Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Аларма на нова Октавия


nicolas

Recommended Posts

в крайна сметка се разбра,че ако нямаш / maxi dot / нямаш достъп по

обичайния начин,а настройките могат да ги правят в сервиза или сам можеш ако имаш / OBD / кабел

 

Не съветвай човека да прави чудеса! Само кабел не е достатъчен – требе си софт и малко знания, къде да пипа точно, за да няма после ”Прецака ми се еди-какво-си – помогнете!”

Ходи си питай в сервиза като ти е нова колата или направо иди при някой, който се занимава с такива неща (аларми) и разполага с OBD кабел, софт и нужните познания! Успех!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в крайна сметка се разбра,че ако нямаш / maxi dot / нямаш достъп по

обичайния начин,а настройките могат да ги правят в сервиза или сам можеш ако имаш / OBD / кабел

 

Не съм сигурен в това, което казваш. Макси дот е само по-голям дисплей. Иначе същата информация се показва. Поне така си мисля. Обаче, предполагам, че макси дота върви и с копче, от което се викат настройките. А къде се намира това копче?

 

Книжката не ми е под ръка да погледна иначе четох, че има някакви настройки и как да се нагласят и мисля, че нямаха *. Т.е. че се отнасят за всички модели (но не съм сигурен).

 

Отделно като се замисля, под малкия екран има една камара лампички дето светят. На макси дота явно са ги сложили на друго място или просто ги няма и информацията за тях се появява на по-големия екран.

 

Николас, виж в книжката там пише за някакви настройки - избор на език, час, максимална скорост, настройки и др. такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не виждам какъв е толкова проблема като алармата не издава звук при включване :roll: Голямата работа :lol: Хайде да не изпадаме в маниакалности ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не виждам какъв е толкова проблема като алармата не издава звук при включване :roll: Голямата работа :lol: Хайде да не изпадаме в маниакалности ;)

 

Разбира се, че не е проблем.

Нека има за какво да си лафим :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в борд компа влизаш в /setup - convenience - ata confirm/ и там му даваш /on/

 

Вече бях в леглото, и разлиствах книжката и... го открих :lol

Чак сега разбрах за какво ми говориш, и как да влеза в тези въпросни менюта, сега няма да ходя до колата, че трябва да се обличам :D

но утре сутрин още ще пробвам и ще докладвам.

Еех esto трябва да черпя май вече :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става, изобщо на Елеганс версията няма такова меню, което е явно само с Maxi-dot, а до колкото си спомням струваше 205лв само.

Нищо, здраве да е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чрез макси дота имаш достъп и до други комфортни функций наистина само за 205 лв. но нищо в сервиза могат да ти ги активират,за съжаление ще трябва да се разходиш до там.

успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пак да попитам, ще ми монтират макси дот дисплей или ще ми активират само функции на съществуващия?

 

Мое и да ти монтират! Ма цел киломертаж ;) Но ще е повечко... Кво да те направа, кат си се оскръндзил за 205 леа! Аз за тва посъветвах в другата тема човека, който ще пазари количка - да я взима с всичките глезотийки, да не преглъща после тъжно...ами да има кво да си базика ;) Между другото - на МБ има егати подробностите в тея настройки! Чак и различно свиркане на алармата...бахти... Кой изобщо се рови там?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пак да попитам, ще ми монтират макси дот дисплей или ще ми активират само функции на съществуващия?

 

Мое и да ти монтират! Ма цел киломертаж ;) Но ще е повечко... Кво да те направа, кат си се оскръндзил за 205 леа! Аз за тва посъветвах в другата тема човека, който ще пазари количка - да я взима с всичките глезотийки, да не преглъща после тъжно...ами да има кво да си базика ;) Между другото - на МБ има егати подробностите в тея настройки! Чак и различно свиркане на алармата...бахти... Кой изобщо се рови там?

 

Само със смяна на таблото няма да стане :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само със смяна на таблото няма да стане :?

 

Лично не съм се интересувал, но не виждам проблем, след като го има като „екстра” за заветните 205 сребърника - да се смени километража с такъв, с Maxi-DOT дисплей. Т.е. когато поръчваш колата, просто таблото да е с Maxi-DOT дисплей. Поне го пише, че може да се поръча като екстра на Елеганс-а. Иначе ти как си обясняваш да си поръчам кола, която ако искам , може да има прозорче между скоростомера и оборотомера за такава смешна сума Според мен, просто слагат друг километраж и ако е нужно, ъпдейтват софт-а. Разбира се - требе да се активират и разни функцийки ако е нужно в ECU-то през OBDII. На дали ще требе да се окабелява допълнително колата или да се измислят други чудеса, за да се покаже тъй красивата външна температура, невероятния дигитален часовник, оставащия пробег, а ако колата примерно е екипирана с климатроник или подходящо радио - ще се показва музикалната стация и инфо за температурата :mrgreen: Има и други глезотийки, ама не ми се издребнява. Мдааа - и просто ще можеш да бъзикаш разни смехотворни настройки, на които, явно 99% от хората обръщат внимание само, когато разучават колата, а после биват ритуално забравени.

Сигурно може да си поръчаш Maxi-DOT дисплей и в базовото оборудване, но тогава просто функционалноста му ще е минимална. Както е на Октавия 1 след фейслифт-а – има показания за оставащ пробег, както и колко литра на час гори при работа на място ;)

Иначе като се заговорихме - аз определено бих си взел такъв Maxi-DOT дисплей... Просто обичам да ровичкам де що мога! Еле па ако ми го подаряват за около 0.45-0.60% от цялата цена на колата!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешка от моя страна, защото просто прибързах, имаше я в наличност колата, която си бях избрал, и нали се сещаш как нямаме търпение, особено дилара като ми каза, че ще чакам до 90 дни ако си поръчам нещо допълнително.

