Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Я споделете колко сте чакали за доставка


Recommended Posts

Колеги вижте какво ще Ви кажа както и да си поръчате Шкодичката без значение Фабиа ли е, Октавия ли e или Супърб ако дребни неща по серийното производство не отговарят във вашата поръчка като каква боя, аларма, централно, лети джанти и т.н. и ако едно нещо да няма на склад и край. Поръчката от 31 дена става 100 дена. Ще питате защо ми, защото по този начин ЕураТек се застраховат те естествено когато е доставят на склад в 31 дена срок слагат и ригистрацията на колата, КАТ, номера и каквото искаш. Обаче на са сигурни ако е нямат на склад дали от вънка в заводите на Шкода е имат колата в това същото изпълнение и същия цвят при което става голямята каша. А ето какво точно става всъщност:

ЕураТек прави своя заявка за кола Шкода по модел оборудвание и допълнителни екстри в един от заводите на Шкода.

На вас са Ви хвърлили прах в очите и са Ви затворили устите като са ви казали срок 93 дена или 3 месеца. След, което ЕураТек се договаря със завода производител и тамошното ръководство казва тази кола ще млезе в еди коя си производствена партида на нашия завод и ще бъде направена след 60 дни или 2 месеца.

След, което Еура Тек се договаря за начина на нейното транспортиране до България, което отнема 7 дена и още 3 до пристигането но Шкодата в София станаха 10 дена или общо 70.

Така ми нали ако е с по - слабото оборудване както винаги става на пазара у нас, за да се купува повече както е в повечето случаи при мнозина и при вас и може би след година и при мен ще е така, такава и ще е поръчката. След като се купува на лизинг, в който задължително трябва да има АЛАРМА за пред застрахователите ОБАЧЕ понеже колата не е със серийна аларма, която се поръчва отделно и е част от допълнителното оборудване в колата т.е. не влиза в общата цена а се заплаща допълнително като екстра, което озночово, че ЕураТек трябва да осигори поставяне на аларма, за да може да е застрахова. И клиента като каже както става в повечето случаи "Дай да сложим и едно централно" при, което алармата и централното се комбинират и се управляват заедно от едно дистанционно направено така от фирмата, която е сключила договор с ЕураТек за поставяне на аларма и централно там някоя фирмичка и ето още с колко се протака и удължи времето тука имаме поне 7 дена работа и труд. И накрая остават 15 - 16 дена за пред КАТ регистрация, номера, данъци, застраховки и т.н. и ето Ви ги 93 дена това се пада по 31 дена на месец, което е изпълнино по договор. И като сложим забавяне, което за България е нещо съвсем нормално от порядъка на 1 - 2 седмици и като турим 15 дена отгоре ей ти ги 98 кажи ги 100 дена. Да повече от три месеца, което за нашата държава е нещо нормално и не трябва изобщо на някой да му прави впечатление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 69
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    12

  • Шкодилак

    10

  • DRV

    6

  • zloQQ

    5

Най-много писали в темата

Е ти ме разби :( Аз най-много мразя да чакам, а то, ти ги изкара 4 месеца. Не, че ще си купувам кола днес-утре, ама като стане време - явно няма да е нова, а пак ще е някоя 1-2 годишна :) Кога ли ще ги стигнем някои страни - отиваш, ако нямат колата се обаждат в няколко други дилъра и до 2 дни имаш това, което искаш (е - освен ако не е мноооо специална поръчката де - тогава се чака между 2 - 6 седмици).

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

|Skoda|-|Fan|,

Колкото си прав, толкова и не си! Прави си, че като поръчаш кола Еуратек я поръчва в Чехия. И не само я поръчва ама и знае точната седмица на производство! Две седмици след като поръчах Шкодата знаех кога ще я произведат! Независимо от броя екстри! Аз дори си добавих задната чистачка след месец и половина.... Но не си прав, че нарочно бавят. Склада им е претрупан с коли. Проблема е, че КАТ отказват да дойда за 1-2 бройки и чакат да станат 15-20. Автовоза кара примерно по 6-8, т.е. чакат за два автовоза. За алармата - мойта я бяха сложили на третия ден! А, забравих. И митницата се мотат. Мойта чака 10 дена да се оправят ония от митницата. Пак по същата причина - не им се занимава с 2-3 автомобила...

