Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas
  • Добре дошли!

    Регистрацията във форума на Шкода клуб България е бърза и лесна. Тя ви даде редица предимства, включително да пишете в нашия форум, да споделите за проблем, като и да следите активността в темите. Станете част от нашето приятелско Шкода общество.

     

  • Форумна статистика

    30.9k
    Общо теми
    440.5k
    Общо мнения
  • Потребителска статистика

    23159
    Общо потребители
    1119
    Най-много онлайн
    ivo_parv
    Най-новият потребител
    ivo_parv
    Регистрация
  • Днес за рожден ден и здраве да почерпят:

    • Нептун
    • Dianito
    • meduza12
    • dimitarzaharinov
  • Да се запознаем

    Skoda Superb by Stucata Skoda Octavia vRS Evil Red Skoda Fabia Roodnb Skoda 120L Boreslava Skoda 120L Lenka Skoda 120L Skoda 110S Skoda 110R Beloslava Smirnoff Redone Smirnoff Biliana
  • Популярни теми

  • Последни публикации

    • b3lq7a
      Юли, карал съм и 184 4х4 РС, 150 на предно и 4х4… Вече не помня коя/и с ремап и тн. Няма момент да съм усетил някоя да е по-пъргава или да тръгва по-бързо от моята. Единствено в завои бутат дизелите предницата (усещам разликата в теглото в предната част). По-назад има качени таблици с въртящ момент, кс и диапазон на обороти за тях. Единствено с 1т ремарке 184кс 4х4 ще е по-бързо от 180кс 4х4…! Не знам колко е на моята въртящия момент, но и на 3-та при доускорение на спорт и в обороти всичко инертно се размества. Ако се намери дизел (с ремап) да е по-бърз ще почерпя
    • sando2
    • chaveto
      PRR това с генератора го има, обсъждано е, но трябва да е опция. Защото отново няма смисъл да го влачиш този генератор с всичко покрай него и да не го ползваш. Хибрида в момента се налага защото по лесно покрива наложените норми.  И точно тук сме го писали, че вече в рекламите рекламират пробег с едно зареждане. Нещо което няма абсолютно никакъв смисъл в едно МПС. Има много по важни неща от пробег с едно зареждане, но това е начина да продават на заблудените.  От Шкода отново направиха ъпдейт на Апа и в момента прави много добра статистика. Това е от онзи ден, принципно нямах никаква идея да ходя на никъде, но изведнъж излезе нещо и трябваше да тръгна. Като тръгнах с мисълта, че може да се наложи някъде да спра за 3 минути за да заредя толкова колкото да се прибера. В момента положението е такова, че няма причина човек да се притеснява, че може да тръгне на път с наполовина заредена батерия. 
    • PRR
      Мише, предимствата са повече от недостатъците, когато е нова. След 5тата година, а ти тогава вече си я сменил, недостатъците почват да "извират". И, да, 100км са достатъчни, ако може да ги мине. Повечето хибриди я минат 50км, я не. С климатик и/или отопление - забрави. Десния крак да го извадим от уравнението, защото той е фактор за всяко МПС.  И, последно и млъквам. За мен цялата концепция с хибридите е сгрешена. Защо? Ами защото реално са "навряли" и ел. двигател в автомобил с ДВГ. Това е безумно. За мен правилната концепция е - чисто електрически автомобил с опция за малък генератор. Така разкараваш всичко ненужно - скоростни кутии, синхронизация между ДВГ и ел. двигател, няма нужда от кардани при 4х4 и т.н. и т.н. Дефакто, ако инженерите са достатъчно "мъдри" могат така да проектират МПС-то, че при поръчка да избираш генератор или допълнителна батерия. А защо не и опцията да ги сменяш?  Ама ... 🤐
    • C2H5OH
      Не съм много съгласен.  Първо, 100 км на ток са ти две ходения от Люлин до бизнес центъра в Младост с всички задръствания. Второ, в зависимост от теглото на десния ти крак имаш или нисък разход на гориво, или добро ускорение и мощност. Поддръжката е като на бензинова, теглото е плюс 135 кг, което не е чак толкова страшно. Предимствата са повече от недостатъците. От опит 🤷 
    • Mishelle
      Извинявам се. Да, ако трябва да е абсолютно точно - грешно е, че съм написал два еднакви автомобила. Правилното е два идентични по габаритен размер и вътрешно пространство автомобила. Прав си и е точно така. Относно минуса при електричката за по-дълъг пробег при по-висока скорост - това не го взимам под внимание, защото не предвиждам поне за момента моята кола да е електрическа, т. е. винаги можем да имаме план Б за пътуване. А и не мисля, че изпиването на едно кафе по пътя докато колата се зарежда е голяма драма.   Мислил съм го. И то не само за електричката, но и за дизела. От гледна точка на амортизация какво му има на един дизел на 130К, купуван нов, обслужван не на удължен сервизен интервал, както препоръчва производителя, а на 15К както искам аз, зареждан само със скъпа нафта и каран 80-90% извънградско? ДПФ със сигурност му е перфектен, съединителя и скоростите не са тормозени в трафика, мото часовете му са малко. Външно и вътрешно само аз мия и чистя колата, няма паяжини и щети от автомивки. При тези обстоятелства мога да го задържа без проблем до 200К и да служи вярно. Причината за продажбата на всеки 5 години е цената на колата, т.е. овехтяването. Колкото по-рано се разделя с нея, толкова по-голяма първоначална вноска отива за новата кола (внасям всичко от продажбата на "старата"), съответно лизинговата вноска става по-ниска. Проста математика. На практика трудно беше само първия път, когато първоначалната вноска трябваше да излезе от семейния бюджет. А сега се покрива от "старата" кола.   Към днешна дата и аз започвам да мисля в тази посока. Много производители се ориентират именно натам, поне за момента. При някои от тях дизелите изчезнаха, при други са толкова скопени, че не ти се иска да ги караш. От друга страна електричките не завзеха предвидения за тях пазарен дял и не станаха толкова популярни и масово достъпни, поне за сега.
    • PRR
      Мише, според мен хибрида е както всички "универсални" нещата. Върши всичко, ама нито едно като хората. Конкретно при колите - комбинираш всички недостатъци на двете технологии, вдигаш здраво теглото и получаваш нещо дето е по-икономично, ама не точно  Плащаш обслужване като за бензин, ама се движиш на ток. Повечето хибриди, дори плъгините, трудно минават 100км само на ток, ама пък си търкалят двигател/скорости/гориво/т.н., които не ползва.   Да, ако нямаш възможност за две МПС-та, но все пак често пътуваш и на дълъг път е някакъв компромис. Точно както и с всесезонните гуми - има и такива дето си ги 'аресват  
  • Последна репутация

    1. 1
      sando2
      sando2
      9
    2. 2
      PRR
      PRR
      8
    3. 3
      joro-120L
      joro-120L
      4
    4. 4
      РусенскоВарено
      РусенскоВарено
      4
    5. 5
      Nov@k@t_BG
      Nov@k@t_BG
      3
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.