Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За Гуми!!!


gogata

Recommended Posts

Така като ги гледам са чудесни...самоубийки :? . Ако съм аз ще ги сменя веднага, предполагам, че имаш горе долу нулево сцепление с тях, особено на този студ вънка :? . И според мен - мисли първо за нови предни, че ако ти думне някоя предна в движение, никак няма да ти е забавно. Какви бих ти препоръчал...ами зависи от финансите ти, отиди,примерно в Дианата на Околомръсното и там се ориентирай по цените. Чувал съм хубави неща за Дебица, а лично аз от 2 години съм с едни Файърстоун-ки, които ги взехме с бащата от Диана и съм доволен от тях. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бягай за нови гуми!!! Ако кажеш "нямам пари" - отговора е - не карай колата. С тези супер стари гуми си опасен не само за себе си, но и за останалите участници в движението! Не визирам само зимата. И пролет да беше - с тея цепки дето са тръгнали... Абе луд човек си...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...иначи си спират добре :lol: ...

 

 

 

](*,) ](*,) Чудно спират, сигурен съм! Или не си карай колата, или си смени гумите, човече, опасен си така :? !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ама какви точно да си взема???...

Каквито и да си вземеш, имайк впредвид какво имаш в момента на джантите - е без значение, стига да те устройва финансово.

А щом превърташ сега гумите, няма как да ме убедиш, че колата наистина спира добре. Просто не ти се е наложило да натиснеш рязко спирачките.. А като падне сняг какво ще правиш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има доста теми изписани относно гуми разгледай назад по темите, а относно цени разпитай в центровете за гуми те ще ти кажат най-точно.

ако нямаш пари може да измислиш и 2ра ръка 4 броя вместо 2бр нови. мисли му ....ама с тия гуми верно си е опасно, сигурно са на по 20 години??? :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ела да ти дам две гуми да караш с тях отзад и си купи две нови за отпред. Гумите са идеални за зимата. Не стават за отперд понеже са по-тежички. Аз затова и не ги карам, но за теб ще са супер като ти гладам старите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си с 13-ки, аз имам 2 зимни малко поизтрити от една страна, един приятел караше с тях с нерегулирана предница, но мисля че една зима могат да изкарат. Карано е с тях малко, съхранявам ги в мазето от 2-3 години.

Мога да ти ги подаря, пари не искам за тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същото се отнася и за мен, ако не е станало ясно от поста! Пари не искам за моите!

Та май ти се събра комплект за зимата. Ще трябва да черпиш! ;) :smt044

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой знае ли как да разпозная дали гумите са летни, зимни, или все сезонни. Искам да си взема някакви 2ра ръка все сезонни, ама тея в елин пелин ще ме преметнат 100% :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега взимай веднага ! Аз като сложих 2 нови предни гуми на 120-ката не можах да я позная, само от смяната на изтърканите гуми с нови :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой знае ли как да разпозная дали гумите са летни, зимни, или все сезонни. Искам да си взема някакви 2ра ръка все сезонни, ама тея в елин пелин ще ме преметнат 100% :)

 

По шарката, по индекса M+S, което означава зимни, по обозначения като снежинки или надписи Winter, а също и по скоростния индекс. Зимните по правило имат по-нисък скоростен индекс - Q, това означава скорост до 160 км/ч, а летните са обикновено Т (190 км/ч), Н - 210 км/ч и т. н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Например летните са надлъжно набраздени - зигзагообразно или право, докато зимни или всесезонни с подобна шарка е абсурд да има. Всесезонните общо взето са с по-зимна шарка, а тя като цяло има тенденцията да е по-напречна на посоката на движение. На всесезонните пише понякога All Seasons.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Например летните са надлъжно набраздени - зигзагообразно или право, докато зимни или всесезонни с подобна шарка е абсурд да има. Всесезонните общо взето са с по-зимна шарка, а тя като цяло има тенденцията да е по-напречна на посоката на движение. На всесезонните пише понякога All Seasons.

От тоя отговор, аз( който смятам че имам понятие от гуми) бих се объркал сериозно!!!