Та така. За старата Octavia капацитета на завода е малък и чакането е голямо - 90дни, реално около 80. За новата Octavia, както и за Fabia доколкото знам чакането за производство е около 45 дни (не 90).

А и още един фактро - автовозите. Не е ясно дали за 2 или 5 дни ще дойде от Чехия. Мойта пътува 3 дни. А го знам защото от Еуратек ми даваха подробна информация докъде са стигнали нещата.

В заключение - Еуратек си вършат прилично работата. Е, могат да попритиснат повечко разни институций от рода на митници и КАТ, но в крайна сметка при чакане от 45 дни два-три повече или по-малко не си заслужават нервите. Просто няма такава конкуренция която да ги притисне...

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

|Skoda|-|Fan|,

Колкото си прав, толкова и не си! Прави си, че като поръчаш кола Еуратек я поръчва в Чехия. И не само я поръчва ама и знае точната седмица на производство! Две седмици след като поръчах Шкодата знаех кога ще я произведат! Независимо от броя екстри! Аз дори си добавих задната чистачка след месец и половина.... Но не си прав, че нарочно бавят. Склада им е претрупан с коли. Проблема е, че КАТ отказват да дойда за 1-2 бройки и чакат да станат 15-20. Автовоза кара примерно по 6-8, т.е. чакат за два автовоза. За алармата - мойта я бяха сложили на третия ден! А, забравих. И митницата се мотат. Мойта чака 10 дена да се оправят ония от митницата. Пак по същата причина - не им се занимава с 2-3 автомобила...

Та така. За старата Octavia капацитета на завода е малък и чакането е голямо - 90дни, реално около 80. За новата Octavia, както и за Fabia доколкото знам чакането за производство е около 45 дни (не 90).

А и още един фактро - автовозите. Не е ясно дали за 2 или 5 дни ще дойде от Чехия. Мойта пътува 3 дни. А го знам защото от Еуратек ми даваха подробна информация докъде са стигнали нещата.

В заключение - Еуратек си вършат прилично работата. Е, могат да попритиснат повечко разни институций от рода на митници и КАТ, но в крайна сметка при чакане от 45 дни два-три повече или по-малко не си заслужават нервите. Просто няма такава конкуренция която да ги притисне...

Поздрави

 

Виж какво колега не мога да разбера при това твое описание на нещата, защо колкото и да съм прав, толкова и да не съм, но за съжаление щом толкова и не съм прав много ми се искаше да ме зарадваш с това като ме убедиш категорично и убедително,че това не е така, но като гледам това май-няма да стане, защото си противоречиш. Така, че до година и аз ще му бера дерта с моята поръчка за Фабиа 1.2, HTP, 12V, 64 Php, цвят Черна Перла и това е.

Значи казваш ми първо производството било 45 дена, а не 90 ми така де добре. Аз го смятам 93 дена направо с 3 дена отгоре даже като сложим мотането, ми сметни точно още толкова. Ще питаш ми защо така мислиш, че още толкова трябва да смятам. Добре пак ще се повторя щом се налага:

