Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Дойде


mathematician

Recommended Posts

- Ей, това е моята тема!

- Ми пиши си, де!

 

:smt004 :smt004

 

 

Честито колега, да я караш със здраве и да се слушате. ;-)

 

 

Моята живот и здраве в петък ще я взема. В понеделник ми се обадиха, че е готова. В смисъл документи, регистрация и пр., щото е на лизинг. Това беше около 10 дни след плащането, а по договор могат да се мотат до 20 дни.

 

Така, че колеги за сега при мен нещата се движат сравнително бързо като изпълнение на сроковете от страна на ЕТ и не мога да се оплача.

 

За съжаление, съм супер претоварен с работа тези дни и не мога да отделя време да отида до София да си я взема (от Пловдив съм). А пък лизинговите коли задължително се вземали от София. Ей това не го знаех и малко ми стъжни положението. Ама карай тъкмо ще и се наслаждавам по магистралата. :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- Ей, това е моята тема!

- Ми пиши си, де!

 

:smt004 :smt004

 

 

Честито колега, да я караш със здраве и да се слушате. ;-)

 

 

Моята живот и здраве в петък ще я взема. В понеделник ми се обадиха, че е готова. В смисъл документи, регистрация и пр., щото е на лизинг. Това беше около 10 дни след плащането, а по договор могат да се мотат до 20 дни.

 

Така, че колеги за сега при мен нещата се движат сравнително бързо като изпълнение на сроковете от страна на ЕТ и не мога да се оплача.

 

За съжаление, съм супер претоварен с работа тези дни и не мога да отделя време да отида до София да си я взема (от Пловдив съм). А пък лизинговите коли задължително се вземали от София. Ей това не го знаех и малко ми стъжни положението. Ама карай тъкмо ще и се наслаждавам по магистралата. :-)

 

Да, твоята тема малко я разводнихме, най вече заради мен, надявам се да ми простиш :)

Теб по бързо са те оправили, и моята е на лизинг, и ходих до Сф, но чаках почти 20 дена. А на връщане не бързай много да я юркаш, в книжката казват до 1500км да се кара малко по спокойно, около 3/4 от макс. обороти. И мен много ме сърбяха ръцете да се изкефя още тогава ама си кротувах само с 120.

Ти защо се забави чак сега? Изпуснал си намалението

Хайде със здраве и да се похвалиш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- Ей, това е моята тема!

- Ми пиши си, де!

 

:smt004 :smt004

 

 

Честито колега, да я караш със здраве и да се слушате. ;-)

 

 

Моята живот и здраве в петък ще я взема. В понеделник ми се обадиха, че е готова. В смисъл документи, регистрация и пр., щото е на лизинг. Това беше около 10 дни след плащането, а по договор могат да се мотат до 20 дни.

 

Така, че колеги за сега при мен нещата се движат сравнително бързо като изпълнение на сроковете от страна на ЕТ и не мога да се оплача.

 

За съжаление, съм супер претоварен с работа тези дни и не мога да отделя време да отида до София да си я взема (от Пловдив съм). А пък лизинговите коли задължително се вземали от София. Ей това не го знаех и малко ми стъжни положението. Ама карай тъкмо ще и се наслаждавам по магистралата. :-)

 

Да, твоята тема малко я разводнихме, най вече заради мен, надявам се да ми простиш :)

Теб по бързо са те оправили, и моята е на лизинг, и ходих до Сф, но чаках почти 20 дена. А на връщане не бързай много да я юркаш, в книжката казват до 1500км да се кара малко по спокойно, около 3/4 от макс. обороти. И мен много ме сърбяха ръцете да се изкефя още тогава ама си кротувах само с 120.

Ти защо се забави чак сега? Изпуснал си намалението

Хайде със здраве и да се похвалиш :)

 

Бъзикам се за темата. Малко хумор не вреди.

 

Благодаря за пожеланията. Ще я пазя първите 2000 км.

 

Ами точно преди Коледа е поръчана. Така, че хванах намалението, ако говориш за предколедната промоция от -2000 лв + комплект зимни гуми.

 

 

Със здраве,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ааа браво на теб :)

Аз изпуснах зимните гуми :( промоцията беше до 15.01. но след Коледа без зимни гуми.

