Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

На вашето внимание Новата Фабиа


Superb_

Recommended Posts

Има добри идеи, но като цяло не ме кефи :(

 

Белия интериор предполага към безумно цапане - т.е. не става за всекидневна употреба.

Високо разположеното управление на климатика е супер неудобно.

Добра идея е двойната жабка.

Забитата в пода навигация означава шофьора да се разсейва много при ползването и.

Външния вид е обсъждан многократно - няма да го коментирам :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги е така с новите коли - внезапно осъзнаваме колко по-красив е предишният модел. До голяма степен обаче това е, защото сме му свикнали...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BOZZZI,

 

Бих се съгласил с теб ако говорехме само за дизайн! Новите модели на по-скъпите марки вече се оборудват с дисплей на самото стъкло. В същото време Skoda слагат навигацията в краката! За сметка на това управлението на климатика е на най-високото място! Кое е по-вероятно да гледаш докато караш - климатика или навигацията?!??!? Тук говорим за сигурност! За мен е безумие.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На практика в БГ почти никой не използва навигация и не знам дали изобщо се купуват Шкоди оборудвани с такава, така че това къде са сложили дисплея не е на дневен ред. Лично аз предпочитам управлението на климатика да е по-високо, а не както сега - забито долу - пътя ли да гледаш температурата ли да настройваш. Иначе интериора е като на Румстър. То се и очакваше. Качвал съм се няколко пъти в Румстър с различно оборудване и интериора много ми допада, доста е приятен, особено материалите, по-добри са отколкото на сегашната Фабия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми харесва интериора, не вярвам че ще го има само в бял цвят. Само външния вид... Доста ме дразни това Суифт излъчване и особено предницата с тези фарове. Сегашната има доста по агресивен външен вид ми се струва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може да ме обвинят в липса на вкус , но на мен изобщо не ми харесва - прилича ми на някоя тойота . липсва и индивидуалност . тези широки предни колонки по всяка вероятност дават голяма мъртва зона на видимостта , тези хилави панти на вратите - дали няма да се разхлопат по хубавите ни пътища ? педалите ми се струват много изнесени на дясно - като на 120 - ка . кабела на задните датчици на абс- а - забелязвате ли как една педя седи неукрепен за носачите и готов да се скъса от леда който ще се налепи по него зимата .не обсъждам този трицилиндров мотор с сбърканите му лула-бобини ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За външния вид съм съгласен - някак си изглежда весела... Старата е по-сериозна... Иа за не знам как да обясня какво мисля за новия дизайн. Иначе в Прага беше пълно с Румстъри и на улицата изглеждаха доста добре... Ще видиме като започната да я продават през лятото.

 

Не мога да разбера обаче каква е тая тъпотия с белия покрив - ебати глупостта!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.не обсъждам този трицилиндров мотор с сбърканите му лула-бобини ...

 

Всъщност не е чак толкова лошо моторчето - сбърква се само като му сложиш метан, забравиш да го караш на бензин и решаваш че няма смисъл да даваш парички за свещи.... - такси :D тогава гледай какво става :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На практика в БГ почти никой не използва навигация и не знам дали изобщо се купуват Шкоди оборудвани с такава, така че това къде са сложили дисплея не е на дневен ред.

Много грешно мислене. Тая кола не я купуваш за 1-2 години. Ако е така - ОК. Но след 5 години навигацията ще навлезне и в Бг. Да не говорим, че някои хора (примено аз) се поразхождат и зад граница и това има значение....

Както и да е. Да не оспамвам темата...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За външния вид съм съгласен - някак си изглежда весела... Старата е по-сериозна... Иа за не знам как да обясня какво мисля за новия дизайн. Иначе в Прага беше пълно с Румстъри и на улицата изглеждаха доста добре... Ще видиме като започната да я продават през лятото.

 

Подкрепям те с две ръце, днес сутринта я гледах в еуратек и имаше и еднаин руумстер паркиран от пред и го огледах от всички страни. Предницата е като на новата фабия и на живо изглежда добре, ан втората минута вече ми харесваше :). Снимките по някога лъжат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз също не харесвах roomster на снимки, но на живо впечатлението ми беше тотално различно! Сега доста често си мисля за черен roomster с черни задни стъкла и големи лети джанти, нещо от сорта на 19”, ниско окачване…

А новата fabia е с предница и интериор 1:1 с тези на roomster, но тук swift-излъчването и мен ме дразни много. И задните стопове – не мога да ги гледам, отврат!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз също не харесвах roomster на снимки, но на живо впечатлението ми беше тотално различно! Сега доста често си мисля за черен roomster с черни задни стъкла и големи лети джанти, нещо от сорта на 19”, ниско окачване…

 

Румстъра, на снимки е отвратителен, вярно си е. Ама ей сега пред нас имаше един спрял, маслено-зелен, слязох и половин час го гледах в захлас, страшно готино изглежда :mrgreen: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Roomster е баничарката на Fabia, както например Combo и Corsa, Polo и Caddy, Ibiza и Inka... НОрмално е да са едни и същи отпред и вътре, но както и вас мен също не ме кефи Суифтското и стоповете :? . Другото е яко, особено белия салон - бахти гъзарията :mrgreen: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми харесва. Когата я дотъркалят в БГ, сигурно и на вас ще ви хареса.