След 45-я ден колата ще пътува 3 дена до София да ама минавала митница, която забавяла и с нея стават точно 3 дена. Обаче да ти кажа понеже точно сега като пиша и мисля на момента какво пиша и смятам едновременно извинявай ама това за мотаенето на автовозите изобщо не съм го знаел, а пък това, че КАТ не искали да идват за 2 автомобила, а за 20 като се има на предвид, че един автовоз кара 8 коли е ми извинявай обаче ето точно тука много си противоречиш, което също не го знаех. Аз бях сложил там 15 - 16 дена за пред КАТ. Добре при това положение хайде нека 10 да бъдат и като сложим чакането там с автовозите трябва да минат още 3 автовоза така с по 8 коли са точно 21 коли това колко време ще отнеме още 10 дена така ли ми те станаха само 20 в КАТ и 45 дена производство 75 дена. Една седмеца за Аларма и Централно най - малко ако и там не се мотаят 10 дена и за двете щото събота и ниделя почиват, а не си там само ти та да чакаш за Аларма и Централно станаха 82 дена. Не мисле, че колата като слезне и стъпи на земята след 45-я ден веднага или още на другия ден тръгва за София. Първо трябва да и се направи Тест дали всичко е наред да не би да няма нещо изпуснато или някой получен фабричен дифект, което не рядко се получава между впрочем. И ако има такова нещо то трябва да бъде установено и забелязано ето за това е Теста, при което колата веднага с връща в завода и се ДЕМОНТИРА по установеното. Нещо, което нито Чехи нито Германци ще вдигнат телефона та да казват на ЕураТек. Това си остава винаги заводска тайна, която нито ти нито ЕураТек ще разберете някога по - важното е тука, че с колата всичко е наред и няма проблеми и е направина така както трябва да бъде. Но за всичко това както ти сам виждаш се иска чакане и време понеже то е неизбежно и това е съдба.

Без този Тест Шкода - Ауто след като го документира черно на бяло в документацията на автомобила не може да даде гаранция за колата на своите клиенти, ако го няма естествено, което е вече нарушение на закона и Шкода няма парво да дава гаранция на, който и да било неин Автомобил. А без гаранция, кой купува и Шкода как ще продава автомобили, в които не е сигурна без да са тествани, за да може да им даде гаранция. И кой продукт се продава без гаранция от производителя? Та камоли за не една кола. Без гаранция Шкода не може да продава, защото знае много добре, че никой няма да купува от тях. А колкото до това изискване относно Теста на автомобила, за да бъде всичко ОК и да си поеме калата безпроблемно гаранцията това изискване не е на Шкода, а на Volkswagen Group, което се спазва от всички автомобиилни марки собственост на Volkswagen Group. Така, че при Шкода това е нещо неизбежно и невъзможно до се пропуснуе и те си го зноят като 2+2=4 !!!.

Така стига толкова с това, че много вече разводнихме темата. Ако приемем, че всичко след Теста ще е ОК, което иска малко повече време от 45 дена и тъй като горната сметка беше 82 дена + още 3 дена по горе посоченото станаха 85 дена. Ми ето ти крилатата фраза "Ми тя колата ще пристигне при нас за около близо 3 месеца и тогава ще Ви се обадим да дойдите да си е получите" Така за около 3 месеца ама не се знае колко точно по - малко или повече! Нали така? По точни дани приблизително ние приемаме, че това времетраене е по - малко, но като сложим досадните ЕКСКЛУЗИВНИ ПРОБЛЕМИ С МИТНИЦАТА И КАТ спокойно отиват там най - малко 15 дена и то най - малко като се има на предвид, че там просто не усещташ как времето си лити мигновенно. А ти си чакаш и чакаш и ето ти ги тук нежелените 100 дена, за които трябва да чакаш, ако възникнат тези така нежелани ЕКСКЛУЗИВНИ ПРОБЛЕМИ И НЕПРИЯТНОСТИ. Без тях 85 дена си е нормална цифра за информация като "Ми тя колата ще пристигне при нас за около близо 3 месеца и тогава ще Ви се обадим да дойдите да си е получите". Но в никакъв случай не може да ме обедиш, а не можа и да ме зарадваш даже с това, което си написал, че чакането било далеч по - малко!

