Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

По-добри спирачки?


gogata

Recommended Posts

Първо и най-лесно провери дали не изтича спирачна течност от някое цилиндърче. Особено отзад е по-трудно да се забележи, докато не стане локва под колелото.

Второ, вземи да обезвъздушиш спирачките. Ако не изтича спирачна течност от щуцерите или тече едва-едва значи има запушване. В такъв случай трабва да промиеш системата със спирт за горене, след което да налееш нова спирачна течност и да обезвъздушиш грижливо. Като гледам предните накладки не са ти хващали много, което може да именно от въздух в системата или запушване. Смяната на накладките също е начин да се оправят нещата, ако са изтънели достатъчно. Освен това се сменят лесно - мисля, че даже и ти сам ще се справиш. Дисковете се сменят ако дебелината им е паднала под 6.5-7 мм, максималната е 9 мм. Ако са над 7 мм е безсмислено да се сменят в момента.

Още веднъж ще те посъветвам VooDoo да прочетеш по-задълбочено зелената книга раздела за спирачната уредба - от стр. 225 нататък, за да си представиш по-добре принципа на действие на спирачките, а оттам и причините за възможни неизправности и отстраняването им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казвам ти веднага цените тука в Пловдив. Цялата спирачна система ми е нова и не съжелявам и за една стотинка дадени за тази цел. Апарати предни - 48лв броката, само цилиндърче 7,80лв. Спирачен диск Lukas 26лв броиката. Предни спирачни маркучи 6,5лв броиката. Задните бяха около 7,8 лв за един. Задни накладки 22лв комплекта. Предни чешки 8 лв. комплекта. Предни на Ferodo 13 лв комплекта. Спирачна помпа ремонтен комплект към 20 кинта. Ремонтен комплект серво и тои там някъде. Ако сменяш маркучи е почти сигурно че ще скъсаш спирачни тръбички. Цена около 25лв за 4те. От тук нататък хващаи елката и смятаи. С сигурност ще будеш очарован от ефекта. И както много хора ти казаха със сигурност поне 2 читави гуми за отпред

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Два броя спирачна помпа ще рече, че първата изкара съвсем малко месец,може би два. А защо са от лада? Ами те са по 20 лв нови(а шкодовите са доста повече) и пасват идеално на това серво, което намерих(Ате от смачкано мазерати). Предполагам, че става и на други подобни серва Ате (от Опел примерно).

 

Към колегата, който сега почва ремонтите -

1. нека майстор стругар ти погледне дисковете - може би могат да се престържат (евтино, временно решение)

 

2. Не се занимавай с ремонтни комплекти за помпата - няма смисъл. Или нова или тази, колкото си бачка в момента.

 

3. За накладките те съветвам да вземеш най-скъпите. Аз взех най-евтините и след тях и най-скъпите. Сещаш се защо.

 

4.За апаратите - ако не са много корозирали могат да се раздвижат или пък да се отварят и полират със смяна на гумичките. Става относително лесно.

 

5. Маркучите - задължително сменяй! С годините стават порьозни и въпреки,че рядко се пукат просто течността трудно се движи през старите маркучи - откъдето идва едно забавяне на реакцията на спирачките.

 

Ремонта е дълъг и неприятен, но за сметка но това задължителен :)

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

На колегата ще кажа само че Помпите продаващи се в момента са ментета. Предупредили са ме самите продавачи защото са съвестни. Ако помпата няма драскотини вутре може да се сложи ремонтен комплект. Моят ремонтен комплект кара вече почти година проблеми нямам. Нито с течове нито със спирачките

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да няма да съжеляваш. Накладките на Лукас са добри има и на FERODO които за мен лично са по-добри и не са много по-скъпи около 13 кинта комплекта. Lukas ако не ме лъже паметта сая окол8-9 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако FERODO са истински ще те спират мноого добре и мноого меко.

 

Но си трябват и добри дискове, апарати и т.н.

 

Само не взимай най-евтините!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами офертата ми е от представителството на Феродо за България. Ако там не са истински незнам къде ще са. Същият клас TARGET сложих на бащата на Опела и се сработиха много бързо, джантите се покриха с прах, до момента не съм чул и едно проскърцване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

абе 4овек нале каза 4е си натиснал силно спира4ката това води до блокиране на 4етирите колела |при шкодата| оттам при хлъзгав път и твърди гуми естествено 4е 6те си като в шейна, но това зна4и 4е спира4ките ти са перфектни, проблема е в гумите. директно на казана де ги гледай дали имат грайфер или нямат 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди два месеца сменях дисковете на предните сперачки, чешки, бяха по 35лв, това в Търново...

 

да допълня - да не забравите да смажете осите като сменяте дисковете - кутия грес струва към 6-7 лева. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи си на далавера - от останалите 4 лева да почерпиш две гоУеми бири който ти помага за спирачките като ги сменяш - то си има нужда от помощ :) - по весело е :roll:

 

пфффф... искам и аз нови гуми, срамота е, ама карам със зимните още :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

намалява или увеличава?

 

знам само че е лято вече, имам нужда от чувството за лекота .. пък с тия тежки зимурници ... :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VooDoo, ти хубаво четеш Ауто Билд, но - имам две въпросчета към теб.

 

1 - Колко градуса е температурата през лятото в Германия?

2 - Колко градуса е температурата през лятото в България?

 

Сега ако си си отговорил, се замисли дали въпросната статия от Ауто Билд е приложима в милата ни Родина? :roll: И дали ако отидеш от вас до Пловдив примерно, посред лято на 32 градуса температура на сянка, ще остане нещо от зимните ти гуми? :mrgreen: Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и теста е в БГ;)

 

Сигурен ли си? :roll: В България няма апаратура за провеждане на подобен тест, да не говорим, че почти не се намират и специалисти, които да го напишат. По принцип всички подобни тестове в "немските" списания са преводи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и теста е в БГ;)

 

Сигурен ли си? :roll: В България няма апаратура за провеждане на подобен тест, да не говорим, че почти не се намират и специалисти, които да го напишат. По принцип всички подобни тестове в "немските" списания са преводи.

 

Не си съвсем прав - взиамш един IR термометър и палиш гумите на дълъг път - две еднакви коли - едната със зимните другата с летни...спираш отвреме навреме и замерваш - те ти го тест като слънце!

 

А за специалистите - тука сме 6 милиона души - 7 млн. специалисти :)

 

Преводите не ме кефят точно защото са ограничено приложими в родината...чета си оригинала и си представям, че съм там :D

 

Ае със здраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...
Гога, недей да тровиш човека. Нека пита, щом се интересува.

 

Колега май не си запознат с предишните изцепки на ВуДу - даже и макс преди не ги е писал такива дивотии (нищо лично дано не се засегне някой) - гогата е прав.

 

Та и аз да подкрепя общото мнение - оправи си спирачките без да модифицираш каквото и да било и си сложи нови гуми - те са едиственото нещо което те свързва със земята - площта на която стъпва колата е колкото на подметките на обувките ти - сети се едни изпечени гуми коко държат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, дайте да се придържаме към темите. Тук от излишен спам няма нужда- има раздел, който повече става за това. Пишете само по темата, ако има какво!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.