Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Здавейте, КОЛЕГИ !!! :)


cenarius

Recommended Posts

Ето ми я шкодата

 

http://picvalley.net/show.php?2006/05/1 ... 29205e.jpg

 

Тук се вижда къде ме чукнаха озад ;)

 

http://picvalley.net/show.php?2006/05/1 ... 5dd94c.jpg

 

 

ето го пак SLK-то

 

http://picvalley.net/show.php?2006/05/1 ... 33a478.jpg

 

ето я каката и от страни, вижда се как ръждата е избила под "закърпването" от предишния собственик.

 

http://picvalley.net/show.php?2006/05/1 ... bde879.jpg

 

 

 

тук може да се види "сутеньорската тапицерия" както я провъзгласиха моите приятели - много е "фешън"

 

http://picvalley.net/show.php?2006/05/1 ... 9c400d.jpg

 

SLK 120 L -> синята стрела

 

http://picvalley.net/show.php?2006/05/1 ... f95fcd.jpg

 

 

лелеееееееее видяхте ми номера, ми сега ? :P

 

http://picvalley.net/show.php?2006/05/1 ... 1a521e.jpg

 

и стрелата от по-далеч

 

http://picvalley.net/show.php?2006/05/1 ... 76fd73.jpg

 

 

И сега да си дойдем на думата, защо ли си мисля че има смисъл да я " постегна"

 

Кажете от къде най-евтино да си търся части за оправянето на съединителя и има ли смисъл от нови или "втора употреба" ?

 

Ами това е засега.

 

 

Много ме кефи SLK-to (аз така й викам)

 

 

За онази кола от "пловдив" мисля довечера пак да говоря с човека, и ако нещо с някой от форума да идем да я видим, но това го бях замислил само, ако беше в добро състояние а той каза че е за ремонт човека . ..

 

Аз майче не Ви бях показвал моето чудо ? Еми .. само един сенник на skodaowner му липства :) Поздрави от Пазарджик ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 86
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • cenarius

    25

  • Penaowner

    12

  • PV

    10

  • SKODA 105 RS

    10

Най-много писали в темата

Специално за съединител частите не са чак толкова скъпи и се прави един път за години напред тъи че е наи добре да се вземат нови части. Цени като ходя в магазина в вторник ще ти пиша. Дето ще вземеш друга кола която да почваш да ремонтраш по хубаво си стегни твоята. И ако ти искат 60 лева за смяна на съединител да знаеш много е. Като стигнеш до смяна звънкаи ще измислим нещо по евтино при един мои човек хем ще поогледа ква е хавата с другите ти неща по колата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За удара отзад - предполагам, че който те е натресъл е виновен и са ти платили някакви пари от неговия застраховател. Мен ме удариха по подобен начин през 1999 г, и тогава ми дадоха от "България" само 111 лв. Оправих я окончателно чак през 2005, след като ме блъсна тоя път много яко един колега на служебния паркинг и ми плати ремонта - нов десен заден калник - 80 лв, нова задна маска втора ръка - 30 лв, ново стъкло на стопа - 20 лв, нова броня - към 40 лв. май беше, около 110 лв. за работата, та общо към 250 лв. излезе, с боята и другите работи близо 300. (Цените ги давам схематично, не гарантирам, че са точни числата)Но засега като гледам може и така да караш, сложи само едно стъкло. Проблемът е смяната на задния калник, трябва специалист да го направи, щото се налага рязане с флекс, заварка и боядисване. Моята я направиха на Брегалница и не си личи къде е рязано и заварявано.

За съединител втора употреба не те съветвам - вземай нов.

Като сваляш двигатля смени и лагерчето на съединителя, и венеца на маховика (ако има нужда) докато е свален двигателя, за да не се налага пак да го сваляш за тези неща. Също ако те съмнява състоянието на двигателя докато е свален може да го отвориш и да смениш поне сегменти и огледаш състоянието му. Ако имаш финансова възможност му направи по-сериозен ремонт, за да не се налага по късно да правиш нещата "на парче".

