Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проект Шкода 105л или малко помощ колеги!


S1z3

Recommended Posts

Човече нали колата трябва да се кара и в дъжд ... тва е равносилно на кабриолет без брезент с тез ментаци , които се разпространяват по Симеон :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно за това го написах щото е горе долу като кабрио, а като му фрасна два силикона под ръба успех да потече :) а ако просълзи фраскаш му още силикон и готово. И аз мисля за модове от подобен род ама тука ся тряя с някви кандидатствания да се занимавам ... простотии иначе за нас ненормалните умора няма.... гледаш кола с купе копие на Porche 911 и си казваш мамка му тряя да я модна :)

Кофти 6е е ако се обърна с това, ама мисля 4е веднъж ми стига така че мое да режа без да ми пука ;)

 

EDIT: имаше едно сайтче http://skodilak.hit.bg но за съжаление сега е на ниво Powered by Apache та в него имаше една супер статиика как се модват кори от врата на Рено19 за наще зверове и чесно да ти кажа не беше много трудно (май от старата кора на "порши" се взимаха само щипките) и така на думи не звучи кой знае кво ама иначе става много красиво.....

 

и накрая но не на последно място, мини си двигателя на пароструика.... чистичък е по красив

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пич намерих прозрачни мигачи (от големите) по 4 лв бройката на баня мадара в синия гараж .... все още обаче не съм намерил стопове ... в магазините ме гледат се едно им казвам искам Turbo compressor за 120L

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако може да обясниш горе долу къде се намира тая баня Мадара... :oops: и аз търсех бели мигачи от пред ама не намерих иначе тия от страни ги зазидах :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

баня мадара е много близо до Военно Медицинска Академия, до Пирогов, и Университетска болница Св. Екатерина в раиона има 3 магазина ето ти линк http://bgmaps.com/map.asp?sid=124897068 ... 26_25.y=65 на гаража пише " Шкода Оригинални авточасти" пича се казва Мартин

 

ЕDIT: тея от страни само загрозяват общия вид аз добре че нямам ... един проблем по - малко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прозрачни могачи има и на сим. шосе за същите пари.Не забравяй и оранжеви крушки да си купиш те са по 1 лв някаде.

 

тея от страни само загрозяват общия вид аз добре че нямам ...
аз се радвам че имам, щом вс нови коли имат значи е полезно нещо.На мен ми се струва че не загрозяват нищо.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ги намразих откакто като бях малък си закачих гащите и останах на долу с главата доста време пред една търба хора... :oops: добре че беше баща ми да ме вдигне... то хем аз си бях малък хем от пред колата беше като офроуд не че сега не е да ама... ще се копуват червени пружини като се затопли + хубави амортесиори :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравеите отново извинявам се че не бях писал от дооооста време :( ,шкодата е с сменени номер минат дръжавен технически преглед с 4 нови гуми авто каско застраховка граждаска отговорност и платени данъци.До няколко седмици и предстои да влезе в гаража да въпроса ми е някаде тука из форума преди четох че може да и сложа двигател от кадет 2.0 16v GSI ако наистина е възжмоно можете ли да ми кажете колко ще ми излезе доло горе понеже мисля да я изпуна на вуншен вид и само под капака да се работи :mrgreen: та ако можете да ми предложите какво да и като двигател ще съм ви много задължен а и тези 5 степенни скоростни кутии от каде се взимат ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Здравейте на всички приятели , малко позабравената от мен тема,която искам отново да съживя.Шкодата върви перфектно стегнах я гуми амортисьори,намерих една изоставена от която взех 4 броя чисто нови седалки чисто ново табло тоест това което е с километража и уредите по него.Но остана един много сериозен проблем и той е двигателят 1000 кубиковият двягтел на шкода не ми е достатъчен и имам желание да го сменя с ладов 1500s-75-85 коня или от лада нива 1700 кубика-незнам колко коня е.Ако може някои запознат с целият този процес да ми помогне понеже разбрах че трябва да се прави специален фланец на които да се постави ладовият двигател.Разполагам с около 400 лева и въпроса ми е дали ще са ми достатъчни и дали трябва да правя регистрация в КАТ относно смяната на двигателя.Ако има добри съфорумци с удоволствие ще излушам мнението им ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре пасва мотор от "фаворит". Преправянето е елементарно и не ти е необходим флнец.Има доста изписано по тази тема във форума.

 

http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?t=3758

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3.за кво ти е да снижаваш предницата а да вдигаш задницата????ще заприлича на циганска лада-те така ги правят не съм разбрал още защо :roll:

 

:idea: за да ги товарят здраво с Медното тел и други ценни метали до вторични :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3.за кво ти е да снижаваш предницата а да вдигаш задницата????ще заприлича на циганска лада-те така ги правят не съм разбрал още защо :roll:

 

:idea: за да ги товарят здраво с Медното тел и други ценни метали до вторични :mrgreen:

Добра шега.... :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Интересно ми е прехода от 105 към 120 само ризи и бутала ли се сменят,и кое е по добре да сменя скоростната кутия или да я направя 120,,защото по принцип знам 5 степенни скоростни кути трудно се намират :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отвреме-навреме изникват петстепенни кутии в форума, следи обявите, сигурен съм че пак ще има....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е прехода от 105 към 120 само ризи и бутала ли се сменят,и кое е по добре да сменя скоростната кутия или да я направя 120,,защото по принцип знам 5 степенни скоростни кути трудно се намират :cry:

 

и в главите на 105 и 120 има разлики, но мисля че някой от този форум беше правил опит с глава от 105 да вдигне компресията на мотор 120

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дам, аз бях така... много бягаше ама и духаше гарнитури всяка година...сега да видим с 120 глава :)

/мисля ,че разликата е само в горивните камери/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички приятели , малко позабравената от мен тема,която искам отново да съживя.Шкодата върви перфектно стегнах я гуми амортисьори,намерих една изоставена от която взех 4 броя чисто нови седалки чисто ново табло тоест това което е с километража и уредите по него.Но остана един много сериозен проблем и той е двигателят 1000 кубиковият двягтел на шкода не ми е достатъчен и имам желание да го сменя с ладов 1500s-75-85 коня или от лада нива 1700 кубика-незнам колко коня е.Ако може някои запознат с целият този процес да ми помогне понеже разбрах че трябва да се прави специален фланец на които да се постави ладовият двигател.Разполагам с около 400 лева и въпроса ми е дали ще са ми достатъчни и дали трябва да правя регистрация в КАТ относно смяната на двигателя.Ако има добри съфорумци с удоволствие ще излушам мнението им ;)

 

За по лесно набутай от алфа 33 1.3 регистрирай го и после подмени бутала, цилиндр и глави от 1.5i

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря че ми отговорихте. B Ямбол има 1-2 шкоди които се продават от една 120- ка се уредих с чисто нови запазени заводски седалки от онези черните с белите конци които са подвързани , цялото талбо взех и ключетата за парното и още куп джадйи и всичко това за 50 лева . Ако изникне от някъде 5 степенна скоростна кутия сигурно ще я взема ако ли не ще търся бутала и ризи от 120 ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.