Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Отново въпрос за Skoda Octavia 1.9 TDI-PD


Outlook

Recommended Posts

Висока цена която се равнява на цената на марки с далеч по-силни позиций на пазара. Не знам дали е така само тук (т.е. Бг) или е обща политика на фирмата.

Дано нещата се оправят...

 

Поздрави

 

Аз избрах Октавия пред Вектра, Мондео, Авенсис и 407! И за момент не съм се замислил дали изборът ми е грешен! Октавия II направи бум в този клас и доста тестове го доказват ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички.

 

Споделям напълно мнението, че Октавия 2 като цена не отговаря на очакванията като марка и нива на оборудване. Това беше и причината да си купя 1.9 ТДИ СъниТур 90 кс., която миналата година през ноември струваше 28000 лв. с климатик и бордкомпютър срещу 26220 за Фабия Edition 100 1.9 ТДИ комби на която първоначално се бях спрял , въпреки повечето екстри на последната, както и заради факта, че по телефона от ЕТ ми казаха,че я имат налична, но когато след час и половина отидох с парите на '' Хан Кубрат'' ми обясниха, че са сгрешили и от дизелите на Ediiton 100 имат само със 64 кс, а не със 105 кс., както аз исках. Разочарованието ми беше голямо. За щастие забелязах СъниТур - а и като видях цената, оборудването и жестокия цвят, решението ми дойде за секунди.За VAG знам, че е фирмена политика да искат пари отгоре за абсолютно всичко, дори климатик, металик,ABS,Airbag,ел. стъкла и други.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички.

 

Споделям напълно мнението, че Октавия 2 като цена не отговаря на очакванията като марка и нива на оборудване

 

:roll:

 

 

Добре дошъл и честита количка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами благодаря :)

 

Аз вече съм я поръчал моята, та ще споделя впечатления като я взема. И дано не съжалявам, че не съм избрал Opel, Peugeot или Toyota ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами благодаря :)

 

Аз вече съм я поръчал моята, та ще споделя впечатления като я взема. И дано не съжалявам, че не съм избрал Opel, Peugeot или Toyota ;)

 

Ами аз не съжалявам :roll: Би трябвало и с теб да е така ;):lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Колеги че Шкода вдигнаха цените е ясно обаче всичко се заплаща :!:

 

Относно спора Октавия Елеганс на 150 к.с. дизел или Вектра Елеганс на 150 к.с дизел мога да кажа че цените са: 38 000 лв срещу 46 000 лв за Опелчето :D Разликата в цената я оставям всеки сам да си я сметне. Само да вметна че опела има ESP, но в ЕТ всеки може да си го доплати за 800 лв. май. И разликата пак остава, ако за някой не е нищо .... това е друга тема.

А относно опел Вектра за 41 000 лв. която е на 120 коня оборудването е кажи речи като на Октавия Абиенте за 34 000 лв. само че на 140 к.с.

Така че колеги качеството на материалите е и според парите....

Аз лично искам и чисто нов Пасат ама е 40 000 базов модел ..... ама е 1.6 на 102 кончета .... така че пак всичко опира до паричките !!!!

Така че пак се връщаме там откъдето започнахме, шкода е малко скъпичка, ама май си е най-доброто за тези парички (говоря за нова кола и в този клас).

И това е МОЯТ ИЗБОР :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко дето си го написал е добре НО: Шкодата е по-нисък клас от Vectra и Pasat. Базирана е на Golf и A3... Та ако ще правим сравнението мжеду Vectra, Passat и Skoda да го правим със Superb.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко дето си го написал е добре НО: Шкодата е по-нисък клас от Vectra и Pasat. Базирана е на Golf и A3... Та ако ще правим сравнението мжеду Vectra, Passat и Skoda да го правим със Superb.

