Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нов акумулатор ... въпроси ...


orange!

Recommended Posts

Абсолютно съм съгласен с The Best Forman - ACDelco си е ACDelco както и да го въртим и сучем. Затова и написах, че който е готов да прежали още двайсетина лева отгоре - това е по-добрия избор. Просто при мене май няма смисъл :oops: Затова и избрах Монбат.

И затова сбърках... :evil:

Явно съм попаднал на дефектен...или незареден. Издържа "цели" 4 дена каране и 5 дена престой. Още в началото го усетх, че не върти така както трябва да върти чисто нов акумулатор, ама решух, че си въобразявам. Да ама не :evil: Не бях карал колата 5 дена, на шестия отивам да паля...таратанци. Меря - 11.6V... Колата седи отключена в гаража (има СОТ за мераклиите...). И все пак откачих едната клема на аку-то, меря с включена и изключена аларма - повече от 20мА консумация няма... Сега зареждам стария, който с един 3 дневен заряд кара по 3-4 месеца, след това ще заредя новия Монбат за да седи резерва и ще ида да си купя като пич едно ACDelco и повече с БГ акумулатори не мисля да се занимавам. Не и докато са на това дередже...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също така ми е интересно колко волта искат да ти е зареждането, за да ти заверят гаранцията - на Шкода 120 по правило трябва да е 13.4 - 14.3 волта. На мене за Старта в гаранционната книжка толкова ми бяха писали даже - 13.75 волта заряден ток.

 

Значи, според пича дето ми продаде Монбат-а и ми завери гаранцията - между 13.6 - 14.4 В. Според книжката на самия акумулатор 13.8 - 14.8 В.

Погледни какво ти пише в гаранционната книжка.

 

Между другото, тъй като проблема с паленето се оказа другаде, вероятно стария ми акумулатор Старт на 3.5 годни не е бил прецакан и незаслужено го оплюх :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.