За колата от Пловдив виж колегата Дончо Дончев ако може да ти помогне при огледа. Видях обявата, ако собственика е свалил от 1100 на 450, значи може би има причина за това сваляне. Пише, че е на 44 000 км, ако е вярно значи е след основен ремонт, ако е така и сега пак се нуждае от ремонт значи нещо не е наред. Не виждам как може да има нужда от смяна на гарнитура на главата след 40 000 км, освен ако не я прегрял и не я дозатегнал след ремонта, или самия ремонт не е бил направен качествено. Погледни маслото дали е нормално тъмно черно и мазно, или има в него мехурчета и е светлокафява боза - ако е така, значи е тръгнал към смяна на гарнитура, а ако е от по-дълго време - към основен ремонт. Пък може да му предложиш някаква по-ниска цена на човека, ако иска да се отърве от нея за 100-200 лв, и да я вземеш за части.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Ами хора, аз лично не искам сам да се занимавам( в смисъл да седна САМ да я ремонтирам) с колата първо защото си нямам и грам идея и второ защото сам какво ще направя, не познавам някой с шкода който разбира и има желание да ми помогне, в сервиза да я дам, те няма да ми я оправят :( затова исках ако ще я правя да я "направя както трябва" така като вие казахте, да се види първо второ трето, което аз изобщо не разбирам и трябва да има някой който знае за какво става въпрос, естествено след като аз присъствам и помагам по процедурите с ремонта определено ще вдяна нещо, но дотогава няма смисъл да се захващам, затова и постнах снимки на чудото, за което вие нищо не казахте :roll: ма няма нищо :P отзад не смятам да сменям ламарината, не мога да сложа стъкло защото се е сплескало и трябва малко да се изчука, иначе стоп имам да сложа :) Ами казвайте какво да го правя чудото, честно казано не ми се дава на никой и ми се иска да си взема ново чудо :) и да си го карам на газ че 1,82 литъра ми се струва малко множко :(

 

 

 

Давайте предложения какво да правим.

 

пак повтарям, много си я обичам и много й се радвам и ако не тази искам друга шкода :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм,колега какво да ти кажа...един от вариянтите е да намериш човек дето разбира от Шкода(и има желание да ти помогне).За сервиза незнам в смисал не съм от Пазаржик и незнам там какви са сервизите,но предполагам,че има севиз в който могат да ти помогнат.

Другото е сам да си я почнеш и лека по лека да си я стегнеш.За друго не се сештам.

Дано намериш начин да я постегнеш колица щом ти е толкова присърце. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) ... затова и постнах снимки на чудото, за което вие нищо не казахте :roll: ма няма нищо :P отзад не смятам да сменям ламарината, не мога да сложа стъкло защото се е сплескало и трябва малко да се изчука, иначе стоп имам да сложа ...

 

 

Давайте предложения какво да правим.

 

пак повтарям, много си я обичам и много й се радвам и ако не тази искам друга шкода :)

 

 

Добре изглежда колицата, стягай си я, почни с обикаляне на сервизите и където видиш да правят Шкода като твойта, проучи нещата с няколко въпроса към майсторите. Набележи си 2-3 от най-надеждните сервизи и иди първоначално да ти направят нещо по-елементарно, да видиш как работят. И тогава решавай къде да ти стане "постоянния" сервиз. Свържи се с някой от Пазарджик, който има от повече време такав Шкода да ти дава консултации по някои проблеми.

Петната от ръжда по боята са следствие от некачествено боядисване. Твоята хич не е изключение, много "майстори" си оставят ръцете по Шкодичките, като си мислят, че колата ще се скапе преди да се усети скапаното боядисване.

А задната маска - махни задния фар изцяло и се опитай да му изправиш рамката като дърпаш или натискаш тенекията с ръка - аз така направих навремето.

