Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За Гуми!!!


gogata

Recommended Posts

А някой може ли да кажа ориентировъчно за колко пари мога да си намеря 2 14"ки 165 или 175. Става дума за втора ръка, по възможност М+S.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой може ли да кажа ориентировъчно за колко пари мога да си намеря 2 14"ки 165 или 175. Става дума за втора ръка, по възможност М+S.

М/у 60 и 100лв!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е срязана изцяло не можеш да я ползваш така. Ако само повърхностно, може - временно и с само с вътрешна.

 

Що се отнася до 14-ки втора употреба, продават се до 30-45 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятелю намери пари на заем ако трябва и иди и си купи нови гуми . ако ли не с тез не тръгвай на дълъг път. Не се лъжи за гуми-втора употреба..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятелю намери пари на заем ако трябва и иди и си купи нови гуми . ако ли не с тез не тръгвай на дълъг път. Не се лъжи за гуми-втора употреба..

Ехххх- аман от съвети! Що, какво им е на гумите втора употреба? :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много по-добре е, а и по-евтино да си купиш гума от по-висок клас втора ръка, отколкото некой боклук нов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много по-добре е, а и по-евтино да си купиш гума от по-висок клас втора ръка, отколкото некой боклук нов.

Не съм съгласен. Днес видях да се продават втора ръка Мишлен Алпин 1, 14" за 50 лв. парчето. Имаха протектор, не е като да нямат, но са карани поне 2 сезона. Със сигурност е по-добре да си купиш нови Дебица или Корморан, отколкото да караш с този Мишлен. Първо заради стареенето на гумата и второ - този Мишлен няма да изкара повече от още един сезон, максимум 2, ама с голямо стискане и пенсионерско каране и никакво катерене на баирите из БГ. А ако си купиш от по-евтините посочени гуми, но нови, със сигурност при разумно каране 3 поредни години ще се чувстваш (и ще си) далеч по-сигурен, от колкото с Мишленките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случвало ли ти се е с ново купена гума с перфектен протектор след няколко години да се появят микроразкъсвания и да почне да издиша от там? Това няма оправяне. Мен ми се случи с една Trayal. За сравнение Мишлена държи доста яко - имам в мазето такива от преди 1999 г. и още може да се кара с тях. Естествено става дума за летни. При зимните за предпочитане са новите, но съм попадал и на хубави втора ръка. В такъв случай е задължтелно да ти ги сложи на място веднага вулканизатора, та ако има нещо да си проличи като ги напомпи. Щото ми се е случвало някоя гума като се сложи на джантата и се напомпи да гръмне веднага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо никой не спомена регенерат-а? Според мен регенератките събират дотук изтъкнатите качества на скъпите гуми (отлична подложка) и на новите гуми (нов и еластичен протектор (грейфер)) със най-добра цена! :mrgreen:

 

А съм вече втора зима с едни регенератки Malatesta по 50лв. и съм мнооого доволен. Подложката е Michelin (познава се по една бяла точка, която само Michelin слагат на ръба, където хваща джантата), а гумата отгоре е много еластична и при ниски температури. Шарката е копирана от някоя Мишелинка и е с два добри надлъжни канала и държи добре.:mrgreen:

 

С две думи - препоръчвам с две ръце!

За София знам един магазин, близо до Красно село, човека има доста сериозни доставки - всяка седмица, а и дава гаранция. За да не излезе, че му правя реклама ще кажа, че нямам ама нищо общо с човека, просто съм му клиент. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не продаваш гуми Малатеста? ;) Майтап!! Смисъла при втората употреба се губи, когато говорим за размери 155/165 и 13". При тях цените на новите гуми са относително ниски, а втората употреба са около 30-40лв. за парче и покупката не е особено изгодна ( на пръв поглед). А, отговорете ми, ако си търсите 195/45/15 какво правиме? Ако може да говорим в цифри! За регенерат- ОПРЕДЕЛЕНО НЕ!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.