Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

фарове с лупа за октавия 02


klarnetko

Recommended Posts

Ееееее... тези избиха рибата направо... биха всички рекорди дотук. smile150

 

Ето малко инфо за Visteon:

 

Volkswagen Group honours Visteon's Autopal facility with quality award

 

The Volkswagen Group's award recognises Visteon's Autopal facility in the Czech Republic as one of the best performing suppliers to Skoda Auto. The award specifically refers to the product quality, production processes and the in-sequence delivery of components. Visteon's Autopal facility supplies a variety of head and rear lamps for Skoda Auto's Fabia, Octavia and Superb.

 

"The Volkswagen Group Award for quality is evidence of performance, delivery of high quality products, and collaboration resulting from a strong customer relationship between Autopal and Skoda Auto, in the Czech Republic. Visteon Corporation is very proud to have such a strong presence in Central Eastern Europe," said Dr. Heinz Pfannschmidt, Visteon President, Europe and South America.

 

Visteon's Autopal facility has historically delivered quality systems and components for Skoda Auto and possesses...

 

целият текст можете да прочетете тук:

 

http://www.prnewswire.co.uk/cgi/news/release?id=87524

 

Колеги, помагайте да ги намерим на най-добра цена тези фарове - без значение откъде - чешко, немско...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 78
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Wizi

    13

  • kalata

    12

  • klarnetko

    11

  • sotef

    6

Най-много писали в темата

Не мога да разбера защо се главоболите и търсите в чуждонецки сайтове след като при RGC в Казанлък оригинални фарове за SCOUT с лупите са по 203 лв бройката . На Hella .

Не че му правя реклама , ама по-евтина цена не съм виждал за оригинал .

 

0431/ 65576- Радослав

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера защо се главоболите и търсите в чуждонецки сайтове след като при RGC в Казанлък оригинални фарове за SCOUT с лупите са по 203 лв бройката . На Hella .

Не че му правя реклама , ама по-евтина цена не съм виждал за оригинал .

 

0431/ 65576- Радослав

 

Димон,

 

сигурен ли си в написаното?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорих преди малко с тях. Чакат доставка и човека, с когото разговарях, нямаше точна представа за цените, но спомена, че грубо излизал около 600лв комплекта оригинални фарове с лупи каквито търсим ние. Утре бил работен ден за тях и ще имат допълнителна информация, та ще драсна тук, ако някой от вас не ме изпревари, че "вече сме били звъняли от форума" ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На колегата " kalata " съм писал на ЛС , как стоят нещата - цена 340,00 лв за 1бр , за уточнение , че нещо ДИМОНА се е объркал. Завода е на HELA в Чехия .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

http://www.superskoda.com/Skoda/For-clu ... headlights

 

Я вижте - 4 комплекта с лупи и регулиране на височината за общо 720 евра (по 180 евро на комплект). Моем ли да се съберем 4 желаещи и да ги поръчаме?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗА ТАЗИ ЦЕНА АЗ СЪМ НАВИТ.но ка ще стане с поръчката аз несъм в час с тези работи?предлагам да действаме бързо

а знаели се каква марка са тези фарове.В СТАРЛАЙН ми предложиха некакви тайлански ама не ДЕПО, ТИКА или нещо такова за 270 лв. на бройка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

simple replacement for OEM headlights...

 

Аз обаче ще продължа да си търся оригиналните... тези са на ДЕПО и принципно опушеното стои много гот, но тук дългата секция си е останала с хромирано рефлекторче и малко стои не на място... да ги бяха направили и двете секции с лупи и опушено наоколо щях да се замисля наистина...

 

Иначе офертата си заслужава...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

А това депо http://www.avto.bim.bg/Far-desen-H1-H7-s-lupa-el-za-SKODA-OCTAVIA-ot-2004-do-2009_p10265m562.html дали ще се реулира с моторчетата от рефлекторния ми фар?И след това какво правим зимата като завали сняг и нямаме пръскалки на броните? smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Йе ще те изпапкам като ми писа лични защо не ме пита точно така smile150

Значи това депо си го купуваш, махаш си твойте фарчета и го закачаш него на тяхно място, слагаш си предварително я някое китайско ксенонче ако искаш или обикновени халогенни крушки и това е. Буксите са еднакви, вътре си има машинки за регулиране на височината. Единственото което ще ти се наложи е да си регулираш фаровете след монтажа smile027

А за пръскачките и зимата... По добре и че нямаш, че като замръзне бронята върху тях става мазало smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А това депо http://www.avto.bim.bg/Far-desen-H1-H7-s-lupa-el-za-SKODA-OCTAVIA-ot-2004-do-2009_p10265m562.html дали ще се реулира с моторчетата от рефлекторния ми фар?И след това какво правим зимата като завали сняг и нямаме пръскалки на броните? smile048