И така нататък. Ако трябва викаш Неволята и си помагаш сам.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

никакъв напредък засега, още търся майстор който да се е занимавал със шкоди и да ми направи основен преглед на колата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Батка ако кажеш точно какво искаш и можеш да докараш Шкодето до Пловдив ще ти дам точна оферта за ремонт в пари и време. Имам доста добър познат маистор не се занимава само с Шкоди но си разбира от занаята. А ако има по дребни нещица мога и аз да ги оправя срещу някоя друга бира почерпка. Успех ако имаш интерес пиши тук или на лични.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дончо, ( обръщам се на име защото тука сме си съфорумци наши хора :lol: )

 

Значи

 

 

НАМЕРИХ ШКОДАРЯ В ПАЗАРДЖИИИИИИИИИИИИИИИИИИИК !!!!! колата е при него утре трябва да ми е готова

 

ще ми изправи стопа- ще ми сложи нов, ще ми оправи съеднителя, знаел защо влиза въздух в спирачките щял да ми оправи и това, гарнитурата дето съм я сменвал съм си оставил ръцете, като я видях и се смях 5 минути, ще ми я оправи и нея и ще ми погледне и другите работи по колата, човека се занимава със шкоди от години и си има гаражче с шкодарски емблемки и си прави шкодички - работел добре според шкода собственици в града, и ми каза цени с 30 до 50% по -евтини от другите сервизи в които ходих.

 

 

Утре имам друга бойна задача, трябва да се свържа с оня човек с шкодата 90-та година и да ида да я видя, ако успея да я докарам до пазарджик кода майстора каза веднага да си я взимам и че ще ми я оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хораааааааа тоя майстор е супер готин, за половин ден не знам какво направи със шкодето, обаче не можах да я позная.

 

 

Колата има мощност, каза че двигателя ми е много добър, изчука ми я, сложи ми стопа, не ми светеха крушките защото отпред при педала като съм го натискал и някаква жица се е прекъснала (познайте дали щях сам да разбера) сменил ми беше диференциален + притискателен диск, гарнитурата ми беше сменил( аз като я сменях от 3 болта съм бил завил само 1 :x :oops: и познайте в какво състояние беше.) Сменил ми беше някакви гумички да не влиза въздух в спирачната система, и ми каза да си сменя задните накладки за по-добри спирачки и да имам ръчна, причината поради която не ги е сменил днес е защото е нямал а в магазина в пазарджик 90% от частите за шкода са били ментета и той като ходи в пловдив тези дни щял да ми купи от там.

 

 

Татко преди половин година когато я взех и щеше да получи удар като я кара, днеска след ремонта искаше да се качи да я види и си я кара 20тина минути из града безцелно и се радваше като малко дете - вика ти имаш кола бре, ама тя се движи и дружно се радвахме на шкодичката 8) Ето защо оня от сервиза е искал да ми я купи ;)

 

 

Цялото удоволствие досега ми струва 140лв.

 

Сега остава да си подкарам музиката (всички части имам труда си е от мен) Да си направя готиното табло и да си оправя да ми отчита колко км съм изминал, човека каза че се е счупила някаква част, струвала при него 7лв и 7лв за ремонт искаше, мисля че 15лв няма смисъл да давам за това ;) ще се опитам сам да го направя, да си направя бялото табло от темата за табло-каране с кеф.

 

Хайде че във вторник съм шофьор за един бал :) и евентуално в четвъртък е моя бал ! :)

 

 

Мелничка, най-после старата шкодичка се движи :)

 

Поздрави от пазарджик.

 

 

п.п. Нямаше ли списък във форума в кой град къде има майстор, веднага трябва да го впиша човека който днес ми свърши работа - в 5 сервиза в пазарджик ходих в 5 си оставиха ръцете и ми взеха парите.

 

 

п.п.2 извинявам се за неразбираемия език, малко съм превъзбуден ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ще спасиш бебенцето с малките очички :?: :smt049

 

не разбрах какво каза, но щкодичката върви и ме радва :)

 

 

Определено съм решил да я стягам, като видях днеска какво направи тоя човек... дори се замислям да си намеря една 5 скоростна, която да изкърпя при много добър майстор да стегна и да карам нея.

 

 

Няма смисъл да си взимам разни трошени корси, кадети или фиеста. Шкодата е 10 пъти по-красива и ме радва тройно повече :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шкодите са ни с по - малки фарове от другите тва са преходни модели между старите и новите 120ки Тоест ти примерно може да си с един модел съединител аз със друг и т.н. А относно скоростите, не се оплаквам стига да ми пуснат спирачките ще е супер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

cenarius

Айде едно честито от мен!:)

Мисля че вече знаеш защо и аз съм избрал да карам Шкода :)

Да си я пазиш пък тя ще ти се отплати повярвай ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

cenarius

Айде едно честито от мен!:)

Мисля че вече знаеш защо и аз съм избрал да карам Шкода :)

Да си я пазиш пък тя ще ти се отплати повярвай ми.

