Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Задни колони за Фабия?


izov

Recommended Posts

Здравейте, навил съм се да сложа някакви колони отзад и ще се радвам на някакъв съвет. Примерно - имат ли Фабиите стандартно окабеляване за задни колони или трябва да се прекарва; какво колоние и къде да ги сложа (като местоположение); къде да ми ги монтират - в ЕТ или някъде другаде, ей такива неща? Нищо не разбирам и затова моля за някакви предложения. Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

без да съм сигурен ще кажа че има окабеляване. може да ти се сложат на мястото което е предназначено за това но са много малки (наистина малки) Друго решение е да се реже кората което мен примерно не ме устрйва. Та така

във всеки магазин за аудио техника могат да ти ги монтират . Ако избереш стандартния варянт ще ти струва до около 30 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има окабеляване на задните врати до дръжката за отваряне на вратата но мястото е предназначено само за пищялки което е напълно безмислено. Другата възможност е да се реже кората или там каквото се прави. Аз лично съм доволен от звука и не бих слагал нещо допълнително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята си има пълна подготовка с 4 колони и 4 пищялки.Но задните са много малки затова ще си ги извадя и ще си взема същите но по мощни-защото не ми се реже кора и такива работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи все пак има окабеляване за задни пищялки и баси?

 

Това най-вече ме интересуваше. Ще сложа там някви колони колкото да има обемен звък, друго не ми трябва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи все пак има окабеляване за задни пищялки и баси?

 

Това най-вече ме интересуваше. Ще сложа там някви колони колкото да има обемен звък, друго не ми трябва

 

То така се почва... :D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То така се почва... :D:D

 

Именно ;) , да ти кажа, аз вече съжалявам, че се качих в твоя Favorit ;) :mrgreen: Или по-точно, че те накарах да пуснеш музиката :mrgreen: :mrgreen: :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще започна и ще видиме докъде ще ме докара :lol::lol::lol::lol:

 

Ами да, усещам как вече наесен освен всичко друго ще си организираме и едно надсвирване :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

izov написа:

Значи все пак има окабеляване за задни пищялки и баси?

 

Това най-вече ме интересуваше. Ще сложа там някви колони колкото да има обемен звък, друго не ми трябва

 

не съм сигурен че в задните врати има място за каквито и да е колони освен пищялки.

аз лично си прокарах окабеляване до задната кора, купих си колони от Технополис и там ми изрязаха кората и монтираха колоните за 10-12лв.

 

ако решиш да слагаш колони на задната кора не се наемай да режеш кората сам и с подръчни материали ако не си опитен разбира се

от опит го знам

+ това две елипси идеално пасват на задната кора и не заемат особено място в багажника, а звука е супер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се иска да режа кората. В двете задни врати има място за пищялки, а отстрани на кората има място за баси. Ако има готово окабеляване ще е супер! Ще гоня този вариант май... Някой може ли да каже със сигурност дали има окабеляване, защото тия от ЕТ нищо не ми казаха...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами зависи каква е фабията. Дали е амбиенте, елеганс или някаква друга. По тая спецификация която е при мене пише, че чак елеганса е с 8 колони, а предполгам че тия който са с 4 не са си правили труда да прекарват чак до кората кабели, но може и да греша. И да няма окабеляване навсякъде където поставят музика ще ти го направят. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи Фабия-та е Surprise и е с 4 колони - две пищялки и два баса. Сега като ходя да плащам вноската ще питам момчетата от сервиза дали има окабеляване, дано да знаят. Ако трябва да се прави и окабеляване доста сложно става, не ми се иска да си оставям колата в ЕТ, а пък ако го правя някъде другаде и не дай си Боже нещо стане с електрониката, няма да искат да признаят гаранцията. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Такааааа.....

