Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

По-добри спирачки?


gogata

Recommended Posts

сега ми казаха че може да се сложи ABS само ми трябва механизма от някоя кола...

Знам,че е леко налудничаво но няма значение...

та да ви питам от каква кола мога са сложа...

Мерси :smt043

 

 

Климатика ти е по необходим. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако мислиш, че проблема е в спирачната система те съветвам да смениш спирачната помпа,цилиндърчетата и накладките или поне гумичките на изброените. При мен се оказа,че задните колела не държът,тъй като помпата не правеше налягане за този кръг. Така че няма да ти е излишно да вдигнеш на крик и да провериш всяко едно колело дали спира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VooDoo, айде стига с тоя спам, а! :| Що не вземеш и ЕСП и тракшън контрол да си сложиш :?: :evil:

Питаш за спирачки, когато проблема ти е в гумите(за справка, каза наскоро, че са супер стари) и после, по стар обичай почваш да бръщолевиш пълни глупости :!: Дори да може да си сложиш АБС (в което силно се съмнявам, да не кажа, че някой май яко те е изгъбаркал) сещаш ли се, че това ще струва поне колкото Голф 3 с всички екстри? :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дискове за твойте 13-ки :mrgreen: стават единственно и само от шкода. По принцип ако всичко ти е наред по спирачната система колата си има идеални спирачки и не е необходимо да влизаш в абстрактни приключения . Като за начало си смени гуменките :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ако осъзнаваш в момента ти спамиш! :smt039

 

diespam.gif

 

Вуду, извинявай, че ти оспамих прекрасната тема :|

 

 

Модераторите, извинете ме.

 

П.П. Пак ти казвам най-приятелски, смени си гумите. Днес си се убедил, че си самоубиец с тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

натиснах силно спирачката и все едно съм на ШЕЙНА...и задницата поднесе :smt019 :smt019 :smt019 ](*,) ](*,)

Нищо конкретно не си казал.

Това, което си написал може да се тълкува по различни начини.

1.Нямаш спирачки отпред - блокирали цилиндърчета, износени накладки, заминали дискове.

2.Задните държат много - ако е Лада ще ти кажа, че регулатора на спирачното усилие на задния кръг не работи, но за Шкодата не знам. Тук ти ще кажеш дали има такъв.

3.Много изтъркани гуми.

Ти си на ход! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж по принцип няма нищо невъзможно но се запитай имали смисъл да се втурваш да слагаш подобен комплект от снимката която си пуснал при положение че колата ти е 50 коня

Шкодата по принцип има много добри спирачки.

ако проблема не ти е в спирачната система, смисъл всички колела си блокират акто си трябва, можеш да направиш друго ако искашда сложиш по широки гуми, по този начин увеличаваш контактната полщ на гумата с асфалта, съответно получаваш по добро спиране.

Помисли си. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на твое място бих нарпавил следното:

 

сваляне на накладки и премерване на дебелината им, премерване дебелината на дисковете.

ако имаш възможност ходи някаде в някой сервиз да ти премерят спираното усилие - там ще ти кажат коя гума как е. Това на ръка да пробваш като колата е на крик не е много точно. Така може да разбереш дали има или няма спирачно усилие, но да прецениш на коя гума как е не става. Замисли се за нови гуми!

 

Гога: 1 абс може да се сложи стига човек да има желание и пари, това че ще излезна много пари е друга тема и че не си струва занимавката, но с желание всичко става.

2. има неписано правило, като не ти харесва дадена тема не пишеш в нея. Аз така правя като не помагам поне не преча.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях се зарекал да не пиша повече тук, НО когато става въпрос за моята сигурност ...

 

 

 

Вуду, не че нещо колега, но извади 250-300лв купи си нови гуми и виж какво ще стане.

 

 

Моята кола нямаше спирачки половин година Тук е коментирано доста как САМ да си оправиш спирачките така че гумите да хващат, разбира се аз не го направих, а дадох 20лв на майстор за да си свърши работата. Дадох и 100лв за гуми втора употреба и колата заспа.

 

 

Резултата: Дъжд карам с 40-50 по път с предимство виждам как от една уличка една мадама с волво явно няма да спре на стоп. Кръстовщето изобщо не беше далече. Нямам представа от разстояния, но така скочих на спирачките че баща ми чак се учуди как толкова бързо съм преценил какво да направя за да спася колата на въпросното момиче. Спрях на не повече от 5см от предна лява врата (шофьорската) Колата не мръдна и сантиметър от треакторията, в която се движех. От този момент нататък винаги се грижа за добри гуми.

 

 

Месец след това се наложи да ходя до софия често. На магистралата колата НЕ СЕ държеше добре. Гумите се поизтъркаха. Купих си 2 предни нови гуми и не вярвах, че моята кола може да се движи така. Никой от познатите ми който се беше качвал в SLK-то не вярваше че това е тя.

 

 

 

Моля ти се вярвай малко на хората с повече опит. Купи си гуми забога :(

 

 

Наскоро карах 130-ка с чисто нови гуми мишлен. Еми имат си значението гумиде де*а....

 

 

 

Питай Сашо какво става като караш с гадни гуми.

