Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Задни колони за Фабия?


izov

Recommended Posts

Естествено, че ще се оплаквам! Цените са им страхотно надути, а ако не искам да ми падне гаранцията, трябва всичко да правя там. Извинявай ама 120 лева за смяна на масло....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, как така няма да отварят нищо - тия колони дето се слагат до дръжката на вратата на задните врати как ще станат? Или идеята ти е да не слагам там, а само отзад в конзолите?

точно така

само отзад пищялки отзад не ти трябват а само отпред които би трябвало да са фабрични

отзад обаче конзолите са много малки и няма да е особено качествено озвучаването, но ако не искаш да режеш това е варианта и + това винаги можеш ако не ти хареса в един момент с малки колони да изрежеш кората и да използваш вече наличното окабеляване

 

за Еуратек не ми споменавайте

 

в Технополис вчера един колега ходи да слага на аудито си колони на кората цени:

10лв. - окабеляване

16лв. .- рязане на кората и монтаж

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо непрекъснато трябва да се плюе по Еуратек? В крайна сметка човек като си купува кола от тях би трябвало да се запознае предварително с условията цените и начина им на работа. Аз направих точно това преди да си взема Фабията и не смятам че цените им са надути. В крайна сметка човек като иска да кара нова кола би трябвало да си калкулира разходите по подръжката и. Ако не му изнасят цените в Еуратек взима кола от Горубляне и ходи по кварталните сервизи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде да не си говориме кой как си прави сметката!

 

Проблема с надутите цени съществува и не е само в ЕураТек, а и в другите официални представители, дори в ЕТ цените са по-ниски от другаде. Не е въпроса дали мога да си го позволя или не мога. Въпроса е, че не можеш да искаш 120 лева за нещо, което струва реално по-малко от 60 лева!

 

Или пък 90 лева за окабеляване, а в Технополис същото нещо да е 10 лева. Аз лично не си падам по такива номерца!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

izov-ми ето го решението иди в Технополис и си направи там окабеляването-какво те притеснява.Ако е за гаранцията-НЯМА ДА ТИ ПАДНЕ понеже си си направил музиката там.Гаранцията ан повечето е автомобили е за частите с масло-като двигател трансмисия и тн(турбо-помпа дюза-инжекцжиони и тн).Така че не се притесняваи-А относно цените донякъде сте прави-макар че това си е специализиран сервиз-нормално е (но понякога в специализираните сервизи специализацията им е под всякакво ниво).Нали знаеш фразата че евтиното излиза скъпо понякога!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

izov, специално за маслото мисля, че не си прав. На мен ми излезе общо 144 лв. смяната, но само самото масло струваше 110 лв. (по цени на Еуратек). Така че 30-те лева за работа не мисля, че са много.

 

Иначе да, за окабеляването си прав - 90 лв. си е наглост. На мен преди време ми искаха 35 за монтаж на касетофона. Е, монтирах го за 10 мин. сам-самичък без какъвто и да било зор или къртене/рутене по купето.

 

Така, че с две думи има някои неща, за които справедливо можем да си роптаем (друг е въпроса чува ли ни някой), но пък в крайна сметка не мисля, че ЕТ са чак толкова зле. По отношение на гаранцията са коректни и работят съвестно. Ожулена броня и стоп ми ги оправиха и смениха за 1 ден, без да платя и стотинка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...

Аз да питам: някой знае ли как точно се сваля кората на предната врата на Фабия.Значи развих отдолу 3 видии,извадих 1 щипка и не ще нататък.Тия дръжките нещат ама изобщо да се разглобят, а не ми се ще да ги напъвам по-вече.Някой ако знае чалъмите моля да пише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дръжките на вратите се разглобяват те са сглобка като горната част влиза в долната свързани са посредством пластмасови щифтове ...пробвай с нещо натисни и се отваря след това има болтове с които са закрепени за вратата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Дори и без задни колони озвучаването в колата е добро, басът е изумителен високите също са на добро равнище:) а отзад съм само със заготовките които се намират до дръжките за отваряне на задните врати

