Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

В търсене на непознатото


Recommended Posts

Здравейте, след вчера се оглеждаме за кола моята фабия си върви ок , но е жалко да видиш байр и да се прибереш в дясно с 110км/ч, основното в нея трябва да е Euro5 Еко4 , трябва да изглежда обикновена и да не се набива на очи , но да е минимум 100 коня , да не е синя и да не е комби, тоест нещо около 2009- 10 та. Банката пари не връща и евентуално и моята ще продам за някой лев , но се чудим още какво да е туи животно , замислям се за хонда, бмв , шкода е ясно че нямат хубави мотори , или са малки с много коне и никакъв ресурс или са 105 коня , вместо 150. Та се чудя, дизела е пътя и истината в живота, но е добре да е бензин , заради екото. Вие какво бихте предложили ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Izolini написа:

Колело

Не става , фабията вдига 16км а колелото не, аз искам да е маневрена и бърза и да вдига поне 19км . Нещо като 1,9TDI или 2.0 VRS , ама еко4. Макар че съм на 37 и съм вече стар човек не ми се карат бавни коли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е да споменеш бюджета, че някой може да има за продаване или да знае за някоя. Или пък да изкушиш някой, дори да не си продава в момента колата. Аз скоро за малко да се изкуша на едно предложение, но...не ми се разделя с моето комби все още :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, РусенскоВарено написа:

Хубава е , но е кола комби и е от Враца. Абсолютен минус , иначе е ок. Това само ще се чупи и е от Австрия и е изгнило цялото, а комби в тоя живот повече никога. Иначе е красива. Това е като колата на Юли - хубави джанти , хубав салон и волана става за моята , чудесен е , има и стикер на стъклото и като видиш че е автомат , затваряш вратата внимателно и бягаш далече , това не е кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, РусенскоВарено написа:

Също хубава кола , за съжаление 4х4 с два съединителя, цената е хубава , но за съжаление отново комби.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичага , пичага, нямам нищо против шкодите, специално тази последната 1.8т чупи турбина, но това дори няма значение. 2028ма спират Еко3 в центъра на София. Аз кола Еко 3 си имам и сега. Комбита аз повече няма да карам , едно че са коли за хора с две деца и куче , едно че ти бил ли си в Стрелбище да паркираш. Аз няма да сека дърва незаконно от гората , ако ще е шкода, което не е задължително , аз и на хонда съм мераклия и на субару, трябва да е истинска шкода , тоест спортен автомобил , трябва да е бърза на копеле , натупана с екстри , с интересен салон , нещо като старата ми фабия , ама еко 4 , като я видиш , да ти стане кеф, дето се вика.

 

Знам перфектно какво искам , темата беше по скоро за марка и модел автомобил , не да вадим обяви на комбита.

 

п.с. точките дето го изтри и те са кръгли и те стават :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като чета авторам е ясно че е поредната лаладжийска история...нямам пари ма искам нещо дето само аз знам кво ма не съвсем. Ако има хора да се връзват и да пишат ще гледам сеира кеф. Като оне дето търсеше градски автомобил изписа 15стр...и накрая купи на уро муро...

  • Одобрявам 5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, silent написа:

Като чета авторам е ясно че е поредната лаладжийска история...нямам пари ма искам нещо дето само аз знам кво ма не съвсем. Ако има хора да се връзват и да пишат ще гледам сеира кеф. Като оне дето търсеше градски автомобил изписа 15стр...и накрая купи на уро муро...

Имам 100к евра , дай предложение! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Izolini написа:

Колело

Чифт маратонки и карта за адския транспорт - се ще вдигне 19км/ч рейса, па и са Евро 5 новите, не са комбита, не са сини, не се набиват на очи, и за по-обикновено нещо от градски автобус е трудно да се сетиш.....

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове , я направо зае*ете всичко , то в тоя форум , ако не е въпрос "как се сменя предна лява гума?" явно не става. Сори , дори че ви попитах. Айде със здраве... От мене Logout.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма ако щеш ме харесвай - темата ти е абсолютно несериозна "В ТЪРСЕНЕ НА НЕРОДЕН ПЕТКО".
Отвори Мобилето, задай си критериите, избери си 4-5 варианта и питай за плюсове и минуси. 