 

 

 

А знаеш ли с нови зимни гуми как се държи шкодата на сняг ? ... Единствеото нещо, с което колата контактува с пътната настилка са гумите, не спирачките, не климатиците, не защитите, не електрониките, А ГУМИТЕ !!!!!!!!! Не си играй още с тях. Доколкото си сполням ти предложиха да ти ПОДАРЯТ поизтъркани но по-добри от твоите гуми, взе ли ги ? Явно не ... Направи го. Започнах да пиша несвързано вече ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...че предните сами всесезонни на 20год :lol: а отзад едни зимни по нови

 

Мисля, че коментара относно спирачките...е безмислен, след като имаш гуми на 20!!!!!!!!!!!! години. Абе то бива-бива, ама т’ва е направо смешно! Брембо керамика ще туриш, вместо да си смениш гумите и да си прегледаш накладките и обезвъздушиш системата...

Разни хора, разни идеали...

 

@ cenarius - Бях се зарекал да не пиша повече тук, НО когато става въпрос за моята сигурност ...

Т’ва па кво общо има???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

общото което аз намирам е :"да помогнем на колегата да е с изправна кола за да не ни блъсне утре:)"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

общото което аз намирам е :"да помогнем на колегата да е с изправна кола за да не ни блъсне утре:)"

 

Ами да помогнем - съгласен съм с Наско :) аз ще дам ХХ лева за лептата, за да е по-безопасен света и да има един (само)убиец по-малко на пътя! 20 годишни гуми...не е истина просто, ей...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... 20 годишни гуми...не е истина просто, ей...

Де да беше само той. Колко още карат с такива гуми...

Преди време хвърлих неизтъркани "видинки" от Ладата, просто, защото започнаха да се цепят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Voodoo, отнесе 2 (две) предупреждения за спамене. Във връзка с това би ли обяснил какъв е смисъла да пуснеш това второто мнение с емоиконките, веднага след първото, при това с толкова съдържателна мисъл... Защо не си го добави в предишното? Всъщност за какво/на кого се смееш. И кое тук е смешното? Това, че си опасен за себе си и за останалите участници в движението ли? Помогни ми, че така и не можах да се сетя какво имаш в предвид...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бате за пореден път пишем тема за спирачките и аз за пореден път ще ти повторя какво съм написал и в предишни теми. Като взех моята убавица спирачки грам. Позакърпих ги обаче гумите кенеф. Взех си свястни за не много пари и резултат беше неуписуем. После се бръкнах с 200 кинта и направих следното. Цялата спирачна система долу и заменяне с нова + монтаж на серво. Кучките бяха станали убииствени. За разни електроники хич не си и помисляи а направи точка номер 2 от моя съвет. Ако при натискане на спирачката колелетата блокират ти по-мощни спирачки няма нуйда да имаш. А за да спираш без да блокираш колелетата или съвсем леко се изисква малко стаж като задкормилно устроиство.

 

P.S. Нищо лично невлагам и не те обиждам просто споделям моя опит с спирачките на 120ка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лятото е готино с изтрити гуми! Сликове argue.gif По-голяма контактна площ! Но Шкодата е изчислена и твърдя , че с едно серво и по-добри механични показатели на спирачките ще имаш повече от спирачки!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе то готино, ама ако гумите не са на 10 години и не са станали пластмаси. Че тогава е мноооого зле...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може колегите да ме оплюят, но ще поема този риск.

 

Та съвета ми е да се бръкнеш за поне 2 нови гуми, може регенератки, аз лично съм супер доволен от Малатеста - зимни взех, втора зима карам с тях, меки са, отдолу основата е Мишелин (т.е стабилна основа) и са по 50 кинта(175/70/13). Ако вземеш 4 няма да сбъркаш.

 

СЛЕД това си харесваш едно местенце безлюдно и с малко пясък/чакъл и пробваш - с 20км/ч скачаш на спирачката - ще се види по следите кое колело спира и кое не. После повтаряш процедурата с ръчната. Аз дълго време си мислех, че имам задни и се чудех защо ми е слаба ръчната...А то били омаслени накладките(не се вижда нищо външно) и съответно не спират!

 

След тази "диагностика" тръгваш по системата да търсиш причината - не е лесно, аз минах по следния път докато стигна до перфектните(почти) спирачки:

-->Раздвижване на предни цилиндърчета (n пъти)

-->Сменяне на гумички на цилиндърчетата плюс полиране

--> Нови накладки (2 комплекта)

-->Престъргване на дисковете (по-добре нови)

-->Нова помпа(от Лада,2 бр.)

-->Ново Серво(Ате,много по-голямо от Шкодовите)

--> Твърд маркуч за вакуума от мотора до отпред(сложиш 1/2 цол,сега бих сложил газаджийски 4мм)

-->нови маркучи отпред и отзад

-->нови накладки отзад и нови жила за ръчната

 

+ 4 зимни гуми

 

РЕЗУЛТАТ: Кове на сухо и на мокро, на сняг РИЕ!

:mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, защо да те плюеме - та ти с малки изключения си му казал истината, т.е. сменяй и ремонтирай :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VooDoo,

 

Ако това са твойте предни дискове МАРШ за нови веднага! Това нещо е за хвърляне! Ще се утепеш пък и друг ще го отнесе покрай теб!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VooDoo,

 

Ако това са твойте предни дискове МАРШ за нови веднага! Това нещо е за хвърляне! Ще се утепеш пък и друг ще го отнесе покрай теб!

 

Поздрави

 

 

Де да бяха само дисковете!!! Те са последното нещо.

VooDoo Съветвам те да смениш или отремонтираш помпата и цилиндърчетата. Като гледам дисковете как са корозирали,май никога накладките не са действали :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.