Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Достъпни колони и плейери...


Recommended Posts

Въобще не мисля, че като работя в такъв магазин съм компетентен в тази област, но това за шума в колоните можете да го тествате някъде кадето позволяват пробване на CD-та като например Технополис. Аз лично пробвах CD-та Pioner от различен ценови клас и резултата беше налице, а след като се консултирах и със сервизните техници се оказа че най-малко се разваля JVC защото има най-непретенциозна механика (говоря за среден и нисък клас CD) и най-важното за мен премина теста с много надрани дискове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 56
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Favorit

    12

  • Tafkata

    6

  • Mishelle

    5

  • tsvetanov

    4

Най-много писали в темата

Имам на разположение 3 коли с монтирани Pioneer-и - съответно в ниския и над средния клас. По всяко време съм готов да ти ги отворя и да видим за какъв шум говориш, защото аз съм убеден, че такова нещо няма.

 

Относно JVC - личното ми мнение: едни от най-красивите на пазара. Винаги съм им се радвал на дизайна. В ниския клас не съм ги тествал, но над средния, просто няма как да извадят звука на Pioneer. Във високите и средите са що-годе добри, ама в ниските куцат. Някак си им е "кух" баса. Но това са си мои впечатления. Не казвам, че Pioneer са върха, но в този ценови клас, в който ги ползвам аз, са едни от най-добрите (функция, звук, дизайн).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи до колко парички, че всеки различно разбира под прилична цена

 

100 левчета са достатъчни според мен за такава колона

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами разходи се по магазините където имаш възможност да чуеш някой говорител преди да го купиш. Може 10" или 12" инчов да си вземеш - примерно 10" Хертц ЕС250 е 125лв мисля. Много добро говорителче. Също може някой Бошмен, Магнат или Пайнер. Отсега да те предупредя че суб-четата на Сони само изглеждат добре. Ако имаш възможност да ги сравниш с тези марки които ти изредих ще се убедиш сам. Същото и за Блупункта важи. Някое Кикер-че също може да чуеш. Мисля че имаха 12" модел за 100-на лева който не е лош.

 

п.с. Не се подмамвай на промоциите на говорители в туби по техномаркетите ;)

 

п.с.2 Предполагам че имаш усилвател към който да вържеш бокса после нали ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

ето мойто ново дръвце за около 600 лв. едно от най добрите неща за тези пари. взех си го заради блутута и възможноста за телефониране с негоиначе като фаца и дисплей не ми харесва много :(

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=136982

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
Ами разходи се по магазините където имаш възможност да чуеш някой говорител преди да го купиш. Може 10" или 12" инчов да си вземеш - примерно 10" Хертц ЕС250 е 125лв мисля. Много добро говорителче. Също може някой Бошмен, Магнат или Пайнер. Отсега да те предупредя че суб-четата на Сони само изглеждат добре. Ако имаш възможност да ги сравниш с тези марки които ти изредих ще се убедиш сам. Същото и за Блупункта важи. Някое Кикер-че също може да чуеш. Мисля че имаха 12" модел за 100-на лева който не е лош.

 

п.с. Не се подмамвай на промоциите на говорители в туби по техномаркетите ;)

 

п.с.2 Предполагам че имаш усилвател към който да вържеш бокса после нали ;)

Темата нещо се е пообъркала. Ако съветваш мен, благодаря. Ще се позаинтересувам за тези колони, но май няма да си вземам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да кажа само във врзъка за CD !

ПОДЯВОЛИТЕ Pioner момчета марката Alpine защо я пренебрегвате ?!?

Лично моето мнение,че Pinoer пасти гмура пред Alpine.Изглежда,че само аз съм на това мнение.

Имал съм 2 pionera но след като си взех Alpine... се родих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно си уцелил серията ... моя диск скоро става на 3 години и цепи мрака / най - евтината МР3 ка на пионерите / и досега веднъж му забърсах валячето ... колега скоро си взе Алпин , подарих му диск , щот много хареса сбирщайна и се оказа , че блокира , с друг диск същата работа , смениха му механиката па неще , скоро му го смениха , но си джитка с обикновенни аудио дискове и то оригинални , щот го е шубе ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да кажа само във врзъка за CD !

ПОДЯВОЛИТЕ Pioner момчета марката Alpine защо я пренебрегвате ?!?

Лично моето мнение,че Pinoer пасти гмура пред Alpine.Изглежда,че само аз съм на това мнение.

Имал съм 2 pionera но след като си взех Alpine... се родих.

 

Еми долу-горе си прав че Алпина със сигурност не е по лош плеър но е и по скъп :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече мога да се похваля с нов плеар.

Blaupunkt- London MP37.

Много съм доволен от свирнята му. Аз направо съм се наказвал с него нипонче, в шкодичка.

Проблема е, че си го инсталирах сам, и антената не пасваше, затова не я включих. Хогато ми остане време ще отида в сервиз, за кар аудиа, да ми ясменят буксата и да я закачат.

Незнам дали е нормално, но след като поставих диска, немога да си отвоя плъзгащата кутия за вещо точо под него.

Купих го от Техномаркет Европа- Варна, за 269,00лв.

Горещо го препоръчвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде честито. На мен блаупунктите ми идват малко странни на външен вид но важното е че ти си доволен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Здравейте колеги аз също си взех Blaupunkt от Техномаркет модела на моят е Syracuse 35 свири mp3 , като цяло свири много добре НО хваща само четни станции и няма RDS противно на обявеното в брошурката, както и да е за 170 лева мисля че е отлично но ви съветвам когато купувате от техномаркет да внимавате много и да изпробвате всичко налично като финкции а това със станцийте е много гнусно от тяхна страна :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги аз също си взех Blaupunkt от Техномаркет модела на моят е Syracuse 35 свири mp3 , като цяло свири много добре НО хваща само четни станции и няма RDS противно на обявеното в брошурката, както и да е за 170 лева мисля че е отлично но ви съветвам когато купувате от техномаркет да внимавате много и да изпробвате всичко налично като финкции а това със станцийте е много гнусно от тяхна страна :evil:

 

Е добре де, кат са те прееб@ли, защо не идеш и не се разберете? Аз лично не бих оставил нещата така. А т'ва с четните станции...баси - нещо ново ли е? Знам за американските, но те пък само нечетни ловят...