 

 

чакам да взема едни пари тези дни и веднага и сменям задните накладки с чисто нови и друго не ми каза човека че е за смяна. Да видим ... в понеделник-вторник ще ви пиша :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драги госте трябва да си раздвижиш спирачните буталца тва е кофти операция с която се захванах тия дни. Колегата го поздравявам за ремонта на шкодето. Задните накладки можех да ти ги сменя и аз ама като ти е хванал човека да ти я прави лошо няма. Скоро може да ми се отвори път към Пазарджик и ще ти дранна да се видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драги госте трябва да си раздвижиш спирачните буталца тва е кофти операция с която се захванах тия дни. Колегата го поздравявам за ремонта на шкодето. Задните накладки можех да ти ги сменя и аз ама като ти е хванал човека да ти я прави лошо няма. Скоро може да ми се отвори път към Пазарджик и ще ти дранна да се видим.

 

 

Задължително, само дано да не съм на морето че съм абитурент и ще пътуваме ! :)

 

По шкодето изникнаха други работки които сега искам да си направя - 3ти стоп (навръзвам с няколко резистора 5 червени диода и за 20 стотинки имам стоп, само трябва да видя как да го вържа) Искам и да си оправя километража да ми отчита колко км съм изминал. Шкодаря ми каза че се чупела някаква джиджавка която струва 7лв и 7лв за труд, не мисля засега да му ги давам. Искам и готино табло да си сложа не като това, трябва да си инсталирам сидиром-а и да си сложа кора отзад за колоните. Да не говорим че фаровете вчера пак ми изгаснаха :( Фасонката която е в самия фар е много стара и не дава добър контакт нещо, майче ще ги вадя и да ги чиста, или ако не да купувам нови, ако не направо да ги запоявам.

 

Задните накладки трябва да ги сменя заради ръчната защото не съм минал преглед и ако ме спрат .... не съм си платил и данъка.

 

Бе реших го - сега карам това, след 2 месеца като ме приемат тръгвам на лов за шкода 1990-та 5 скорости и наливам 1 000лв в нея да я вкарам в движение да си я направя готина.

 

Друга кола не ми трябва.

 

Докато шкодата не вървеше карах едно клио - разбих го сега е в сервиза ( не плащам аз ремонта ) но .... мисля че не ми трябва западна кола имайки в превдид че не предлага кой знае какво повече.

 

 

Поздрави от устрем ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам какво толкова сте се влюбили в тея 5 скорости а тва за 1990 година е относително, аз 1во ходих да гледам една 1987 и беше по - изгнила от моята 84'

аиде и кои каза 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пък и е по яко с 4 скорости като вдигна 80 отзад вие като се едно е 300коня, като карам със 100 вече се чува като взрив на атомна централа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пък и е по яко с 4 скорости като вдигна 80 отзад вие като се едно е 300коня, като карам със 100 вече се чува като взрив на атомна централа :)

А като върнеш газта отива към 500, нали :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пък и е по яко с 4 скорости като вдигна 80 отзад вие като се едно е 300коня, като карам със 100 вече се чува като взрив на атомна централа :)

 

Може би щото гърнето ти е тръгнало към изгниване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не се чуди че нещо все ти се чупи по колата. Тва е 20+ годишна кола която не е предназначена за непрестанно юркане. Време е да си дадеш сметка що се чупи тва или онова

 

Cenarius посещението ми ще стане наи рано началото на юни. Приятна аборигетска избива ме на спомен а морето точно след бала ..... ех спомени спомени да се размажеш от кеф

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

znam 4owe4e че ще се чупи още се ми е тая вече сега събирам за едно, после за друго, после ще почна да бачкам некаде и така. Ясно е че няма да спра да юркам все пак съм на 19 не на 50 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.