А днеска като видях, че е излезнала и нова ценова листа в ЕураТек от 02.05.2006г. ми стана лошо направо. Защото моята Фабиа когато съм е гледал миналия месец 1.2, HTP, 12V, 64 Php, цвят Черна Перла е била по - евтина, защото ЕураТек са били в промоция някаква де да знам каква точно и сега моята Фабиа от 16032 лв. струва 16876 лв. Което значи, че е скочила с 844 лв. Значи и толкова е била и промоцията дефакто. И сега и тях ще трябва да давам догодина отгоре та ще видя дали ще мога да се управя. Вместо да ги дам за допълнително оборудване нещо там + още един AirBag примерно ще ги давам сега ей така аз тези пари за нищо.

Хайде Чао и умната Шкодари мои.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)

Първо, не четох цялото. Просто е много дълго а аз съм уморен...

Второ - ясно съм го написал - НЕ СИ ПРАВ, ЧЕ БАВЯТ НАРОЧНО. За съжаление ни е такава тъпата държава. Митници и КАТ основно. Другото което бави е производството в Чехия. Като я поръчах се оказа, че е предвидена за производство след 12 седмици... Ти си прави сметката за колко може да дойде след това. А иначе си взимаш кола от склад (т.е. квото имат Еуратек) и регистрацията е около две седмици. През това време минава регистрация в КАТ (това не могат да го знаят от Еуратек преди продажбата, нали?), застраховки (същото) и малко мотане в лизинговия отдел. За 45те дни - да за Fabia и нова Octavia горе долу толкова било производството. За мое съжаление се оказа, че за старата се чака повече - около 80-85 дни. За това можеш да виниш само Чехите. Те я произвеждат, не Еуратек. И стига по темата.

А относно промоцията - хич не се притеснявай. Докато се наканиш да я купуваш ще има друга. Еуратек правят промоция всеки 2 месеца...

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)

Първо, не четох цялото. Просто е много дълго а аз съм уморен...

Второ - ясно съм го написал - НЕ СИ ПРАВ, ЧЕ БАВЯТ НАРОЧНО. За съжаление ни е такава тъпата държава. Митници и КАТ основно. Другото което бави е производството в Чехия. Като я поръчах се оказа, че е предвидена за производство след 12 седмици... Ти си прави сметката за колко може да дойде след това. А иначе си взимаш кола от склад (т.е. квото имат Еуратек) и регистрацията е около две седмици. През това време минава регистрация в КАТ (това не могат да го знаят от Еуратек преди продажбата, нали?), застраховки (същото) и малко мотане в лизинговия отдел. За 45те дни - да за Fabia и нова Octavia горе долу толкова било производството. За мое съжаление се оказа, че за старата се чака повече - около 80-85 дни. За това можеш да виниш само Чехите. Те я произвеждат, не Еуратек. И стига по темата.

А относно промоцията - хич не се притеснявай. Докато се наканиш да я купуваш ще има друга. Еуратек правят промоция всеки 2 месеца...

Поздрави

 

Колега имам чуство, че говорим за едно и също нещо ама не можем да се разберем. Наистина си прав като казваш стига толкова по темата понеже и аз съм на това мнение. Не казвам, че ЕураТек бавят и се мотаят не ги обвинявам тях изобщо, а през цялото време намеквах точно това, че държаавата ни е скапана.

Обаче сега има нещо друго, което ме притесни в твоя коментар относно това, което казваш "Като я поръчах се оказа, че е предвидена за производство след 12 седмици... Ти си прави сметката за колко може да дойде след това. А иначе си взимаш кола от склад (т.е. квото имат Еуратек) и регистрацията е около две седмици".

Да не би да искаш да кажеш, че всъщност не получаваш тази кола, която ще започне да се произвежда след две седмици, а взимаш наличната от склада на ЕураТек, но чак след като пристигне поръчковата, за да може ЕураТек да си запълни бройката.

Ако е така наистина да знаеш това хич не ми харесва и силно ме притеснява, защото аз не знам каква е тая в склада разбираш ли? Предпочитам си поръчковата. И от къде на къде тя ще е за тях ако съм прав, а на теб ще ти дават престоялата?