До 10000лв., от 100к.с., бензин, ръчна скоростна, Евро 5: https://www.mobile.bg/obiava-11703527617809705-audi-a4 това излезе на първо място. Отне ми цели 2 минути.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Logrus написа:

Ма ако щеш ме харесвай - темата ти е абсолютно несериозна "В ТЪРСЕНЕ НА НЕРОДЕН ПЕТКО".
Отвори Мобилето, задай си критериите, избери си 4-5 варианта и питай за плюсове и минуси. 

До 10000лв., от 100к.с., бензин, ръчна скоростна, Евро 5: https://www.mobile.bg/obiava-11703527617809705-audi-a4 това излезе на първо място. Отне ми цели 2 минути.

Добре , сподели ми своя опит с такова Ауди , защо ми го препоръчваш , какви са плюсовете и минусите на този мотор и какво ти хареса в бройката , която ми предложи , какво те грабна в нея ? Може би написаното в описанието " Добър външен вид с козметични забележки, завишен разход на масло." би било проблем. Познаваш ли автомобила или само се заяждаш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не ти препоръчвам. Отделих цели 2 минути от времето си, зададох твоите критерии в Мобиле и това излезна на първо място - от там надолу са още 38 страници. Зяпай на воля, харесай си няколко модела и питай конкретно за тях. 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Logrus написа:

Нищо не ти препоръчвам. Отделих цели 2 минути от времето си, зададох твоите критерии в Мобиле и това излезна на първо място - от там надолу са още 38 страници. Зяпай на воля, харесай си няколко модела и питай конкретно за тях. 

Благодаря за отделеното време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже водя някъв разговор със Сашо във вайбър, ще ви обясня какво разбрах аз. 

 

Преди години обясняваше как Макса му (фелиция 1.3 МПИ) без да коментираме състоянието му, е най-бързата кола, и ще си пие кафенцето докъто разстрелва пенсионерския и скапан автомат на Боре (Супърб 3.6 4х4 ДСГ) 

 

След тва си купи Фабия 1.9тди 101 коня и почна да обяснява как му е писнало от бавняри и като и хлопне газта и всичкиностават в точка, въпреки, че още от покупката колата беше за турбина, той обясняваше, първо че е за N75, после, че е за вакуми, и на финала, че е за актуатор, продаде я преди да я направи и тя да почне да вдига повече от 140 за по-малко от седмица. Въпреки това, тая кола е най-бързата която е имал в живота си и твърди, че върви малко по-малко от 2.0тфси... И ако си е сменил актуатора, щеше да разплаква октавия 2врс (бензинов). 

 

Сега заради евро нормите прескочи всичките си условия които имаше и всички съвети и купи Фабия 2, единственната екстра са и ел. стъклата, комби е и е 1.4 мъртво роден...

 

Сашо твърди че Меган 1.6, е39 530д, 525тдс, и Ваг 1.9тди са най бързите коли!!! 

 

Също така твърди, че ако той кара сменя скорости 10 пъти по бързо от ДСГ кутия и той кара спортни автомобили като 120ката и иска да е бърз и бързо да сменя предавки, а не да е пенсионер с ДСГ автомат. 

 

Вече сте по на ясно, каква кола търси, надявам се... 

  • Благодаря 1
  • Объркан съм 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала , никога не съм чел толкова верни работи написани на едно място , даже докато го четох ми домиля за TDI то , беше много брутална кола , но и всичко друго написано е абсолютно вярно! :) Разбрал си ме абсолютно точно. Дори си хванал и болката ми , че се наложи да пренебрегна всичките си условия , заради екото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стана ми интересно и отворих мобилето. Ето няколко предложения за Шкода. Не ми стана ясно дали се търси мотор с или без турбо, но сигурно няма значение.

