в капака и по непотвърдена информация се сменял на 80 000 км. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.