 

Оказа се, че колата няма окабеляване. В ЕТ удоволствието ще ми струда 90 лева и 1 ден работа, което ме навежда на мисълта, че ще падне едно яко демонтиране на разни пластмаси и кори на вратите, което пък ме навежда на мисълта, че веднъж разглобено едно такова нещо, след това ще има да хлопа яко. Май реших да се задоволя с фабричните предни колони и това е. Ако ми се разхлопат пластмасите заради едни колони, след това няма да си го простя и реших да не рискувам.

 

Благодаря на всички за съветите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такааааа.....

 

Оказа се, че колата няма окабеляване. В ЕТ удоволствието ще ми струда 90 лева и 1 ден работа, което ме навежда на мисълта, че ще падне едно яко демонтиране на разни пластмаси и кори на вратите, което пък ме навежда на мисълта, че веднъж разглобено едно такова нещо, след това ще има да хлопа яко. Май реших да се задоволя с фабричните предни колони и това е. Ако ми се разхлопат пластмасите заради едни колони, след това няма да си го простя и реших да не рискувам.

 

Благодаря на всички за съветите

човече това "1 ден работа" е за да оправдаят парите който ти взимат. Не мисля че ако се заемат сериозно ще им отнеме повече от 2 часа ( да не кажа че и това е много)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

izov ima6 miasto otzad otdeleno za kolonite pod zadnite gredi

za da se okabeli niama nujda da se otvariat niakakvi plastmasi t.e. niama kakvo da se razdrunka

prosto 6te sa po-malki kolonite, no i po evtini

zvuka 6te e hubav no niama da e silen

v technopolis za 15lv misla 4e 6e ti okabeliat kolata pred o4ite za okolo polovin 4as

tia v euratek da go d...at

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, как така няма да отварят нищо - тия колони дето се слагат до дръжката на вратата на задните врати как ще станат? Или идеята ти е да не слагам там, а само отзад в конзолите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама твоиата идея е само тия пищялки дето са във вратитете ли да сложиш. Според мен няма да има някакъв ефект.

Между другото виждал съм на Ръжди как са му ги монтирали - много са добре и свирят съвсем прилично но са на кората

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мислех да сложа две пищялки във вратите и две баси в конзолите под гредите (не ми се реже кората). Може би пък няма смисъл от тези пищялки във вратите - много сложно става. А иначе за тези в конзолите как ще стане окабеляването, все отнякъде трябва да минат тия кабели? Можете ли да препоръчате някакви прилични колони за отзад, аз хич не разбирам от тези неща, а не искам да разчитам на препоръките на продавачи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо не се опиташ ти да пуснеш окабеляване? По пода и/или тавана? Мисля, че не е задължително да минава през вратите (макар да е хубаво и елегантно).

 

И другото - пробвай във някоя работилница за аудио оборудване дали нямат решение за такова окабеляване. През такива места минават всякакви коли и със сигурност ще ти предложат вариант, а и едва ли ще струва 90 лв.

 

Колкото ди пищалките - ако туриш читави задни колони, които изкарват всички честоти, нямаш нужда от пищялки. Фабричните пищялки ги слагат, за да компенсират недоброто качество на звука големите задни (фабрични) колони...

 

Ще поразгледам във моята Фабия какви са опциите за това и ще ти пиша ако измисля нещо. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото ди пищалките - ако туриш читави задни колони, които изкарват всички честоти, нямаш нужда от пищялки. Фабричните пищялки ги слагат, за да компенсират недоброто качество на звука големите задни (фабрични) колони...

 

"големите" задни колони са 4 инча или поня такова място е оставено за тях.

Иначе погледнах моята и тя не е окабелена до отзад. И защо подяволите след като ти я продават с Аудио Подготовка няма кабели до отзад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие па само се оплаквате от Еуратек, а всъщност нищо не сте правили там, не мога да ви разбера. Има един момент че уронвате името на фирмата без реални наблюдения над работата им. Izov като искаш музика няма начин да няма разглобяване. :!: За аудио подготовка се води и само колоните в предните врати. Ако няма аудио подготовка нямаш никакви колони и прокарани кабели даже до предните врати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.