Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

газова уредба за ФАБИЯ 1.4MPI 68кс 2001 Елеганс


Guest mom

Recommended Posts

Сложих си газ в княжево при колелото на трамвай 5

ЛОВАТО включващо: електронен изпарител, 2 предпазни клапана при колекторите и на въздушния филтър, емилатор 4 дюзи , емулатор ламбда сонда, обикновена газова бутилка, автоматичен превключвате -- всичко това 540лв.

Засега е добре, минал сам към 1000км, не е загубила много от мошността си

но компютъра не показва точно разхода и това ме дразни,

незнам как моге да се отрегулира Дайте съвет

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това да ти е проблема колега - бял кахър ... със здраве си карай колата и безаварийно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с компютъра трудно ще го оправиш. Ама не е толкова съществено.

Относно мощността - изчакай да свикнеш с газовата. След това пробвай ускорението. Първо на газ и след това на бензин. Е тогава ще видиш разликата. При мен беше така: на ниски и средни обороти двигателя се държеше по-добре на газ (по меко възприемаше натискането на газта, по еластичен беше), но във високите обороти (над 3500 и особено 3500!) на бензин беше друго. Тръгваш да изпреварваш, виждаш, че не става и минаваш на бензин. И все едно някой леко те побутва :) Така, че ако искаш да се състезаваш на бензин!

Иначе честито. Както пишеш за една година, година и половина ще я избиеш. Ей, и да не се изненадаш зимата като цената на газта стигне почти 75% от цената на бензина! Това си е нормално...

Поздрави

 

PS: Забравих... Щом си минал 1000км не е лошо да отидеш на едно реглажче. Мембраните олягат и се променя сместа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Имам проблеми с настройката. Аз доста я юркам(стигам си до120-160-180км/час + планински преходи)

Първите 1000км. даде 8 л. /100 среден разход слегнаха мембраните и стигна до 12-13 газ Ходих пак на реглаж, като патувам тази сабота и неделя ще разбера.

 

 

НО.....като патувах преди две седмици, компютъра започна да отчита разход на бензим. Карам си аз (на газ имам бенз за 80-100км.) сам по дефилето и изведнаж светна лампата за бензина и почнаха да намаляват оставащите километри до бензиностанция. гледам (сам сам) и се стряскам--> бензиностанция нчак в Своге ;( :roll: и са кво... стигам аз бензиностанция сипвам 5 лв :arrow: , карам на газ а то не се помрадва стрелката на бензина още показва 30км до гаснене и продалжават да намаляватте. Айде след 15 км(според компа имах 5км само до изгасване на шкодата) още 10 лева сипах и взе 4е ми показа 300км до бензиностанция.

Май като мина някакво критично ниво в резервоара и компа взима управлението в свой раце: марда си там стрелката на дето показва количеството на бензина отчита си разход според миналите киломнетри и не го интересува 4е резервоара има гориво.

парвоначално мислех че хгори газ + бензин(контрола на дюзите да се е развалил) амм не всичко си е О.К.

 

ИЗВОД: вече имам в резервоара бензин за повече от 150км.

и не зареждам по-малко от 10лева (щото компа при зареждане не реагира на 5лева)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та тези премеждия сас шкода фабиа 1,4МПи елеганс седан сас всички екстри на 4,5 год. купена втора рака от еуротек

е тази: Аз си купи преди два месеца шкода фабия седан 1,4мпи елеганс на 4г 4 месеца, 88000км от еуротек за 12300 и съм доволен

сложих газ-обикновена уредба ловато и ве4е сам минал 2500км.

Колата била на техен шеф в холдинга, сервизирана, 2 комплекта гуми, миузика, всички застраховки, бяла с всички екстри.

МНОГО И СЕ КЕФЯ

ТРЯБВА ДА ПРОИУЧИШ КОЙ Е БИЛ СОБСТВЕНИКА НА КОЛАТА И ДАЛКИ Е СЕРВИЗИРАНА В ЕУРОТЕК само В СЕРВИЗА ДАВАТ ПъЛНА ИНФОРМАЦИЯ ЗА КОЛИТЕ

НЕ Е КАРАНА В СОФИЯ А В ПРОВИНЦИЯТА

 

http://www.skodaowner.org/forum/viewtop ... sc&start=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

иЗМИНАХ 5-6000КМ С КОЛАТА И ВСЕ СИ ПРОДАЛЖАВА ДА ХАРЧИ МНОГО:

ГАЗ 9-10л. /100км извънградско без значение как я карап, колко е натоварена и дали е пуснат климатика

ГАЗ 12-нагоре/100км градско извънградско без значение как я карап, колко е натоварена и дали е пуснат климатика и има ли трафик и задръствания

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Мойто Lovato го поддържаха момчетата от един сервиз намиращ се на улица "Сър Стивън Рънсиман".

http://bgmaps.com/map.asp?sid=c7387c22538f315185b5319e47db6be8&city=sofia&str=%CC%C0%C4%D0%C8%C4&num=1&grid=m8k&maxnearest=5&nType=23&oName=&oType=9&Map32_28.x=181&Map32_28.y=8

Дано URL-то работи. Гаражчето е малко но се занимават само с Lovato и доста разбираха.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.