Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Пак за уплътненията


gogata

Recommended Posts

Понеже никой не ми обръща внимание :cry: аз да си питам пак.Стават ли гумените уплътнения,продавани на Баня Мадара на метър за вратите на Шкодация,понеже тя си е с оригиналните от 1966 и вече почти ги няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че няма да станат т.к. са кух кръгъл профил , а МБ та мисля , че бяха плътни и разстоянието от врата до ръба , на който се монтира е малко , но тва лесно може да се тества ако имат малко парче може да го сложиш и да видиш дали ще се затвори вратата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

би трябвало да са еднакви с тези на 100С, ама не съм 100% сигурен - поне формата на вратите е една и съща

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми трябват такива уплътнения и слухтя тук-там. Ако намеря, ще свиркам, а темата ще следя с интерес. ;)

 

Гога, видях една подобна зеленикава красавица, като тази от аватара ти, близо да Орлов Мост. Може и твоята да е била. Очите ми останаха, ей! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и моята да е била тя е по-зеленикава и тия дни се въртях около орлов мост :) . Иначе тези дни ходих до Казичене и там за 25 лв свалих всички стъкла от една 100-ца. По-късно като ги докарахме вкъщи се оказа че всички стъкла пасват на 1000 МВ-то, с изключение на задното и задните триъгълни, които са малко по-големи при 100. В тоя ред на мисли съм убеден, че и уплътненията на вратите са същите както и тези на стъклата с изключение на тези които не съвпадат за които споменах по-горе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми трябват такива уплътнения и слухтя тук-там. Ако намеря, ще свиркам, а темата ще следя с интерес. ;)

 

Гога, видях една подобна зеленикава красавица, като тази от аватара ти, близо да Орлов Мост. Може и твоята да е била. Очите ми останаха, ей! :lol:

 

Ако си я видял/а на ул.Васил Априлов на тротоара срещу едно училище,мойта е била :D Мерси за комплимента иначе :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ако си я видял/а на ул.Васил Априлов на тротоара срещу едно училище,мойта е била :D Мерси за комплимента иначе :D

 

до испанското посолство ???точно там трябва да е. мойте поздравленя много е яка колата ти . много пъти съм минавал от там и съм я заглеждал. а там седи и едно мисля че беше пежо пак старичко и в добро състояние >>> да не е пак твое

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,жалко,че не сме се засичали,за да се запознаем.Иска ми се и Пежото да беше мое,но е на един съсед :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, оказа се че сме били съседи... От много години я гледах тая Шкодичка. Тя и доста време изкара под чергило :)

Мойто 1000MB беше от другата страна на реката. Като продължиш по Гогол към Райфайзен. Но за съжаления го свиха - най-вероятно за части :(

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, оказа се че сме били съседи... От много години я гледах тая Шкодичка. Тя и доста време изкара под чергило :)

Мойто 1000MB беше от другата страна на реката. Като продължиш по Гогол към Райфайзен. Но за съжаления го свиха - най-вероятно за части :(

Поздрави

 

Да не би твоята да беше една бяла на ъгъла на Гогол и Янтра?Собственика предлагаше да ни я подари,но нямаше как да я вземем :) .А чергилото беше,когато бях още малък и са позволявали да си завиеш колата,и сега с удоволствие бих си я покрил ако нямаше шапкарите да ми направят проблем :)

Подзрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същата. Собственика е баща ми :)

Та като си я виждал нея си виждал и останалите - две червени 100S, една зелена 100S (тя най-малко се задържа - 3 месеца), една червена 120L от '78 (ако не се лъжа) и една червена 120L от '86. Тя до зимата беше там, ама сега е заменена за Opel-а. Май ще я продавам... А сега от време на време ще се появява една червена Octavia 2006 :)

Айде пък може някой път да се засечем да пием по бира из квартала :)

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С удоволствие! :D Да виждам съм ги Шкодичките,но винаги съм се чудил защо са ви толкова много :P .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така се случи. В един момент бяха 5 шкоди и все наши :) 1000MB, две 100S, две 120L.... 1000MB го свиха а останалите ги подарихме и остана само мойта 120. Ама тя пази един гараж, че зимата беше с вода и я източихме заради студовете, а сега баща ми кара мойта Vectra...

Та ако минаваш през квартала и видиш Шкодата от аватара званни на входа от към Янтра, там дето седеше 1000MBто - семейство Райкови. Ще се радвам да пийне по бира и да си побъбрим.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то отговора на темата е ясен - взимаш някое по-запазено парче от оригиналното и носиш в магазина за сравнение на профила с това, дето го продават там на метър и ако е същото купуваш ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз ходих до там с колата.

Има разлика от оригиналното уплътнение.

Оригинала има два канала, единия се държи за ламарината, а пък другото държи пластмасите.

Това дето е по магазините е с един.

Аз си взех.

13,20см. - и ми остана малко - към 40см.

Става на въпрос за фаворит - 4те врати.

Тия дни ще видя как е на дъжд. Карах я нямаше шумове.

 

Значи 4лв. е метъра на Монтевидео.

Същия профил го има и на Ст.гара.- ама какви пари ...!! незнам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темята бе за уплатнения.

И понеже аз се занимавах тия дни с това явление и дадох инфо къде има това.

В случая в частност а казах за мен.

 

Вечерта докато ги слагах у-ята, един голфаджия ме пита какви пари е това чудо, колко метра е горе долу за кола и че неговите приличали на тези.

 

Изводите си направи сам Satan дали съм бил малко полезен в случая!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ефри,наистина ми беше много полезен и много ти благодаря.Като се позатопли и намеря време ще оборудвам шкодация с нови уплътнения,ако розбира се стават.Мерси и поздрави.

 

А,да,можеш ли да ми обедниш как точно да намеря магазина на Монтевидео,че имам кофти ориентация :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като тръгнеш от Бойчо Бойчов по Монтевидео, подминаваш ул. Боряна и от дясно ще видиш след 50-80м. нещо като гараж - пише си Фаворит - шкода, няма начин да не го видиш.

Улицата - монтевидео е с изкачване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Ех, като ви слушам (гледам, чета) как ми се допи и на мен бира :mrgreen: М/у другото, тия оплътнения универсални ли са или за всеки модел си се продават на метър ?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.