Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Я споделете колко сте чакали за доставка


Recommended Posts

Оооо, питал съм ги! На въпроса "Лелееее, ма що 3 месеца бе?" отговора е, че "избутването" на всяка една поръчана кола от завода отнема това време. Ще каже човек, че чехите правят специално за нас не серийни коли, а custom & unique cars... 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 69
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    12

  • Шкодилак

    10

  • DRV

    6

  • zloQQ

    5

Най-много писали в темата

Еми радваите се бе колеги правят ви поръчкови коли това ако бяхме нормална държава и ми кажат ще чакаш 3 месеца за новата си кола ми щях да им кажа що не си таковате... но уви все още сме на тоя хал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да и аз така си го представям - на конвейра в завода има една кола на която пише "Това е колата на Шкодилак от България, моля работете внимателно и прилежно" :D:D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 месеца си е нормален срок - по цял свят е така за готините коли, които се търсят много. Доста Шкоди има вече по пътищата.

Вчера бях седнал в едно кафене във В. Търново и ми направи впечатление, че доста Шкоди минават. Засякох и се оказа, че за 10 мин. минаха 12 броя - нови, от VW eрата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно толкова отнема и в западна европа, даже за GB, казват че повече отнемало. Когато я поръчах моята, ми казаха даже коя седмица се очаква да се произведе, това беше някъде 2-3 седмици преди доставката. Ако решиш да направиш промяна по колата - следват нови 3 месеца. Явно всичко е въпрос на супер планиране. Ако обаче вносителят си поразвърже кесията и поръча предварително по- голямо разнообразие, ще продава повече. Спред мен имат статистика за това какво се поръчва в БГ. Всеки би направил компромис за някоя подробност - но да може да си тръгне веднага с колата от магазина :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 седмици след поръчката на мойта ми казаха, че ще се произведе 8ма седмица на 2006та. Поръчката я направих на 16 декември 2005. Независимо, че после добавих екстри (задна чистачка) датата на производство не се промени. Може би щесе да се промени ако бях сменил двигател, шаси (комби примерно) или нещо такова. Ама за дреболии...

Иначе навсякъде се чака. Не се чака само за коли които са на склад. Достатъчно е да кажеш "искам пръскалки на фаровете" (както направих аз) и си готов - 3 месеца :( Но пък аз исках и цвят та беше все тая....

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно приятелче от нашият град в момента живее в Барселона с резиденция и той в момента чака 3-ти месец новата си Октавия също като вас.Каза,че в договора си пишело като срок три месеца.Така че си мисля че проблема не е в Бг.Всъщност като се сетя точно той ме запали по новата Октавиа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаааа - явно на много места се чака стандартно 3 месеца. Обаче, моето мнение е, че този срок малко или много се определя и от купувача. Ето защо: В щатите например, ако искам кола с еди какви си екстри ми я доставят за 2 часа, най-много до ден (проверяват се другите дилъри за налични такива автомобили ако липсват в момента, или пък ако трябва се монтират екстрите, които клиента иска в сервиза на дилъра, който е лицензиран за всичко!!!). Щото нали се сещате - днес искам да си взема нова кола и когато я няма при единия дилър - отивам в следващият и я купувам!!! Губи...първия дилър! За Бг е ОК, но не мога да разбера това чудо с чакането в ЕС... Аз лично не бих чакал за нов автомобил. Ако няма каквото аз искам - доплащам малко повече и взимам "по-богатото" обурудване (щото нали за оборудване става въпрос)...

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото в БГ всичко е монополизъм,ако не искаш да чакаш ходиш пеш.Тук не можеш да си избираш от къде да ти идва водата,телефона,тока и т.н. така беше и първите години с МТЕЛ правиха си каквото поискат.С колите разбира се е различно но но пак си на същия принцип,не искаш ЕТ-гледаш си работата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За БГ съм съгласен напълно - "в Бг всичко е възможно" (това са думи на една служителка на една банка, от която поисках да си изтегля парички от кредитна карта, а тя милата ми каза, че нямам пари в тази карта...а картата беше нова и е...без лимит...какво да говорим...). Чудя се защо в Европейския съюз чакат пак 3 месеца (един колега по-горе беше споменал Барса)... А в ЕС обстановката е доооооста по-различна от БГ :)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами вижте, то вината не е в географското разположение на държавата ни, а както каза drift - монополизъм. На Еуратек не им дреме, че има търсене и на Амбиенте/Елеганс версии и внасят предимно базови версии за таксита. Тях винаги ще ги продадат, що да глезят клиентите си? Когато аз си купувах моята (Фабия Елеганс), на склад нямаха НИТО ЕДНА бройка, различна от базовата... Аааа, имаха една единствена SUNNY LINE седан, в която само и единствено в повече се мъдреше климатик...

