Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Не е много икономична и това си е...!


Spartan

Recommended Posts

Не съм казал, че е в нарушение! Карането с ниска скорост е нарушение на магистрала! Просто казвам, че карането със скорост по-ниска от разрешената създава условия за рисковани и неправилни изпреварвания. Вчера се разходих малко. В разстояние на 15km видях три катастрофи! И всичките бяха заради рисковани изпреварвания. На връщане и на мен ми се наложиха такива заради каращи с 50! при ограничение 90! Е, вярно имаше завои, но по тези завои аз можех да карам с 90-100, а колата пред мен с 50! И нито една от тези коли (повечето карани от жени!) не пускаше колите (както колегата Дончев), а напротив - на правите газ! Резултата е рисковани изпреварвания...

А относно москвичите - в едно се убедих - видиш ли стар москвич или лада със старите номера - БЯГАЙ ДАЛЕЧ! За тях огледалата са за украшение, правилника е за нарушаване а останалите участници в движението - пречка!

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 62
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    18

  • PV

    10

  • deel_1981

    4

  • SKODA 105 RS

    4

Най-много писали в темата

...

А относно москвичите - в едно се убедих - видиш ли стар москвич или лада със старите номера - БЯГАЙ ДАЛЕЧ! За тях огледалата са за украшение, правилника е за нарушаване а останалите участници в движението - пречка!

Поздрави

:D

 

Нарушение е на магистрала с под 50 км/ч. Само че по магистралата изпреварването по принцип не е проблем, освен при някои ситуации, като тази описана от колегата Дончо. Ама и май почти никъде в Европа няма магистрали с такъв голям наклон като нашия. На места се оказват изпитание за Шкодичките.

Пътувал съм и аз зад колони от автобуси и камиони, без да мога да ги изпреваря - щото има движение отсреща, а мойта кола не е достатъчно мощна, тъй че знам кво е, а що се отнася до старите коли, шофирани от жени и старци съм съгласен. Но виж сега, не всеки е свикнал и между другото е доста неприятно и за пътниците да караш по планински пътища със завои на "яко газ и яко спирачка".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая тема съвсем я разводнихме...

 

Кой е казал "газ-спирачка"?!?!? Аз гледам да поддържам една постоянна скорст. Ако завойте мога да ги взимам с 80-90 с толкова карам и на правата. Другото е не само неприятно, но и неикономично и вредно.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе момчета шкодата си гори 5 на 100 но без газ на равен път при скорост 60-80 км може да падне и в града под 8 (поне съм го правил)ама зависи от трафика и т.н. само че я отрязох от към 2-ра клапа но сега след време си мисля че няма кой знае къв ефект по скоро не тряба да се натиска газта

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Шумен може и да смъкнеш разхода на 8 градско. Я ела в София да я направиш тая работа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да бе знам че в софия е натоварено но идеята ми беше че по принцип разход около 8-9-10 на 100 е нормален за шкода 120 то по принцип и аз редовно прая 10 до 15 даже штото обичам да се юркам по светофарите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе вие с тези новите шкоди .... извинявайте ама това не шкода това е фолксваген; 105 и 120 л е това е шкода а по въпроса с несъобразената скорост поздрави за ония които им е дошъл акъла штот пишлеметата затова си чупят главите. И още нещо:който не е карал шкода (нали обясних кое е шкода )той не е станал истински шофиор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали новите Шкоди са Фолксваген или не няма никакво значение. Според мен по-важно е това, че марката Шкода продължава да съществува, развива се в крак с технологиите, колите са хубави и се купуват. За разлика от Лада, Москвич и т.н. И друго, не по-малко важно - можем само да се радваме, че колегите с новите Шкоди не се дистанцират от старите си събратя. И карат наравно с тях по магистралата например :) ZloQQ, не се подсмихвай :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе вие с тези новите шкоди .... извинявайте ама това не шкода това е фолксваген; 105 и 120 л е това е шкода а по въпроса с несъобразената скорост поздрави за ония които им е дошъл акъла штот пишлеметата затова си чупят главите. И още нещо:който не е карал шкода (нали обясних кое е шкода )той не е станал истински шофиор

 

Айде сега изказвания!Шкода не е Шкода!!! :evil: А какво е?Ако не беше VW,сега Шкода щеше да е на нивото на Москвич или фалирала в най-лошия случай.А не както в момента - половината от произведените в Чехия скоростни кутии и двигатели се изнасят за монтаж на Seat i VW.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе вие с тези новите шкоди .... извинявайте ама това не шкода това е фолксваген; 105 и 120 л е това е шкода а по въпроса с несъобразената скорост поздрави за ония които им е дошъл акъла штот пишлеметата затова си чупят главите. И още нещо:който не е карал шкода (нали обясних кое е шкода )той не е станал истински шофиор

Колега, ти вместо да защитиш марката,май се опитваш да я опетниш?!?!Това че са под едно "крило" така да се каже с VW & SEAT не означава,че "душата" на колата не е Шкода.Според мен няма значение от къде идват парите, а важен е крайния резултат.Сега ако имах възможност да избирам м/у VW и Skoda, много ясно, че бих избрал Skoda.Дори и още преди да се здобия с тази ми кола си харесвах Октавия-та много повече от Golf III или IV.Но както и да е, нека всеки да е щастлив с колата, коята кара и да и се радва дълги години.Айде стига толкова,че темата се отклони на светлинни години от това, за което ставаше дума в началото :lol:

Айде със здраве :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен лично Октавията ми прилича външно повече на BMW.

Да си кажа мнението, че не бива всичко, което са новите модели на Шкода днес да приписваме на Фолксваген. Вярно, че от фирмата оказват помощ с технологии, ноу-хау и оказват по-стриктен контрол. Не може обаче да се подценява и чешката автомобилостроителна промишленост. От 30-те години на ХХ век до разделянето на две държави Чехословакия е една от 10-те най-развити индустриални страни в света. Не случайно Хитлер окупира първо Чехословакия преди да започне Втората световна война - за да може да използва продукцията на чешката промишленост, която още през онези години е на изключително високо ниво.

Затова не обиждайте Шкодата на Фолксваген :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова не обиждайте Шкодата на Фолксваген

Абсолютно съм съгласен с колегата PV ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.