Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

В търсене на непознатото


Recommended Posts

В предишните постове се изтъкна, че се търси компактна кола, за да се намира по-лесно място за паркиране. Октавия е с около 70 см по-дълга от Фабия, което мисля, че е доста сериозна разлика при търсене на паркомясто из уличките на квартала. Останалите качества мисля, че никой не ги оспорва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, ID A написа:

Skoda eCitigo, малка, компактна и еко 5 - завинаги! Кола 2020, за около 25-30х. Лв.

Ивчо, не отваряй темата за тролеите, защото в следващия пост на Сашо очаквам въпрос, "Има ли саждиии...?!" и да заклейми електричките. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  

Преди 7 часа, ghost_rider написа:

Ивчо, не отваряй темата за тролеите, защото в следващия пост на Сашо очаквам въпрос, "Има ли саждиии...?!" и да заклейми електричките. 

За сажди има други вагаджии, мoята въобще не пушеше. Проблема на Иво е, че се опитва да смеси работата си с удоволствието, без да обръща внимание на това , че ако го ударя в батерийте и те се смачкат , докато се свести и ако въобще успее да излезе, ще изгори като факла вътре, остава проблема у нас на балкона ли да я зареждам или генератор да си купя? Отделно че CityGo не е кола а весникарска будка и на 4 години има още 2 год ресурс, преди да се наложи да стане E-Waste.

Преди 11 часа, winrg написа:

В предишните постове се изтъкна, че се търси компактна кола, за да се намира по-лесно място за паркиране. Октавия е с около 70 см по-дълга от Фабия, което мисля, че е доста сериозна разлика при търсене на паркомясто из уличките на квартала. Останалите качества мисля, че никой не ги оспорва.

Това е така за съжаление , дори и днес , след 28мин обикаляне , накрая разместих едни кофи , за да успея да паркирам, ужасно е вечер.

 

Преди 12 часа, РусенскоВарено написа:

Малко е неточна дължината на Октавия 3, 4680 мм е.

 

Иначе се паркира изключително лесно, нищо че е по-скоро дълга, отколкото компактна.

 

Октавия 3, след 2015, до 2017 година, крие огромен коз в двигателната си гама и невероятен ресурс по отношение на задвижващият агрегат.

 

Разполага с бензинов мотор, който е с динамиката на легендарните 1.9TDI AHF/ALH, с мощност от 150 коня и собствено тегло на цялата кола от 1180 кг с гориво в резервоара, без водача.

 

Колата се изстрелва от място без никакъв проблем, лека и пъргава е, още от 1300 оборота, с лекота подържа избраната скорост, реагира изключително адекватно и има сила до 4000 оборота без никакво замисляне.

На ГТ прегледите е Еко4, по документи е Евро6.

 

Всичко това, на бензин.

 

За жалост  едно приятелче , на което вярвам, а не ми се иска , ми подшушна , че 2.0TDI 150коня e изключително чуплив и скъп за ремонти мотор, от начало не исках да му вярвам , но.... За бензиновия нищо не знам още.

 

Преди 12 часа, Vladi_a написа:

Откакто се мотам покрай Вас, (ШКБ), най-мощната кола, за която знам че си имал е ATD-то. Поправи ме ако греша….. Но ако правилно съм разбрал…. Май по-скоро си свикнал с карането на въпросните коли….  Таа щом фабията е била самолет за теб - както се казваше в един филм: I have some bad news for you😀

И за да не съм капо в темата, бих те посъветвал да разгледаш поло GTI. За мен това е идеалната по-пъргава градска кола. Докато дойде време да я купуваш ще са поевтинели…..

Ето защо си уважавам Влади с аудито. Конструктивно мнение. АТD то много си го обичам , с изключение на това че за да свалиш стартера или алтернатора , разглобяваш почти половината кола , с него рядко някои ме е изпреварвал, пък и да е искал, аз не съм разбрал и беше много безпроблемно. Ще погледна това поло, то за ок3 ката само размерите не и бях проверил , да му се не знае. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше , който го е страх от мечки , не ходи в гората , а и никой не си мисли как ще си удари колата , като я купува .. само ти и твоита параноя се спичате при мисълта какво ще стане с емблемата на бега , като се отвори ;)

Някога не си ли се замислял , че тези автомобили , преди да бъдат пуснати на пазара са минали успешно някакви тестове?