Искам тук да ми отговориш правилно ли съм разбрал или не и да ме просветлиш точно по този въпрос как стоят нещата? Прав ли съм или не съм. И ако не съм ми обясни ако обичаш точно как стоят нещата и за какво става въпрос по - точно!

P.S. Забелязваш ли обаче точно вчера като писах за възмощението си по повод покачването на цените за какво става на въпрос във Форума на Фабиа, Октавиа и Супърб всичко живо протестира от това повишение с близо 1000 лева и чак нова тема във Форума са заформили агичарите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hi,

Sorry че чак сега, ама много работа напоследък...

Не си ме разбрал правилно. Имах предвид, че ако си поръчаш кола е чакаш 12 седмици, а ако не ти се чака взимаш каквото има на склад. Това е. Аз чаках заради цвета, а покрай него поръчах и други лиготийки.

А относно вдигането с 1000лв вече ти писах. Това всъщност е "отстъпката" от старата кола. Тънки номера, ама все пак сме в Бг. Пък и си има инфлация. И то доста сериозна.... Ама това е друга тема.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Взех, че прочетох темата понеже съм на зор за кола и се бях спрял на Октавия Комби, ако утре като отида при дилъра във Варна да поръчвам и нямат нещо ствястно на склад, където и да е, може би ще се откажа и ще обиколя и другите марки дори и повече пари да искат, защото ми трябва колата спешно, поръчах си бус Тойота, хората ми казаха август - е добре, ама там ги разбирам - HIACE, Previa, Land Cruiser i RAV ги правят в Япония - така че имат поне 1 месец път с кораб и оправяне на документи, ама Европейска кола или сглобка от народните марки да се чака 3 месеца.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я след това напиши какво си разбрал, какво имат в наличност и тук или по-добре в твоята тема ще го обсъждаме, също прочети и следната информация http://www.skodaowner.org/forum/viewtopic.php?t=1045

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

късмет , ако и на склад става по - бързо, аз е взех горе-долу след 10 дни, а беше и преди това готова, защо не ми я дадоха незнам. Отидох 2 или 3 дни преди това и само и сложиха номер и готово. А PRR относно това, че са ти просрочили договора за доставка , неустойката е към 2 лв и нещо ако не се лъжа на ден. Съмнявам се да са ти я платили, а и кой ще тръгне да си търси 20 кинта... smile106

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята ми я дадоха след 26 дни. В интерес на истината избрах кола, която я имаха на склад, защото 3 месеца ми се видя много да чакам....и затова си понамалих изискванията.

Ако не беше лизинга, може би щяха да я дадат и по-бързо....но знае ли човек....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

аз пък на 12-ти Януари ще ходя да плащам първата вноска и да слючвам договор за лизинга и след това 15тина дена ще чакам зада мисе обадят и да отида до София да сия взема ,неса много 15тина дена ако държат на думата си де :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей Вие в Бургас се разраствате :smt004 !

(още един потенциален член в клуба)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей Вие в Бургас се разраствате :smt004 !

(още един потенциален член в клуба)

Kво приказваш?!Само да я вземе и му подпечетваме клубната карта! :mrgreen:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей Вие в Бургас се разраствате :smt004 !

(още един потенциален член в клуба)

Kво приказваш?!Само да я вземе и му подпечетваме клубната карта! :mrgreen:

smile126 smile047

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11 дни smile168

 

 

Хайдееее още един Бургазлия, че сме само трима засега и един не стига за четворка белот

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile188

Супер, колега fabia_bs, да не пропуснеш да се похвалиш като вземеш красавицата,

а на следващата среща се надявам професионалния фотограф PHIL този път да е с фотоапарат, да не се излагаме с некачествени снимки,

а и да документираме "четворката" :mrgreen:

 

па дано заразим повече от Бс с шкодовата болест, да не четат само, но и да пишат ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.