Но ти явно си я поръчвал и си чакал да дойде. Моята я имаше в наличност, затова е станало по бързо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

nicolas, mathematician честито за колите:)

Искам да ви попитам за лизинга на ЕТ какви документи и изисквания имат? На мен ми казаха че нямало никакви документи, обследване, одобряване. Само плащаш първоначалната и си готов, така ли е наистина?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса не е към мен, но ще се обадя, ако позволите :mrgreen:

 

На мен ми искаха парички и лична карта. Подписваш няколко документа като преди това ЗАДЪЛЖИТЕЛНО оглеждаш колата. Ако подпишеш и нещо не е наред си е твой проблем.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря :) да ти се връща

Искат доста документи ако ще бъде на фирма(юридическо лице).

Аз я взех като физическо лице, и нищо друго освен лична карта и шофьорска книжка. Предполагах, че ще ми искат някакви гаранции, но не, нищо друго. Копия от документа че си внесъл първа вноска, ЛК и шоф. книжка.

Като си я взимах обаче ми казаха: Единия ключ остава при нас, ако спреш да плащаш, ке дойдем да си я приберем :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За нищо :)

А PRR би ли казал, какви документи са те карали да подписваш и какви пари са ти искали?

Аз подписах договора за лизинг и съответно Приемо-предавателния протокол като взимах колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, колеги,

 

Нема да се плашите за юркането, в нормални граници, разбира се. Мойта я изведохме от ЕТ и я засилихме почти веднага към Пловдив и на магистралата на 5 - та със 150 км/ч колицата летеше и пееше, така че, нема да се плашите отначало , но и не прекалявайте, все пак.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приемо-предавателен протокол в няколко екземпляра.

Прехвърляне на лизинга от Еуратек към Ауто Бохемия

Прехвърляне на плащанията от ЕТ кум Ауто Бохемия

Някой документи свързани с лизинга

Пълномощното за управление на баща ми

 

Друго не се сещам засега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За приемо-предавателния протокол ясно, в 2 екземпляра беше.

А какви се явяват Ауто Бохемия? Не съм ги чувал, не трябва ли да е някаква банка по принцип?

Аз я взех за 2г. лизинг без оскъпяване и плащам директно на ЕТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явява се другия джоб с който се перат парите :mrgreen:

Май едната е дъщерна фирма на другата и така.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явява се другия джоб с който се перат парите :mrgreen:

Май едната е дъщерна фирма на другата и така.

 

Поздрави

 

хм... странно наистина...

Всички познати, които са с коли на лизинг, не на Шкода разбира се, плащат на различни банки, тук явно ЕТ си правят далавера ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явява се другия джоб с който се перат парите :mrgreen:

Май едната е дъщерна фирма на другата и така.

 

Поздрави

 

хм... странно наистина...

Всички познати, които са с коли на лизинг, не на Шкода разбира се, плащат на различни банки, тук явно ЕТ си правят далавера ;)

 

Не е далавера. Просто да си банка или лизингова къща ти трябва специален лиценз от БНБ и попадаш в друга категория. Най-вероятно Ауто Бохемия и ЕТ са свързани фирми. Като едната е специализирана в продажба и сервиз на коли, а другата е лизингова компания. Мисля, че всички договори за лизинг са към Авто Бохемия.

 

Отделно банките и лизинговите компании попадат под различни категории и всяка една банка си има отделно лизингова компания. Щото банките трябва да отчитат кредитите в БНБ и имат някакъв лимит. Обаче ако е лизингова компания, тогава минава по друг параграф. И да могат да дават повече кредити, всяка банка си има собствена лизингова компания. Примерно Райфайзен Банк и Райфайзен Лизинг са две отделни компании, но са свързани помежду си както си личи от името. Джет кредит е на някаква банка пък и така. Банките отпускат кредити, а лизинга си го прекарват през лизинговите компании, за да могат да ги отчитат по друг параграф. Щото кредита може да няма обезпечение, обаче лизинга има задължително там някакво обезпечение. Но това е друга тема.

 

М/у другото това е доста удобно за клиентите, да не се занимават с търчене до лизинговата фирма и обратно до фирмата, от която си купуват колата. М/у другото повечето вносители предпочитат да работят с една лизингова компания или банка, когато продават на лизинг. Така, че предполагам и на другите места документите се движат по вътрешни канали, а не клиентът да ходи да ги разнася.