 

https://www.mobile.bg/obiava-11696878346546262-skoda-fabia-1-2tsi-monte-carlo

https://www.mobile.bg/obiava-11693486050173514-skoda-fabia-1-2-tsi

 

Даже и с Евро 6 има:

https://www.mobile.bg/obiava-11662035062898334-skoda-fabia-1-4tdi

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, winrg написа:

Стана ми интересно и отворих мобилето. Ето няколко предложения за Шкода. Не ми стана ясно дали се търси мотор с или без турбо, но сигурно няма значение.

 

https://www.mobile.bg/obiava-11696878346546262-skoda-fabia-1-2tsi-monte-carlo

https://www.mobile.bg/obiava-11693486050173514-skoda-fabia-1-2-tsi

 

Даже и с Евро 6 има:

https://www.mobile.bg/obiava-11662035062898334-skoda-fabia-1-4tdi

Това не били мотори според Сашко .. аз и моита му предлагах преди да вземе настоящото комби , ама не му хареса 🤣 .. първо , че му малеело това 1.2 , после че била комби , сега ново двааесе - била синя 🤣🤣🤣

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, winrg написа:

Tрябва да се чете, има време. Ще поразпитам колеги тук , там.  Бялата е интересна , но няма мотор. При останалите фабии 2ки 1.2 мотора е много проблемен , харчи масло и не върви.

 

  

преди 26 минути, The Best Forman написа:

Това не били мотори според Сашко .. аз и моита му предлагах преди да вземе настоящото комби , ама не му хареса 🤣 .. първо , че му малеело това 1.2 , после че била комби , сега ново двааесе - била синя 🤣🤣🤣

Косьо няма да се качи в синя кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, maxrpm написа:

Tрябва да се чете, има време. Ще поразпитам колеги тук , там.  Бялата е интересна , но няма мотор. При останалите фабии 2ки 1.2 мотора е много проблемен , харчи масло и не върви.

 

  

Косьо няма да се качи в синя кола.

Не знам кой е Косьо, ама да ходи пеша, като не му харесва цвета. 1,0 3-цилиндъра, 115 к.с в Октавия 3, върви доста прилично, както и в Скала (там май беше 95 к.с). Представям си в купе като на Фабията и то хеч, как ще е с 1,2 и то 4-цилиндъра. Тази дизеловата не ти трябва, ще ревеш от Дпф, като я мъчиш само градско в 98% от времето, освен това не отговаря на критерия "натупана с екстри", защото е служебна и е постна като гъбена чорба. Що си мисля, че има Ф2, RS 1,4 TSI ако не греша, и е 180 к.с. Eй такова ако намериш, може да си начешеш крастата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересна тема. Изискванията към този мечтан-недомечтан автомобил малко ми звучат като преди години на жената - голяма да е, да побира каквото се сетиш, но да не е комби и в никакъв случай ван; луксозна да е, но да не е лимузина; бърза да е, но да не е ниска... Накрая се сдобих с пътния еквивалент на тримачтов круизен катамаран.

 

Честно казано, за 10 хил. каквито и евро изисквания да се покриват към момента - до няколко години ще им е забранено да влизат в центъра на големите градове. Да не говорим, че за тези пари от години трудно може да се намери автомобил без сериозни недостатъци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, dmt_alpha написа:

Интересна тема. Изискванията към този мечтан-недомечтан автомобил малко ми звучат като преди години на жената - голяма да е, да побира каквото се сетиш, но да не е комби и в никакъв случай ван; луксозна да е, но да не е лимузина; бърза да е, но да не е ниска... Накрая се сдобих с пътния еквивалент на тримачтов круизен катамаран.

 

Честно казано, за 10 хил. каквито и евро изисквания да се покриват към момента - до няколко години ще им е забранено да влизат в центъра на големите градове. Да не говорим, че за тези пари от години трудно може да се намери автомобил без сериозни недостатъци.

Абсолютно споделям мнението ти. 

Моята жена също иска да подновим колата и аз като един семеен чичак, в положение на съотношение 3:1 в полза на жените в семейството не мисля за друго освен комби, но тя не искала катафалка... Та, така или иначе, първо трябва да заделя някакъв приличен бюджет, пък после ще го обсъждаме по-сериозно за катафалките, за сега не е на дневен ред. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.