До скоро смятах ,че всесезонни гуми НЯМА! Оказа се, че не е точно така (макар че тези, които минават за такива са винаги компромис м/у летни и зимни, но...). За такива минават: Гудиър Вектор3/5; Тойо Варио; Вредещайн Куатрак2 и т.н. Гледайки това което имаш, бих казал, че и гуми от колело ще са по-добри от твоите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и аз съм с такива гуми като на Voodoo, не са въобще лоши. Бих ви събрал очите, но ме е страх за полуоските, имам нови в машинното, но нямам барабани :( Иначе ..., да видите как се пилят гуми с 52 коня мотор без масло или каквото и да е :P

АКО НЯКОЙ Е ПО - ЛУД ОТ МЕН, ДА ЗАПОВЯДА, гумите са на тавана, до нас има гумаджийница, слагаме ги (не на моята кола) и си пълните душата :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Например летните са надлъжно набраздени - зигзагообразно или право, докато зимни или всесезонни с подобна шарка е абсурд да има. Всесезонните общо взето са с по-зимна шарка, а тя като цяло има тенденцията да е по-напречна на посоката на движение. На всесезонните пише понякога All Seasons.

От тоя отговор, аз( който смятам че имам понятие от гуми) бих се объркал сериозно!!!

До скоро смятах ,че всесезонни гуми НЯМА! Оказа се, че не е точно така (макар че тези, които минават за такива са винаги компромис м/у летни и зимни, но...). За такива минават: Гудиър Вектор3/5; Тойо Варио; Вредещайн Куатрак2 и т.н. Гледайки това което имаш, бих казал, че и гуми от колело ще са по-добри от твоите!

 

Много шофьори смятат, че няма всесезонни гуми. Зависи от гледната точка. Аз лично не бих използвал всесезонни през зимата, най-малкото защото си имам 8 джанти и доста гуми в мазето. Но имам гуми, на които пише All seasons. Също така т. нар.- всесезонни са с по-зимна шарка. Все пак със зимни може да се кара и през лятото, особено след 3-тата година като се втвърдят повечко, докато обратното е общо взето неудачно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко да конкретизирам нещата, че стана много объркващо за човека, пък и малко уточнение/допълнение да вложа.

Та значи - който е карал веднъж със зимна гума през зимата, повече няма да се присети за т.н. всесезонни гуми.

Всесезонните гуми биват два вида - едните са по-скоро летни с възможност за каране през зимата, а другите са по-скоро със зимна шарка с възможност да се карат лятото. Ясно е, че и двата варианта са си чисто финансов компромис.

Към PV - браво колега, пълниш ми душата ;) По хубаво от два комплекта джанти за обуване на колата здраве му кажи. И аз така процедирам. От една страна си пазиш гумите от монтаж/демонтаж, от друга - бързи смели и сръчни - според сезона мяташ на колата подходящите гуми за половин час, пестиш висене по опашките на гуми центровете и ... пей сърце ;)

 

maxrpm - това, че си с такива гуми като на колегата VooDoo въобще не е за коментар :mrgreen: Какво значи "не са лоши" :?: Това да си луд е добре, но да си опасен за себе си и за останалите участници в движението - това вече не е лудост, това е безрасъдност, която понякога се заплаща твърде скъпо (да спи зло под камък)... Нека сме (си) малко по-разумни на пътя - там не сме сами :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой знае ли как да разпозная дали гумите са летни, зимни, или все сезонни. Искам да си взема някакви 2ра ръка все сезонни, ама тея в елин пелин ще ме преметнат 100% :)

 

няма смисъл - там цените са като за нови . само ще се разкарваш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ Mishelle исках да кажа че са добри за пилене :)

 

Мах, аре тогава да правим трампа - аз ти давам едни добри за пилене, а ти ми даваш в змяна едни добри за нормално каране :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам гуми нормални, още съм с онея различните, напролет ще им дойде времето, мисля и тая зима да изкарам с тях. Ако имаш фотоапарат и ти се пили мога да ти дам едни георги димитровки 13ки, иначе 14ки за пилене имам само една :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой знае ли как да разпозная дали гумите са летни, зимни, или все сезонни. Искам да си взема някакви 2ра ръка все сезонни, ама тея в елин пелин ще ме преметнат 100% :)

 

няма смисъл - там цените са като за нови . само ще се разкарваш

 

Е тука се изказа неподготвен! :o Колко струват нови 13'-ки? Ако намериш по 30-40лв съм съгласен с теб! 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

50 - 60 в диана-та на околовръстното корморан 165/80 /13 за 20 лв на гума струва ли си да си вземеш галош на 6-7 години който да се изкриви след 2000 - 3000 км ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.