На Фабията с лифтинг, така са забили климатика надолу, че се настройва, само по усет в града. Средната колона е почти вертикална и трябва да наведепш глава за да видиш температурата. Така че, новата е с по-добра компановка.

Между другото, при новата Фабиана мястото за радио е наклонено, така че едва ли някой ще има проблеми с видимоста.

PRR един германец от много взиране в навигацията, беше цопнал в някакво езеро, затова внимавай. Ако искаш навигация, то и лифтинг Фабията можеш да си я поръчаш с такава екстра. Плюс Maxi-Dot dyslpay и инфото се показва на таблото.

Предполагам, че новата Фабия ще използва решенията на Roomster-а. И тук има Maxi-Dot dyslpay и инфото на таблото. Но по-добре си я поръчай с Виа Мишлен навигация. Дисплея е между колоната и инструменталния панел и кеф, може да рабати и на батерии и извън колата. А и е цветен, за разлика от този комбиниран с радио, които е монохроматичен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ID A,

 

Аз споделих очевадните недостатъци! Като се качиш откриваш и други. А това е странно защото фирми като Skoda със 100+ годишна история би трябвало да са понатрупали опит в ергономията. Или игнорират мнението на клиентите си, което определено не им е плюс...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ID A,

 

Аз споделих очевадните недостатъци! Като се качиш откриваш и други. А това е странно защото фирми като Skoda със 100+ годишна история би трябвало да са понатрупали опит в ергономията. Или игнорират мнението на клиентите си, което определено не им е плюс...

 

Поздрави

 

Забравяш, че Шкода не е фирма със самостоятелна политика :!: Излишно е от тук нататък да коментираме, мисля.

 

Щом като си си поръчвал дреболии като задна чистачка и пръскачки на фаровете, не мисля, че не си гледал листа със допълнителни екстри... а надали в ЕТ са скрили от тебе ергономичните седалки :roll: ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Redline__,

 

Това със седалките е от друга тема :mrgreen:

Тук говоря за грешното местоположение на навигацията! Странно място са и избрали, имайки предвид че в новата Octavia + Superb навигацията е на правилното място!

Накратко: ергономията не се изчерпва само с удобството/неудобството на седалките. Неща като видимост на таблото от шофьорското място, положение на уредите за управление и индикация и такива дребни неща.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сегашната Фабия има супер ергономия освен управлението на климатика. Всичко ми е много удобно.

 

За въпросната навигация - не е разпространена и си е направо излишна за България. Ние сме малка държава с малки градове. Пък и бих предпочел да си взема PDA с GPS, отколкото да давам луди пари за фабрична навигация. PDA-то поне ще го ползвам и за други неща :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сегашната Фабия има супер ергономия освен управлението на климатика. Всичко ми е много удобно.

 

За въпросната навигация - не е разпространена и си е направо излишна за България. Ние сме малка държава с малки градове. Пък и бих предпочел да си взема PDA с GPS, отколкото да давам луди пари за фабрична навигация. PDA-то поне ще го ползвам и за други неща :D

 

PDA+GPS е чудесно решение. Като + мога да отбележа, че може да се ползва, какъв ли не софтуер, както и за 1 млн. други неща, а и обикновенно седи на джама т.е. не си отклоняваш вниманието от пътя. Щото т.нар. фабрична навигация освен, че е в средната конзола и пак поглеждаш надолу, е ограничена oт към софт. и карти (за БГ в момента...забрави - за автомовили VAG). А и цената е...просто смешно да се коментира!

 

А иначе новата Фабия ми харесва! Единственното, което наистина не ми хареса е разположението на климатика! Другото с радост ще го преглътна ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.не обсъждам този трицилиндров мотор с сбърканите му лула-бобини ...

 

Всъщност не е чак толкова лошо моторчето - сбърква се само като му сложиш метан, забравиш да го караш на бензин и решаваш че няма смисъл да даваш парички за свещи.... - такси :D тогава гледай какво става :mrgreen:

 

виждал ли си бобината наживо ? намотките са с изолация лак! като извадиш лулата виждаш първичната намотка . изолацията на високоволтовия изход е гола вода - за 6-7 месеца се втвърдява и изгаря . иначе моторчето не е толкова зле - икономично е а колата върви добре .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.