Човече, не оставяй така нещата - искай това, за което си платил! До никъде няма да стигнем с това примиряване :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги аз също си взех Blaupunkt от Техномаркет модела quote]

 

Ако си пазиш касовата бележка - не би трябвало да имаш проблем. Отиваш и казваш каква е ситуацията. Аз преди си взимах от там едни колони 17" Херц и се оказа, че не пасват. Върнах се казах им за проблема и поисках да ги сменя ( ако трябваше щях да доплатя, за да взема други и дори по-скъпи, само и само да си свърша работа ). Хората от музикалният отсек се обадиха на шефа и след като получиха от него разрешение - ми позволиха да си избера които си искам ;) избрах си едни по-евтини и си избрах някои джаджи, за да си изравня цената и никакви главоболия smile004

Ако не им кажеш за случая няма как да разберат. Пък ако се окаже, че плеъра е нещо бъгаФ - ще спестиш и главоболията на някой друг ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата нещо не е прочел поста ми правилно казах че mp3-то хваща само ЧЕТНИ станции - правено е за американския пазар, пазя си и гаранционна карта и всичко просто забелязах след около един месец че не хваща нечетни станции , но като цяло съм доволен от касетофона и не ми се разправяше с глупости, иначе съм го купил на 17 април тази година та мисля е малко късно вече ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата нещо не е прочел поста ми правилно казах че mp3-то хваща само ЧЕТНИ станции - правено е за американския пазар...

 

Смятам, че говориш врели-не-кипели :mrgreen: До колкото ми е известно, отвъд "Голямата вода", FM честотите са само НЕЧЕТНИ! За това е учудих на хващането само на ЧЕТНИ при теб! Аз не съм професионалист в тази област, но все си мисля, че четните FM в уса се ползват за едни други екстри, като например да те насочват /като навигация/ от летището до хотела, когато си наемеш кола и не знаеш пътя, като преди това си избрал с копчетата съответната локация ;)

Абе важното е, че си доволен от музиката! К'во му трябва повече на човека да е щастлив - готина кола, хубава музика в нея, а ако има и някоя мацка...ехееее! Наздраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и аз не съм професионалист , ма що някой не се сети да погледне синия кабел на ИСО то дали съвпада с тва на катесофона , щот ми намирисва на липсващо захранване на антенния усливател , а на новите коли мразят да им правят дълги кабелите и по таз причина и РДС а не работи , а по странно стечение на обстоятелствата по силните сигнали на радиостанцийте са на четни честоти ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата нещо не е прочел поста ми правилно казах че mp3-то хваща само ЧЕТНИ станции - правено е за американския пазар...

 

Смятам, че говориш врели-не-кипели :mrgreen: До колкото ми е известно, отвъд "Голямата вода", FM честотите са само НЕЧЕТНИ! За това е учудих на хващането само на ЧЕТНИ при теб! Аз не съм професионалист в тази област, но все си мисля, че четните FM в уса се ползват за едни други екстри, като например да те насочват /като навигация/ от летището до хотела, когато си наемеш кола и не знаеш пътя, като преди това си избрал с копчетата съответната локация ;)

Абе важното е, че си доволен от музиката! К'во му трябва повече на човека да е щастлив - готина кола, хубава музика в нея, а ако има и някоя мацка...ехееее! Наздраве!

Колега ИЗВИНЯВАМ се , просто мислех едно, а съм написал друго наясно съм че са на нечетни ама се поуплетох нещо, явно имам бавна връзка между мозъка и пръстите :oops: Иначе исках кажа че работи на ЧЕТНИ честоти само :)

Едит: Ще го погледна да видя как са свързани кабелите когато имам време :), казваш че синия кабел трябва да е свързан на +12V ли ? защото понеже аз си го свързвах и доколкото си спомням синята "жичка" остана да виси :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ... от касетофона излиза също син кабел , на който излизат 12 В като се пусне - това е т.н. remoute и служи за управление на захранването на усилватели и антенни усилватели !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ... от касетофона излиза също син кабел , на който излизат 12 В като се пусне - това е т.н. remoute и служи за управление на захранването на усилватели и антенни усилватели !

Да де само не разбрах къде се свързва въпросният син кабел ? :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да питам тук, да не отварям нова тема.

На Фабия Елеганс с фабричното озвучаване-2 отпред на вратите, 2 отзад на кората и пищялки на вратите. Имам някакво гадно Сони, което вървеше подарък към колата. Чува се доста зле. Искам като начало да сменя плеъра, а после евентуално или задните 2 или да сложа нещо допълнително отзад. Какво ще ми препоръчате за плеър. В колебанието си минах през Pioneer-DEH-2900MP или DEH-40MP та до DEH-P5900MP. После се загледах в Alpine, разни JVC-ta (та дори има някакво двд за 360 лв) Kenwood и Blaupunkt и съвсем се обърках. Не ми се дават много пари, но не искам и да се разочаровам като си взема нещо и да искам да го сменям. Държа на дистанционно обаче. Какво ще кажете?

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен си вземи последния Pioneer който си изредил ;) Alpine също не са по лоши на на мен лично на повечето външния вид и менютата ме дразнят...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.