Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

На вашето внимание Новата Фабиа


Superb_

Recommended Posts

Redline__,

 

Това със седалките е от друга тема :mrgreen:

Тук говоря за грешното местоположение на навигацията! Странно място са и избрали, имайки предвид че в новата Octavia + Superb навигацията е на правилното място!

Накратко: ергономията не се изчерпва само с удобството/неудобството на седалките. Неща като видимост на таблото от шофьорското място, положение на уредите за управление и индикация и такива дребни неща.

 

Поздрави

 

Хайде първо прочети, какво съм написал за навигацията, а после пиши. При Fabia + Octavia I + Superb навигацията е една и съща, производство на Blaupunkt. Има възможност да подава инфо към Maxi-Dot display-я (който е опция и при Octavia II = 200-250 лв.). Той се намира между оборотомера и скоростомера и показва със стрелки посоката към зададената крайна точка.

При Roomster-а има и навигация ViaMichelin, монтирана върху таблото, която може да работи и извън колата. Шкода дават в каталога на Roomster-а, че изисква заводска подготовка, разбирай да и пуснат поне два кабела, един за захранване и един интерфейсен.

Иди в ЕТ при възможност и седни в Roomster-а, таблото е 1:1 с новата Fabia. Виж мястото за навигацията и нека тогава да коментираме.

А като сме почнали за тема за GPS, новата Nokia N95 има вграден такъв, екран 2,5" + карти на градове и държави, така че това е много по-добро решение от вградена в колата навигация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде първо прочети, какво съм написал за навигацията, а после пиши. При Fabia + Octavia I + Superb навигацията е една и съща, производство на Blaupunkt. Има възможност да подава инфо към Maxi-Dot display-я (който е опция и при Octavia II = 200-250 лв.). Той се намира между оборотомера и скоростомера и показва със стрелки посоката към зададената крайна точка.

При Roomster-а има и навигация ViaMichelin, монтирана върху таблото, която може да работи и извън колата. Шкода дават в каталога на Roomster-а, че изисква заводска подготовка, разбирай да и пуснат поне два кабела, един за захранване и един интерфейсен.

Иди в ЕТ при възможност и седни в Roomster-а, таблото е 1:1 с новата Fabia. Виж мястото за навигацията и нека тогава да коментираме.

А като сме почнали за тема за GPS, новата Nokia N95 има вграден такъв, екран 2,5" + карти на градове и държави, така че това е много по-добро решение от вградена в колата навигация.

 

'Начи е пред мен. А тази навигация със стрелките на Maxi-Dot display-я може ли да я има без да я има тази на централната конзола? Онова, дето в e-bay го продават, като телеФизор за по 600$+. Щот ако е само на некви изкецани стрелки, то в някои държави, може касетофона да си настроиш на определена честота и да си комуникираш с него, ползвайи го за насочване ;)

А 2.5''...не е ли малко. Предпочитам поне 3.5''

А туй N95 тилифон ли е точно или органайзер, или джобен компютър...или дигитален апарат. Или некое ново безжично интернет устройство с което да си праскам у чат-а?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата на мен специално ми харесва! Може би са сгрешили с бялото табло, по специално долната част откъм краката, където поне за първи път ще се изцапа когато шофьора подаде газ! Е идеата не е лоша, ще се чувстваш по-добре заобиколен от свелина, а основно бялото ще спомогне за което! Да са ви честити мръсните обувчища :D . GSP-а ще преоткрие нови места за спиране, е аз немога да карам със забит поглед в земята!down.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

zloQQ, това е малък помощен екран, само изписва инфо. На мен мисълта ми беше по-скоро за това, че с темпа на развитие на GSM-ите, по-добре е да си вземеш апаратче с навигация, отколкото да си поръчваш за колата. Повече ще се използва.

Колкото до това, че мястото на навигацията в средната конзола е ниско, идете в шоурум на ЕТ и седнете и вижте в Румстъра как е. Таблото има и други цветови комбинации. Изтеглете си каталага на Румстъра и ги вижте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.