 

Така, че това не е нито пране на пари, нито далавера. Просто лизинговите компании попадат под друг параграф на закона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явява се другия джоб с който се перат парите :mrgreen:

Май едната е дъщерна фирма на другата и така.

 

Поздрави

 

хм... странно наистина...

Всички познати, които са с коли на лизинг, не на Шкода разбира се, плащат на различни банки, тук явно ЕТ си правят далавера ;)

 

Не е далавера. Просто да си банка или лизингова къща ти трябва специален лиценз от БНБ и попадаш в друга категория. Най-вероятно Ауто Бохемия и ЕТ са свързани фирми. Като едната е специализирана в продажба и сервиз на коли, а другата е лизингова компания. Мисля, че всички договори за лизинг са към Авто Бохемия.

 

Отделно банките и лизинговите компании попадат под различни категории и всяка една банка си има отделно лизингова компания. Щото банките трябва да отчитат кредитите в БНБ и имат някакъв лимит. Обаче ако е лизингова компания, тогава минава по друг параграф. И да могат да дават повече кредити, всяка банка си има собствена лизингова компания. Примерно Райфайзен Банк и Райфайзен Лизинг са две отделни компании, но са свързани помежду си както си личи от името. Джет кредит е на някаква банка пък и така. Банките отпускат кредити, а лизинга си го прекарват през лизинговите компании, за да могат да ги отчитат по друг параграф. Щото кредита може да няма обезпечение, обаче лизинга има задължително там някакво обезпечение. Но това е друга тема.

 

М/у другото това е доста удобно за клиентите, да не се занимават с търчене до лизинговата фирма и обратно до фирмата, от която си купуват колата. М/у другото повечето вносители предпочитат да работят с една лизингова компания или банка, когато продават на лизинг. Така, че предполагам и на другите места документите се движат по вътрешни канали, а не клиентът да ходи да ги разнася.

 

Така, че това не е нито пране на пари, нито далавера. Просто лизинговите компании попадат под друг параграф на закона.

 

Много благодаря за инфото!

Явно си професионалист в тази област :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не отварям нова тема, реших тук да си напиша впечатленията.

 

Направо съм очарован от колата. Навъртях 800 км със среден разход 5.4. А последното пътуване от 300 км беше със среден разход на гориво 4.8 л/100км според компютъра. И при това при неразработен двигател. Смятам, че като се поразработи двигателя, разходът на гориво ще падне до стойностите, които те дават. И съм държал средна скорост 85 км/ч. Типично извънградско шофиране.

 

Супер икономична.

 

Мощност - перфектна. Или поне на мен ми е достатъчна. С мен + още двама пътника в наклон, на който надолу пише "8%, не изключвай от скорост". Аз като го катерих от 80-90 на 5-та си качва без проблеми на 110 за изпреварване. В интерес на истината от 110 - 120 малко бавно набира нагоре към 130-140, но това не е проблем.

 

Возенето също е добро според мен. Двигателят почти не се чува. На равно с 90-100 като поддържаш тази скорост се чува само шума от колелата и вятъра. Скоростта изобщо не се усеща. И те кара да натискаш газта все повече и повече. Добре че самоограничавам. :lol:

 

БМВ 3-та серия не вози толкова добре. Обаче мерцедес С си вози по-добре. Ама не вози чак 3 пъти по-добре (3 пъти по-скъп). Вози по-добре и от доста други коли, на които съм се возил само. :-)

 

Има доста екстри и една камара хитринки. Една част от тях сигурно няма да ги науча как да ги ползвам даже. Но някои са доста полезни и функционални. Дано само да не си мисля, че правя едно, а то да става друго, като натискам дадено копче.

 

 

Просто колата надмина очакванията ми. Не очаквах толкова добра кола за парите, които платих. Ставам твърд фен на марката. :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЧЕСТИТО!!!

 

Със здраве да си я караш, да и се радваш и само приятни емоции с нея!

Чуждо да чукаш в нея, нея да не я чукват ;)

Доста си покарал :)

аз я взех на 01.02 и вече съм на 2300км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.