Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Летни гуми 195/65/15 Goodyear Eagle NCT 5 Bfgoodrich


Летни гуми  

18 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Горното мнение е мое, ама нещо съм недоспал и пропуснах, че пишеш за гумите...

Няма проблем с тях. Сменяш ги където искаш. Гаранция за тях и без това няма. Ако се подуят, спукат и т.н. си е твой проблем :( Нищо, че са на 5-6к км...

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гумите може да се сменят навсякъде, но в Еуратек ми направиха 10% отстъпка. Сега незнам дали правят, но ако още правят смятам, че излиза по-тънко отколкото на други места.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но трябва да купиш гумите от тях. Имаха няколко марки/модели, но като цяло е доста беден асортимента. Аз лично сменям на Диана и съм доволен от избора. Въпреки, че видях в ЕураТек Semperit-ки, та може от там да си взема следващите гуми...

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципално като си взимаш новата Шкодичка с какви гуми птистига - летни или зимни (надявам се съобразяват сезона). Питам защото си мисля че наближава да взимам моята и си мисля дали ще се налага да сменям и гуми понеже е поръчана едва ли не през зимата - дали ще съобразят да сложат летни или ще трябва да се извадя и за гуми!

 

Не съм убеден, че са всесезонни - моято Фабия си дойде с 14" летни Barum Briliantis (взея я юни миналата година). Предполагам, че Октавията ти ще дойде с подобни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Briliantis ги водят нещо като всесезонки...

Освен това май не ги монтират на Octavia, че са много меки и не носят на такова купе...

Мойта дойде с Matador, на други с Continental, трети с други и така... Не се знае с какво ще дойде, но със сигурност няма да е зимна гума!

 

... и някои ако е искал други гуми му ги сменяли

iwanist, не е вярно :( Питах ги тея в ЕураТек като видях с какво е "обута" мойта. Единственото което не можело да се поръча за смяна са гумите. С каквито ти я докарат с такива. Дори при поръчката не можеш да избираш. Поне така твърдят...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Koнтиненталките са много готини гуми много съм доволен аз от тях.Иначе за разхода на магистралата 100-120,а на другия път беше 80-90км/ч

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Continental съм карал зимни гуми (WinterContact) и съм много доволен. За летните не знам, но предполагам че и те са ок. Летни досега карах Kleber Dinaxer и Viaxer. И двете се държаха много добре.

За разхода - ясно от къде идва разликата. Аз доста повече съм я настъпвал.... Но пък и 5 разход е достатъчно добър. При подобно каране на Vectra-та ми даваше 9-9.5 на газ. При сегашните цени на газ/дизел е равностойно...

Поздрави

PS: zloQQ и мойта сигурно щеше да е толкова, ама на две места имаше ремонти където се влачих с 40 :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм карал Континентал Winter Contact и съм адски доволен.Да аз не съм я настъпвал колата защото карах заедно с едно приятелче с Пунто ТД на който му сепроби радиатора на половината път и беше ужас.

Иначе много ме е яд,че в Октавията няма място определено за колони във вратите отзад(не пищялки,а колони като предните,както е при Голф 4) също така не мога да си обясня защо на Тур са махнали прекрасният подлакътни отзад кайто го има на старите модели.[/url]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си прав! Има място за задни колони. Загледай се в багажника. Отстрани на кората има отвори. Ако погледнеш отдолу се вижда и места където да се завият болтовете които държат колоните... Друг е въпроса, че трябва да се търсят точно такива колони...

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да там има ама са за мънички колони аз имам предвид на вратите като отпред,но си представям докато ги сложат ккаво приключение ще е,то в задните врати трябва да има и пищялки ама няма.

Та аз имам предвид колони като тея на снимката:

000560196.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PS: zloQQ и мойта сигурно щеше да е толкова, ама на две места имаше ремонти където се влачих с 40 :(

 

Така де - то винаги има некакви ремонти (поне на мен ми се случва). Даже ме бяха отбили през някакво село, около Търговище...По груби спомени се мотах около 30 минути :( Ма тогава много бързах и...лекичко бях полудял през останалия път...иначе карам с 67км/ч. и разход 3.1/100 - сериозно говоря - това се случи когато "подпирах" колоната към Етъра! Баси, колко се изкефих на тая среща!!!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми айде пали таралясника (т.е. самолета) и идвай на среща :P

Иначе си направих експеримент - икономично каране в града и извън него. В града докарах разход 4.2 (Стрелбище - 7ми километър, но почти без коли, но пък светофарите си ме хванаха...) за 12.5км. Извън града докарах и аз около 3.1-3.2 на отсечка около 15км, затворен маршрут... Ма това си е каране със 70макс и галене на газта....

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.