Та и при мен (Елеганс) си има дисплей, който не е прословутия вече макси дот :), който показва всичко изброено от теб, но... както каза за заветните 205 сребърника щях да имам още малко глезотиики, където да се ровичкам :mrgreen:

А както гледам в книжката, макси дота може би е цветен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само със смяна на таблото няма да стане :?

 

Лично не съм се интересувал, но не виждам проблем, след като го има като „екстра” за заветните 205 сребърника - да се смени километража с такъв, с Maxi-DOT дисплей. Т.е. когато поръчваш колата, просто таблото да е с Maxi-DOT дисплей. Поне го пише, че може да се поръча като екстра на Елеганс-а. Иначе ти как си обясняваш да си поръчам кола, която ако искам , може да има прозорче между скоростомера и оборотомера за такава смешна сума Според мен, просто слагат друг километраж и ако е нужно, ъпдейтват софт-а. Разбира се - требе да се активират и разни функцийки ако е нужно в ECU-то през OBDII. На дали ще требе да се окабелява допълнително колата или да се измислят други чудеса, за да се покаже тъй красивата външна температура, невероятния дигитален часовник, оставащия пробег, а ако колата примерно е екипирана с климатроник или подходящо радио - ще се показва музикалната стация и инфо за температурата :mrgreen: Има и други глезотийки, ама не ми се издребнява. Мдааа - и просто ще можеш да бъзикаш разни смехотворни настройки, на които, явно 99% от хората обръщат внимание само, когато разучават колата, а после биват ритуално забравени.

Сигурно може да си поръчаш Maxi-DOT дисплей и в базовото оборудване, но тогава просто функционалноста му ще е минимална. Както е на Октавия 1 след фейслифт-а – има показания за оставащ пробег, както и колко литра на час гори при работа на място ;)

Иначе като се заговорихме - аз определено бих си взел такъв Maxi-DOT дисплей... Просто обичам да ровичкам де що мога! Еле па ако ми го подаряват за около 0.45-0.60% от цялата цена на колата!

 

 

 

Ами то има екранче м/у оборотомера и скоростомера. Макси Дот значи да е 2 пъти по-голямо. Т.е. има едно екранче, което е 2 пъти по-малко от Макси Дота. Доколкото ми обясниха от ЕТ, това било за хора, дето не са добре с очите или обичат големите цифри на екрана.

 

Иначе там пак се показва среден разход на гориво, моментен разход на гориво, външна температура и още една камара информация - колко време ти е пътуването, каква ти е средната скорост, моментната скорост изписана с цифрички, а не на скоростомера. И всякакви други данни от компютъра.

 

Четох, че могат да се правят някакви настройки. Можеш да избираш език, мерни единици. Може да си сложиш някаква максимална скорост, която ако я превишиш, почва да ти писка някакъв зумер и пр. простотии. Ама не съм ги пробвал и едва ли ще ги пробвам.

 

Иначе си прав за това колко често се ползват. В общия случай запомних само копчето за смяна на информацията, която се показва. Накрая на лоста чистачките има едно копче дето се натиска нагоре или надолу и с него си променяш това, дето се показва на екрана.

 

А иначе още не мога да разбера как да си настроя радиото да хване някоя станция и въртя едно СД с МП3-ки. Смятам да се пробвам скоро, щото му прочетох книжката. ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само със смяна на таблото няма да стане :?

 

Лично не съм се интересувал, но не виждам проблем, след като го има като „екстра” за заветните 205 сребърника - да се смени километража с такъв, с Maxi-DOT дисплей. Т.е. когато поръчваш колата, просто таблото да е с Maxi-DOT дисплей. Поне го пише, че може да се поръча като екстра на Елеганс-а. Иначе ти как си обясняваш да си поръчам кола, която ако искам , може да има прозорче между скоростомера и оборотомера за такава смешна сума Според мен, просто слагат друг километраж и ако е нужно, ъпдейтват софт-а. Разбира се - требе да се активират и разни функцийки ако е нужно в ECU-то през OBDII. На дали ще требе да се окабелява допълнително колата или да се измислят други чудеса, за да се покаже тъй красивата външна температура, невероятния дигитален часовник, оставащия пробег, а ако колата примерно е екипирана с климатроник или подходящо радио - ще се показва музикалната стация и инфо за температурата :mrgreen: Има и други глезотийки, ама не ми се издребнява. Мдааа - и просто ще можеш да бъзикаш разни смехотворни настройки, на които, явно 99% от хората обръщат внимание само, когато разучават колата, а после биват ритуално забравени.

Сигурно може да си поръчаш Maxi-DOT дисплей и в базовото оборудване, но тогава просто функционалноста му ще е минимална. Както е на Октавия 1 след фейслифт-а – има показания за оставащ пробег, както и колко литра на час гори при работа на място ;)

Иначе като се заговорихме - аз определено бих си взел такъв Maxi-DOT дисплей... Просто обичам да ровичкам де що мога! Еле па ако ми го подаряват за около 0.45-0.60% от цялата цена на колата!

 

 

Разпитвах за това в английския клуб Шкода и там отговорът беше отрицателен! Трябва да проучим въпроса :roll: Дано стане така, както казваш ти!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.