Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Recommended Posts

Някой слушал ли е тези елипси? И цена знаете ли. Колкото и странно да е никъде не намерих в нет-а тяхната цена в момента :-k

Мисля да ги включа в проекта "SkodaSound '2007" :smt011

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Краси, я сподели за този проект ;) Че нали знаеш - интересно ми е. Аз за съжаление достигнах лимита за саунд на 120-ката без преправяне или лишаване от части от купето ](*,) Следващият етап при мен е махането на задните седалки :cry: Не съм убеден дали ще успея да ги прежаля, ама натам вървят нещата. И без друго колата в момента се ползва предимно от един човек, по-рядко от 1+1 :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

zloQQ, това дали са актуални цени, че намерих на няколко други сайта - все различни :roll:

Mishelle, проекта ще го осъществя но реших че няма да е на Фаворита, затова го продавам в момента, колоните на кората отзад ги махнах, сидито до дни и нещо ще продам. Предните и тях. Живот и здраве една лъскава Фелицийка.

И следва: втори усилвател с кондензатор, предна линия двукомпонентна, среди и високи професионални Обертон или тези ДЛС-си които много харесах и нов плеър Пайнер най вероятно поне 5-та серия...И всичко трябва да бъде направено красиво. Много.Тогава вече музиката ще е както искам. :D

 

дано да стане, но сега само разучавам, всичко по реда си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммого е важно да знаеш горе долу какво искаш(най-вече с какви ресурси си готов да се разделиш)..Примерно елипси на Длс на мен ми звучи малко странно(иначе съм ги чувал и наистина са много добри)-все едно да си купиш Мерцедес Акласа.Особено при Шкода доброто озвучаване иска много усилия-преди да почнеш да правиш нещо изчисти всички паразитни шумове от колата.Избора на Фелиция пък обуслявя полагането на някакъв звуконасочващ материал,който да предотвратява 'дрънченето'.От там почваме с плеяра-той задължително трябва да е на ниво(освен ако не решиш да слушаш МП3ки-ма тогава се обезмисля начинанието)-Пайнер са добра марка,но 5цата е свръх минимум(особено за ДЛС)-търси Кларион 7,8,9 ако си ограничен финансово.После идва усилвателя-пак трябва да е като хората(престижни марки,втора употреба),много важни са и кабелите.За звуковите тела(ако си решил да е в конфигурация 2к отпред и елипси отзад) на поносима цена и добро качество е Опти серията на Ланзар,а за отзад Хетц имат прилично решение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За дрънченето - всичко е ясно. Доста усилия и там ще има. Защо ти е такова мнението за ДЛС-а? Определено ще пропусна Кларио-на 7,8,9 серия - финансова е причината :( Че ще се слушат МП3 то е ясно. Но не само. С кабелите няма компромиси да има. И аз говоря за добра музика но определено нямам някакви високи цели от сорта на състезания така че ще има компромиси. Трябва само да стане пипнато и красиво и свирне добре разбира се. Без дрънчене отникъде :) За среди и високи имам Блаупункт 4 канален 4х50 вата рмс. Следва един с кондензатор за суб-чето. Още не съм решил какъв да бъде. Не ща да е Тъндър, дано парите да не ме принудят това да правя. И говоря всичко да е ново. Вече съм се парил с втора употреба...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми захранването на ДЛС с Блаупункт е все едно да сложиш на Ферари А91 и да искаш да върви

 

Разбрах те. Мислех да ги вържа двете елипси към стъпалото - всяка мостово. Блаупункта мостово държи 120рмс май ще е предостатъчно. Силата я има. Качеството - колкото толкова :mrgreen: Има си усилвателя и необходимите филтри. Защо да не свирне добре :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То,че ще свирне,ще свирне,обаче слагането на Длса губи 100% смисъл.Сега ако със сигурност си решил за нови компоненти и искаш приятно звучене,ще си позволя да препоръчам вариантче-промоциите на Авител-Аудиосон Срх4,Херц ДЦХ 960 и някой от Кикерите(не най-слабата серия) и Херц Дск 165.Горе долу идва изгодно,а свири хубаво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето съм съгласен с идеята ти. Продължавам обаче да се чудя защо препоръчваш Херц-а пред ДЛС-а? Обясни ми. Разпитвал съм много хора които са доста запознати с нещата и 90% от тях твърдят че ДЛС-а е за предпочитане. Мисля да ги чуя и тях и Херц-а и така да избера. Пак ще коментирам темата, само да стигна до момента с закупуването им и ще пиша какво съм решил и как се е получило :)

 

и при всички положения този бокс и усилвател ще участват в новата система. Снимчица.

 

.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един приятел с едно пежо. Отзад с такива ДЛС-и, захранвани само от плеър (вярно за 800лв) и два баса Аутобан по 200вата и т.н. (с тази музика спечели 1-во място до 600вата миналата година) - и като чух тези елипси направо се влюбих в тях. :D уникален звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Краси, какъв е плейъра? Че ми стана любопитно ;) А двата баса пак ли с него е хранил :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четеш,но не вникваш в думите ми-аз не съм против Длса,против съм да си купуваш нещо,чиито възможности няма да можеш да използваш.За това те питах за плеяр,знаеш,че този елемент е изключително важен.Полото ми е решено по следния начин-отпред хеликс отзад елипси Алпин,захранени директно от Премиер 7ма серия-ми свири доста добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и два баса Аутобан по 200вата
-Аудиобан-аутобан е магистрала на немски

 

Опитах се да я напиша на килирица, знам какво означава на немски.

 

Mishelle плеъра на приятелчето беше Clarion с touch screen , графики и т.н. Не помня модела точно. За басовете естествено беше с усилвател. Audiobahn са басовете и усилвателя. :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и два баса Аутобан по 200вата
-Аудиобан-аутобан е магистрала на немски

Ти понеже си по корекциите - не се пише Аудиосон, а Аудисон (Audison)...Нека не издребняваме чак толкова, особенно ако ти е станало ясно колегата какво е имал впредвид.

Имам въпрос - ниските при тази твоя конфигурация в Поло-то от къде ги възпроизвеждаш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mishelle плеъра на приятелчето беше Clarion с touch screen , графики и т.н. Не помня модела точно. За басовете естествено беше с усилвател. Audiobahn са басовете и усилвателя. Embarassed

 

Той player-а май си го донесе от САЩ - а междо другото не знаех, че се познавате!?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да от US си го донесе. И аз не знаех че вие се познавате :mrgreen: Ако му имаш тел-а ще ми го дадеш ли че искам пак да чуя ДЛС-ите и да видя кой точно модел бяха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кат ги нема кво да кажа-от елипсите

 

В крайна сметка, не всеки иска в колата да му е като дискотека. Поне както си ги наредил в полото най-малкото което може да се каже е че е качествено ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.