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не си слушал цял живот уокмен бре човек?? Фабричния бас във фабията може да е всякъв,ма чак "изумителен"... Иначе по темата- като чета всички постове излиза че се получава затворен кръг... Имаш цяла кора-нямаш музика. Имаш дупчена кора-имаш саунд. И понеже казваш че нищо не разбираш - разходи се до най разбиращите в София (поне според мен)- "Toyaga " Намират се в дружба, и черпи вода от извора дет се вика. Поне по срещи и сбирки не съм чул лош отзив за мойто озвучаване а то е правено там...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е да чак изумителен надали е най-точното определение, прав си, но като за заводски си е да кажем доста удовлетворителен:)карал съм доста нови коли и мога да кажа че в някои дори по-престижни марки изобщо не е на същото добро ниво нито високите нито басите:) в крайна сметка все пак това е кола не е дискотека (лично мое мнение)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

абе фабричната музика си е добре, недеи да си рутиш колата за глупости, ти си караш, отпред има колони, отзад да се ослушват =))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не е баш така. Аз на моята Фабия (сега и се радва майка ми) и бях сложил отзад на кората 25см - Магнат 4 лентови. Усилвател магнат и един кондензатор. Всеки който е чувал музиката в колата е оставал много приятно изненадан. Става дума за Фабия Седан....Звука след монтажа беше в пъти по пллътен, ясен и на последно място - силен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо казваш "бях" , надявам се че още са си там:) чувал съм за какви ли не приспособления за скриване на задни колони монтирани на кората поради чести кражби.но дай боже да не става никога де :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте, имам ново инфо по въпроса със задните колони. Днес като отидох да плащам вноска попитах как стоят нещата с колони, окабеляване, гаранции и т.н. Казаха задни колони 10см (това е казано по горе в темата) окабеляване няма поне за нашата Fabi2 Basic оборудване, щяло да струва 100 лева (80 труд + 20 кабели) smile160 а за гаранцията не отпадала ако някаде другаде ти окабелят вратите, обаче ако цитирам "Ви си дефектира касетофона, разтропат колоните и нещо по ел. системата изгори - пада". Щели да видят от каде е проблема, и ако е от окабеляването ти казват и пада гаранцията!

Много кофти smile175 айде поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо фабричната музика на фабия е ужасна. Фабричната музика на Фабия може да ти хареса само ако преди това с имал Фелиция с фабрична музика. Фабричната музика на всички Шкоди е ужасна... Та те са с говорители Блаупункт които са по зле и от най-ниската серия на блаупункт на пазара. Второ колега BlackSpot, отиди в някой сервиз за Кар-аудио в София да ти монтират едни хубави колони, най-вероятно ще ти вземат по малко пари за работа от ЕТ, ще ти сложат хубави говорители и нищо няма да и стане на колата. Стига се шашкахте с тея гаранции.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси колега, искам да те питам за твоето мнение отностно тези http://www.electron.bg/sony-xs-f1035.html и да ми препоръчаш някакъв сервиз за монтаж. Мерси и smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе фабричната музика си е добре, недеи да си рутиш колата за глупости, ти си караш, отпред има колони, отзад да се ослушват =))

Да и аз съм съгласен фабричната музика е добре наистана отпред си се чува,но в край на сметка трябва на шофьора да му е добре нали? :):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси колега, искам да те питам за твоето мнение отностно тези http://www.electron.bg/sony-xs-f1035.html и да ми препоръчаш някакъв сервиз за монтаж. Мерси и smile159

 

Ами трудно ще ти препоръчам все пак съм от Русе, по добре ти разпитай познати. Иначе тонколонките стават но за около тези пари има и други варианти. Примерно тук знам че работят добре - http://jsaudio.org/pages/contacts.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Били казал кои са тези други варианти, защото аз други 3 лентови не намерих. А до колкото разбрах 3 лентовите обхващат високи/средни/ниски честоти. Мерси и поздрави! :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз доколкото разбирам наистина имаш нужда от помощ при избора си и то от хора които се занимават с това :) Варианти има много. Двулентовите също обхващат тия честоти като трилентовите но вторите принципно са по добре. За тези пари които гледаш не може да се намери нещо кой знае колко качествено, според мен трябва да отидеш в някой магазин (Не Техномаркет и Технополис) и разгледаш, поискаш съвети и най-вече да послушаш, за да добиеш представа за себе си кое ти харесва и кое не. Аз примерно тея които ми показа никога не бих ги взел, но е важно да покриват твоите изисквания за звук а не моите нали? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.