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, The Best Forman написа:

.. само ти и твоита параноя се спичате при мисълта какво ще стане с емблемата на бега , като се отвори ;)

Аре моля не му вменявай подобни помисли - той чиляка "оперира" с чикията и ич не му дреме - важното е да е убаво 🤣

Аз му надуднах за така закланият бег

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, Logrus написа:

Аре моля не му вменявай подобни помисли - той чиляка "оперира" с чикията и ич не му дреме - важното е да е убаво 🤣

Аз му надуднах за така закланият бег

А за батериите кой му вкара мухата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бега е в еконта за ок2, търсим да направим някоя щуротия със стария. Батерийте са LI-PO. Удари си телефона с чук и се опитай да го изгасиш.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сашо, да знаеш асансьорите колко са опасни.... Батерията е опасна само ако се пробие, но дори и тогава минава доста време докато се запали. Впрочем трябва да те е страх повече от 120ката да не се запали с тези вътрешни резервоари. При новите коли резервоарът е външен и при катастрофа се откъсва от колата.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, ID A написа:

Сашо, да знаеш асансьорите колко са опасни.... Батерията е опасна само ако се пробие, но дори и тогава минава доста време докато се запали. Впрочем трябва да те е страх повече от 120ката да не се запали с тези вътрешни резервоари. При новите коли резервоарът е външен и при катастрофа се откъсва от колата.  

Aсансьорите, аз , точно знам колко са опасни. Баща ми това работи, затова в асансьор с дървена врата и решетка не се качвам, а ако ми се наложи по изключение , се моля на господ да сме живи , минаваики средата на височината на блока. Да не говорим че този в болницата в Перник , се клати и на страни. Голяма част от асансьорите са осъвременени и нямат проблеми, имат защитни механизми и дори и да си в шахтата на движеща се машина , няма опасност да пострадаш, ако знаеш какво да направиш. Минават строга годишна инспексия и при установено нарушение , се пише предписание за отстраняване или се спира машината от движение. Батерията може да се пробие за части от секундата и ако не можеш да си отвориш вратата , примерно защото е смачкана, си до там. При 120 ката резервоара е там , където е и на всяка друга кола, на твоята , на моята и на всички останали. След 1979та мисля имат възвратен клапан на системата за бензинови пари, (съчма в тройника) за да може ако се обърне бензина да не се излее. Там ламарините са много меки и отпред те пази само резервната гума , затова там няма значение дали караш с 6 или с 16км/ч сваляш си джамчето , пускаш си музичка и газ колко може. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше , по твоита логика , най-подходящо превознонсредство е колело .. само внимавай да не те положи пешеходец ако не му дадеш предимство на Зебра.

  • Несъгласие 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, ID A написа:

То за още илядо, илядо и двесте лева чисто нова моторетка, тип скутерче, може да си вземе от Пежо България, със заводска гаранция и други благини:

 

https://www.peugeot.bg/content/dam/peugeot/bulgaria/scooters/peugeot-scooters-2023.pdf

 

Имат два модела за около 4800 лева -

Kisbee, с избор между три цвята, за 4765 лева и

Tweet, с избор между два цвята, за 4879 лева.

 

Screenshot_20240413_115322_Firefox.thumb.jpg.4fa803e8819b6497b7ca81b697d1ae4f.jpg

 

Screenshot_20240413_115253_Firefox.thumb.jpg.988330345d204c9a5991f5b74dd11920.jpg

 

 

 

  • Несъгласие 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, maxrpm написа:

Тая тема е точно ей това ! Поздрав за всички ! https://www.tiktok.com/@nlgnaspoo/video/7320937339662929184?_t=8lUZyEb1tLd

Хахахаха! Прав си! Идвай да взимаш моята и да се свършва. Оф...тя пък е комби деееб@

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, zloQQ написа:

Хахахаха! Прав си! Идвай да взимаш моята и да се свършва. Оф...тя пък е комби деееб@

Две деца и куче. :)

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес , една съседка искаше да и правя няккав контакт , там докато ходи до магазина , снимах през балкона , докато пуша. Какво си представям и какво искам ...
0-02-05-21aaf8f944a305c8f6ffe256b92b4cc1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, maxrpm написа:

Две деца и куче. :)

Не е бе, само едно дете...