 

Какво има да говорим повече наистина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както бях писал вече ако имам възможност за по - нова кола няма да я взема от БГ и не е само заради проблемите , които могат да ми създадат дилърите с техните гаранции , чакането / в крайна сметка социализъма е вече история / , а отгоре на всичко ми предлагат екстри , които на запад одавна се включва в базовото оборудване на цени безбожно високи :evil:

Бях гледал обява в немското мобиле на Октавия 2 , която беше с 7 - 8000 по - скъпа от тук предлаганата , а за списъка с екстрите тука не бяха и чували :mrgreen: :mrgreen: да ме прощават хората от ЕТ ама пръскалки на фаровете мога и сам да си инсталирам ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе навсякъде се чака. Разликата е във времето. В Белгия (от там имам опит) се чака между 30 и 60 дни. Зависи от поръчката. Все пак никой вносител не може да си позволи да има всички варианти на оборудване (а те са безкрайност), цветове, тапицерия, екстри и т.н. Внасят се само базово оборудвани автомобили с най-купуваните цветове и оборудване (идеята е колкото се може по-бързо да се продаде). За останалото е нормално да се чака. Друг е въпроса, че 90 дни е ненормално много. Но пък и България е далеч от големите купувачи. Тук, ако не се лъжа, са продадени 300-400 Шкоди за цялата година. В Германия са 5ооо++! Ми нормално приоритета да е Германия. Не мислите ли? И като сложите и останалите страни от ЕС които са с приоритет и става ясно защо тук се чака 90 дни.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен чакането се определя, от това че производителите се стремят да си оптимизират максимално производтсвото. Когато се купува едн кола - се планират всички материали , и всеки компонент е със сответни срокове на доставка. И с цел оптимизиране на разходите никой не се презапасява. Това е една от причините в днешно време колите да са толкова евтини. И мисля, че когато модела е пуснат в продажба, не ни делят на западняци и източняци, или поне шкода не го правят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей сега говорих с ЕураТек. Оказва се, че все пак чакат да се съберат коли, след това им оправят митническите декларации и чак след това НАКУП ги регистрират в КАТ. Резултата - ще чакам още поне седмица, може и две. Нищо, че колата е в ЕураТек от началото на седмицата...

Wellcome to Bg...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаааа - явно на много места се чака стандартно 3 месеца. Обаче, моето мнение е, че този срок малко или много се определя и от купувача. Ето защо: В щатите например, ако искам кола с еди какви си екстри ми я доставят за 2 часа, най-много до ден (проверяват се другите дилъри за налични такива автомобили ако липсват в момента, или пък ако трябва се монтират екстрите, които клиента иска в сервиза на дилъра, който е лицензиран за всичко!!!). Щото нали се сещате - днес искам да си взема нова кола и когато я няма при единия дилър - отивам в следващият и я купувам!!! Губи...първия дилър! За Бг е ОК, но не мога да разбера това чудо с чакането в ЕС... Аз лично не бих чакал за нов автомобил. Ако няма каквото аз искам - доплащам малко повече и взимам "по-богатото" обурудване (щото нали за оборудване става въпрос)...

Поздрави!

ZloQQ - кво правим като няма друг дилър?!?!?!?!? За съжаление САЩ срещу нас да тичат пак няма да ги стигнем :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шкодилак прав си - няма да се срещнем скоро с този стандарт. На мен това ми е ясно, чудното ми е за ЕС. Там не е като Бг - с един дилър. Имат доста дилъри, а пак се чака за поръчка 3 месеца! На това се чудя...

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ще си ги вземем заедно... Мойта е минала през митница горе долу по това време...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото ZloQQ в ЕС... всъщност не в ЕС а в Англия(великобритания) те не са в ЕС до колкото знам има нещо което е много странно за мене - всеки дилър може да ти предложи различни гаранционни условия!!! Има някакъв абсолютен минимум който всички го предлагат и от там нататък всичо варира. Винаги ми е било много интересно как го правят. Един ден реших да го разпитам един такъв дилър обаче той се "позова" на фирмената тайна и не сподели нищо :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно приятелче от нашият град в момента живее в Барселона с резиденция и той в момента чака 3-ти месец новата си Октавия също като вас.Каза,че в договора си пишело като срок три месеца.Така че си мисля че проблема не е в Бг.Всъщност като се сетя точно той ме запали по новата Октавиа!

 

По принцип говорех по този пример - Барса :) Те требе да са у ЕС. А тва за гаранцията - това, което дават като минимум е от производителя!!! После, ако искаш, срещу прилична сума можеш да си купиш допълнителна :) Аз в момента съм с такава на мерцедеса - стандартната е 5, аз си купих още 5, че ако почне да се чупи ще ми излезе скъпичко. А и с такава гаранция, колата струва повече, когато решиш да я сменяш с друга... Всичко, което дилъра ти предлага допълнително... Или те поемат разноските по евентуално покриване на гаранцията или се разбират с производителя - това са двата варианта. А има и трети - специални фирми могат да ти пордадат допълнителна гаранция (те обаче как и с кого се договарят - нямам идея). Питай за дилърските работи - ако знам - ще ти отговоря!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а аз моята вече 16 дена я чакам да я оправат и ми казаха още 4-5 дена...немога да разбера какво ги правят толкова тези коли 20 дена след като е в наличност :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

galleon, явно ще ги взимаме заедно...

Мойта е в България от 11-12ти март. Вчера звънях и ми казаха вторник-сряда. Това си е 28-29ти. А като говорих с ЕураТек ми казаха, че сега ГИ регистрирали. Веднага питах и се оказа, че си ги регистриран накуп. Чакат да се съберат десетина и тогава. Явно КАТ не им се занимава да идват за 2-3 коли.... А вече е супер изнервящо. Аз чакам вече три месеца и половина :evil: Дано другата седмица да я взема най-накрая...

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Моята я поръчах на 27 февруари, дойде на 10 май. Според Excel-а ми това са 72 дни (аз толкоз много не мога да смятам)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мойта е поръчах на 16 декември, а я взех на 29 март (ако не съм объркал датите, но и да са объркани е с 1-2 дни). Смятай колко дни са с Excel, че мен ме боли сърцето като си спомня... А, от момента на сключване на лизинговия договор до взимането беше две седмици без два дни...

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.