Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Достъпни колони и плейери...


Recommended Posts

А Кларион? Днес сложихме в колата най-евтиния им модел и се чуваше доста добре :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 56
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Favorit

    12

  • Tafkata

    6

  • Mishelle

    5

  • tsvetanov

    4

Най-много писали в темата

А Кларион? Днес сложихме в колата най-евтиния им модел и се чуваше доста добре :)

 

Да и те вадят страхотен звук но на мен лично са ми непоносимо грозни. Поне тези до 600 лева...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

От шофьорското място, при стандартни настройки на CD-то, винаги ще чуваш предните колони повече от задните, защото си по-близо до тях. Ако искаш да чуваш и 4-те, влизаш в менюто Fade на CD-то, с което регулираш силата на предната и задната линия и настройваш. Така ще намалиш малко силата на предните и от шофьорското място ще се окажеш в центъра на музиката ;) Има и втори вариант, ама предполагам не визираш него - усилвател/и, настройки и т.н.

 

При радио 4х45 вата си вземи колонки, всяка една с по около 30-40 вата RMS - достатъчно са мощни за да не кривят, а пък са достатъчно слаби, за да не ти товарят радиото. Имай в предвид, че ако усилваш прекалено много баса, при усилване на звука, клонящо към макс, пак е възможно да имаш кривене. Това е най-доброто, ако не искаш да вадиш повече пари. Иначе идеалното решение е - на четирите колонки им пускаш само високи и средни честоти, купуваш подходящ усилвател и подходящ бас (с кутия) и си готов - при добре подбрани компоненти и правилна настройка няма да имаш кривене ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хм мерси...ама пак един пробем за който не се бях сетил...

колата е без аларма и виси пред блока...и ако набия 300-400лв за музика и на другия ден я няма кофти...

 

и сега трябва да го измисля и това... :| :evil: :evil: :evil:

Колега искам само да те предупредя да не разчиташ на алармата да ти опази музиката! Моето мнение е че аларма кола не пази! Аз имах аларма но се простих с музика на Pioneer за 400 лв. (през 1990г), JVC на стоиност 360 лв - 2003г , Kenwood за около 300 лв - 2004г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хм мерси...ама пак един пробем за който не се бях сетил...

колата е без аларма и виси пред блока...и ако набия 300-400лв за музика и на другия ден я няма кофти...

 

и сега трябва да го измисля и това... :| :evil: :evil: :evil:

 

Направи го на "шейна" за да може да си го сваляш. ;) Гадното е че след всяко сваляне ще трябва да си правиш настройките наново .....нали знаеш??...войната не може без жертви :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...

А какъв размер са задните колони на Октавия І Комби 2001 г. Какво бихте ми препоръчали като най-добрия вариант за цена и качество..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.