Ама събира е това. Батута с диаметър 3 метра не се вижда, че е от долу! Ама за теб си требе кола с 2 врати ако ме питаш мен! Успех с намирането на подходящо возило!

IMG_20230903_105743634_HDR.thumb.jpg.e3dacd39707a08feb46dbd8427b1607d.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 53 минути, zloQQ написа:

Не е бе, само едно дете...

Ама събира е това. Батута с диаметър 3 метра не се вижда, че е от долу! Ама за теб си требе кола с 2 врати ако ме питаш мен! Успех с намирането на подходящо возило!

IMG_20230903_105743634_HDR.thumb.jpg.e3dacd39707a08feb46dbd8427b1607d.jpg

Шампион си без ебавка , евала, ама мен ми трябва пичеловка, в кола с 2 врати , няма място да събирам к*рвите.. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като видя толкова раници и сакове и рязко се изнервям! Нямам против многото багаж, но да е в малко чанти/куфари. Две на човек макс! Всичко друго ми е в много, ама мнооого, повече!

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, PRR написа:

Като видя толкова раници и сакове и рязко се изнервям! Нямам против многото багаж, но да е в малко чанти/куфари. Две на човек макс! Всичко друго ми е в много, ама мнооого, повече!

To там е било "жената каза и ние решихме" Велко не е виновен , само е слушал и нареждал. Даже ако е останало място , сигурно са взели и една бутилка вода 10литра. Аз съм се карал с хора че моята кола не се товари и отговора беше

- Ама как не се товари виж колко място има ?!?

- Аз карам спортна кола или ела с мен с 2 раници или си викни Зил.

- Ама , какво ще правя , като ми свършат дрехите?

- Ще си ги изпереш със сапуна в мивката , брат!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, PRR написа:

Като видя толкова раници и сакове и рязко се изнервям! Нямам против многото багаж, но да е в малко чанти/куфари. Две на човек макс! Всичко друго ми е в много, ама мнооого, повече!

Е, то има 2 раници, една "пилотка" и един компактен сак, дето е колкото раниците 😂 Това е реално багажа. Мацката и дребното са с по една раница, аз съм със сака, а пилотката беше със спални чували и хавлии... Карах и палатки 4 броя, както и оборудване за гмуркане. Батута беше за кеф и щото има място. И всичко това си влезе в багажника и дръпнах щората спокойно. В колата гледам само пътници да има + някоя дрешка и вода/хапване. Накрая метнах 4 колела отгоре, за да не карам бързо 🤣

И т'ва не е пълния капацитет на колата. Може още... Подобно, но по-кратко (300 км в посока) пътуване съм правил с 5 човека и още 2 сака. Не знам, къде ги побира тея неща колата, ама тогава ме впечатли!

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, maxrpm написа:

To там е било "жената каза и ние решихме" Велко не е виновен , само е слушал и нареждал. 

Между другото, аз всъщност исках да вземем повече дрехи за джуджето, ама "жената каза - нема нужда". Странно, ама...факт. Винаги съм си мислел, че като имам джудже ще препълвам колата с глупости. Хората носят колички, кошари, кревати, 100 чифта дрехи... А се оказа обратното. Мога и само 1/4 да заема от багажника за 2 седмично почивка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 21 часа, zloQQ написа:

Между другото, аз всъщност исках да вземем повече дрехи за джуджето, ама "жената каза - нема нужда". Странно, ама...факт. Винаги съм си мислел, че като имам джудже ще препълвам колата с глупости. Хората носят колички, кошари, кревати, 100 чифта дрехи... А се оказа обратното. Мога и само 1/4 да заема от багажника за 2 седмично почивка.

Явно просто си уцелил на жена с рационално мислене. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.