Доста време ги гледам тези има и още 1-2 сайта на подобни цени, ако някой има такива да каже какво е качеството и дали се различават от оригиналните, защото цената си е доста под тях - от ЕТ ми обявиха за лупи от Скаут цена 420лв на фар. Аз съм с пръскалки и да ви кажа не съм имал проблеми зимата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой има от тези ще е добре да сподели ,то ясно че оригинален е най-хубаво ама като нямаме се пари :smt004 ще се примирим и с този китаец!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако желаеш мога да ти покажа моята бегачка, която поради минималното ми количество акъл в главата сега е с ляв оригинален Хела фар от Скаут (за скромните 340лв с мега-утра отстъпка) и един десен "китаец" с лупа. За огромно мое съжаление китаеца свети точно колкото да не зАспи - тотална скръб! Това е просто така или Хела-та свети като за световното. Разликата е от небето до земята :( Не просто да има "някаква" разлика, а просто няма прилика. Краен съм, но винаги готов да демонстрирам думите си на живо.

 

Слагах на "китаеца" Osram Nightbraker, слагах му какво ли не.... свети 2 пъти по-слабо и снопът светлина е минимален. Качеството и изработката на самата лупа е виновна за всичко това! Точно обратното е Хела-та: свети изключително наситено и невероятно фокусирано и в МНОГО широк спектър. С ръка на сърцето си признавам, че дори не се замислям за ксенонови крушки.

 

Чакам с нетърпение да събера малко стотинки и да си взема и десен фар на Хела, което освен цената идва и с бонус поне 20 дена чакане :|

 

п.с.

изработката на "китаеца" също е под всякаква критика! Едвам-едвам го монтирах без да ми се разпадне в ръцете. Образно казано, разбира се, но е факт, че след монтирането му когато му нагласях височината на светлината се изпочупиха "врътките" на шестограмите, които местят механизмите вътре във фара.

 

п.п.с.

Фарът "китаец" не е Depo, а някаква друга мизерна Корейска фирма.... забравих и името, но винаги мога да го погледна в/у фара. Не изпускам вероятността да е просто по-лошо качество от Depo-то, но също така не изпускам и вероятността да няма никаква разлика в качеството ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти колега точно такива мнения чаках.Значи по-добре още година със старите и после с качествени отколкото цял живот с по-евтиния китаец! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам вече около 10 месеца с Депо с лупа, черни. През зимата десния започна да се изпотява отвътре, но го минах със силиконче по фугата между стъклото и пластмасата и заспа. Доволен съм за сега, защото сноповете и на дългите, и на късите са много по добре от оригиналните рефлекторни фарове. Регулирането си работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги.

 

Ако искате да се чувствате сигурни и спокойни, когато шофирате по тъмно и особено в дъждовно време си купете оригинални фарове с лупа, които се вграждат първоначално в модела Скаут.

 

ОЕ номерата са:

 

Ляв:

1Z1 941 017 D или 1Z1 941 017 Q

(HELLA номер 1EL 354 027-031)

 

Десен:

1Z1 941 018 D или 1Z1 941 018 Q

(HELLA номер 1EL 354 027-041)

 

В този фар си монтирайте един хубав афтър-маркет ксенон и това е.

 

Цената в ЕТ и D&N (внасят HELLA) е доста висока - около и над 400 лв./бр.

 

Най-добрата цена, която намирам в момента за такъв фар е около 280 лв./брой от един чешки сайт.

 

Лошото на този сайт е, че доставят само в Чехия - т.е. трябва да имате някой познат там, който да ги поръча и после да ви ги изпрати към България.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги.

 

Ако искате да се чувствате сигурни и спокойни, когато шофирате по тъмно и особено в дъждовно време си купете оригинални фарове с лупа, които се вграждат първоначално в модела Скаут.

 

ОЕ номерата са:

 

Ляв:

1Z1 941 017 D или 1Z1 941 017 Q

(HELLA номер 1EL 354 027-031)

 

Десен:

1Z1 941 018 D или 1Z1 941 018 Q

(HELLA номер 1EL 354 027-041)

 

В този фар си монтирайте един хубав афтър-маркет ксенон и това е.

 

Цената в ЕТ и D&N (внасят HELLA) е доста висока - около и над 400 лв./бр.

 

Най-добрата цена, която намирам в момента за такъв фар е около 280 лв./брой от един чешки сайт.

 

Лошото на този сайт е, че доставят само в Чехия - т.е. трябва да имате някой познат там, който да ги поръча и после да ви ги изпрати към България.

 

Поздрави

За 280лв. съм навит за оригинални лупи от Скаут, пак си е 2пъти под цената в ЕТ. Ако някой може да съдейства и за доставката да пише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Накрая май ще си направя една екскурзия smile117 и без това жената се мрънка ,че никаде не я водя!Ще съберете ли някой лев за пътни,само моите на жената аз ще и поема разходите!!!!! smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доволен съм за сега, защото сноповете и на дългите, и на късите са много по добре от оригиналните рефлекторни фарове.

 

Да, това забравих да добавя и действително е така - дори китайските/корейски фарове с купи светят осезаемо по-добре от оригиналните рефлекторни, което си заслужава да бъде тема на размисъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.