Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Аларма на нова Октавия


nicolas

Recommended Posts

Искам да ви попитам относно фабричната аларма на нова Октавия.

 

Не издава никакъв звук при включване и изключване, само присветват мигачите. И през деня, не се вижда ясно дали са присветнали, та все проверявам дали съм я заключил.

Дали може да се настрои по някакъв начин да издава и звук?

 

Благодаря предварително за инфото! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питал съм в ЕТ - не може да издава звук.

Гледам мигачите, ако не мигнат значи има нещо незатворено добре.

Не я включвай два пъти последователно през интервал по-малък от 5 сек. /например да провериш дали си я заключил/, защото така се деактивира обемния датчик на купето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питал съм в ЕТ - не може да издава звук.

Гледам мигачите, ако не мигнат значи има нещо незатворено добре.

Не я включвай два пъти последователно през интервал по-малък от 5 сек. /например да провериш дали си я заключил/, защото така се деактивира обемния датчик на купето.

Това с невъзможностто да издава звук при активиране и дезактивиране е брутално жестоко. Моята е по същия начин, и това ме дразни адски много. На всичкото отгоре и не работи като хората. Имам чувството, че е умряла тази аларма. Когато е включена, спокойно мога да вляза през отворения прозорец, да извадя СД-то и да изчезна, а тя ще си остане непробудена. УЖАСНА Е- GEMINI фабрична.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви кажа и аз не съм особено доволен от мойта аларма-Сирио 777.Алармата не е заводска,слагъл съм я допълнително,но понякога ей така да пробвам съм я питал по гумите и...нищо... :)Направо се притеснявам понякога да не би да не реагира когато трябва.... :)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята е оригинална и издава звуци което означава че има начин ще се поразровя и ако открия как става ще напиша подробности

 

 

Благодаря ти!

А коя година е твоята Шкода?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам колата на Nikolas, моята е абсолютно същата - даже и същия цвят. Моята аларма също е заводска и не издава никакъв звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фабричните аларми не издават звук. Tafkata, GEMINI не са фабрични аларми, а ти ги монтират тук в сервиза на ЕТ, при това доста мърляво. Може и въобще да нямаш обемен датчик за купето.

nicolas, мога само да ти кажа, че след време свикваш и това спира да те притеснява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звук не издава,

 

Обаче ако си добре със слуха, се чува как прещраква нещо в 4-те врати и в багажника също. На 2-3 метра от колата аз го чувам това прещракване доста отчетливо. Може би ако околния шум е по-силен няма да се чува толкова ясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е да, чува се централното, че заключва вратите,

ако съм в центъра през деня обаче, нито се чува, нито се вижда премигването на мигачите.

Както и да е, това да и е кусура :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не бъркам, но нали Макси дот дисплея е навигацията?

Освен през дисплея на радиото? Или този на таблото между километража и оборотомера :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макси дота не е навигацията, а дисплея между оборотомера и таблото ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в крайна сметка се разбра,че ако нямаш / maxi dot / нямаш достъп по

обичайния начин,а настройките могат да ги правят в сервиза или сам можеш ако имаш / OBD / кабел

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.