 

Поздрави

 

 

Хем си прав, хем не си. ;-)

 

В отчети, ако искаш в тестовете на http://www.euroncap.com/ Октавията я водя в един клас с Вектрата и Пасата и той е Large Family Cars. Докато Голф, А3, Корола и попадат в Small Family Cars.

 

По други места я водят като семейна кола, докато предния клас е компатния и винаги е с Вектра, Пасат и Авенсис в една група.

 

От друга страна пък, някъде четах, че щели да правят някакъв междинен клас м/у С и Д, примерно С+ или нещо такова, в който да пъхат тези коли, които не са точно в дадения клас.

 

Иначе това, че е на шаси на кола от по-малък клас, сигурно оказва влияние в стабилност, поведение на пътя, сигурност и пр. Но пък колата има 4 звезди от ncap, което си е добре.

 

А м/у другото Суперб и Октавия са в един клас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А м/у другото Суперб и Октавия са в един клас.

 

Ей с това ме уби :mrgreen:

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mathematician аз обаче не съм много съгласен тук. Мисля, че при тези тестове има някакво друго разделение. Не каквото е при производителите (ако мога така да го нарека). Защо ли? Ами в кой клас са: Lexus LS, BMW 7xx, Mercedes-Benz S-class, Audi A8, VW Phaeton...

Аз не ги открих никъде :roll: Може и да съм пропуснал... Но понеже не ги видях никъде, за това си мисля, че при тези тестове, комбинирането на автомобили в групи се определя по различни критерии. Не би трябвало Октавия (2512) и СуперБ (2803) да са в един клас. Разликата в колесната база е дооооста ;) А6 (2844) а пък е в друга група...

Но може и да греша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне http://www.euroncap.com/ ги слагат в един клас.

 

zloQQ, нямам си на идея какви са критериите. Обаче и по други места като съм чел Октавията я слагат в един клас с Вектрата, Пасата и Авенсиса. Въпреки, че всички са по-големи като габарити от Октавията. Явно габаритите са по-важни, а не колесната база.

 

Просто тук цитирам каквото съм чел из Нета, иначе съм лаик в областта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според http://en.wikipedia.org/wiki/Škoda_Octavia в класа на Octavia са:

 

Ford Focus

Opel Astra

Peugeot 306

Renault Mégane

 

и е свързана (т.е. имат общи чарколяци) с

Audi A3

SEAT León

Volkswagen Golf

 

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко дето си го написал е добре НО: Шкодата е по-нисък клас от Vectra и Pasat. Базирана е на Golf и A3... Та ако ще правим сравнението мжеду Vectra, Passat и Skoda да го правим със Superb.

 

Поздрави

 

Незнам, може и да си прав ама всичко опира до парички, може и да е по нисък клас ама за по-висок нямам пари, така че ще си карам по-ниският :D и не съжалявам.

Когато ходих по магазините, честно казано във Форд Фокус и Рено Меган, не се чувствах удобно, е всеки си има вкусове!

Както казах и преди имам си Пасачте и нещо ме влече към концерна :D

Та това е МОЯТ ИЗБОР

Найстина старата Октавия беше идеална като цена качество, ама докато събера парички .... и се появи новата .... и пак събирай... и сега чакам да дойде :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, аз харесвам Skodata от както се помня. На времето се бях влюбил в два конкретни модела, които и до сега си харесвам: Opel Vectra A и VM Passat (2 май се води) комби. Opel си купих и карах. За VM не стигна времето - излезе Octavia-та. Като я видях за пръв път казах "Ей такога ще карам като порастна". И порастнах :mrgreen: Междувременно излезе новата Octavia и попаднах в голяма чуденка. Новата или старата. Е, разгледах двете, сложих на везните мойте лични критерий и се оказа че те много сериозно се наклониха към старата. И изобщо не съжелявам. Дори вчера бях приятно изненадан от crash-тестовете. То няма разлика между новата и старата Octavia! Е, новата вътре е по-лъскава и двигателите са малко по-мощни. Но всеки с разбиранията си...

Айде че се отплеснах...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.