Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Съединител на Октавия 2


nicolas

Recommended Posts

Да ви попитам за съединителя, още от както взех колата преди 2 месеца ми направи впечатление, че ми вибрира педала на съединителя, като го допра с левия крак. Не му обърнах внимание, но преди 2 дни един приятел я покара и също усети тази вибрация.

Дали е нормално?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз не съм усетил такова нещо и мога да кажа, че при мен не вибрира. В смисъл усещам когато вибрира или трака нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да добавя, че двигателя е 1.9TDI-PD

Преди време карах един опел астра дизел, при който се усещаше същото.

 

mathematician твоята също беше дизел нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да добавя, че двигателя е 1.9TDI-PD

Преди време карах един опел астра дизел, при който се усещаше същото.

 

mathematician твоята също беше дизел нали?

 

Да, същия двигател даже.

 

Може и аз да не усещам. Все пак я карам със зимни обувки с дебели подметки все още. Лятото с джапанките може да се усеща повече.

:D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята (фабия, мотор като твоя). Отначало се стреснах да не е от окачването, но вибрацията е от оботорите на двигателя, вкл. при спряла кола. Предполагам е нормално. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вибрира - и при мене така :)

И аз в началото се бях ошашкал и ми каза един авер, че понеже още се шашкам и уж все на полусъединител - ма почнах да се пробвам и без да карам на празен ход и ми "удря крака" :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята (фабия, мотор като твоя). Отначало се стреснах да не е от окачването, но вибрацията е от оботорите на двигателя, вкл. при спряла кола. Предполагам е нормално. :)

 

И аз си помислих същото, че е от оборотите на двигателя, и както казах не му обърнах внимание, но онзи ден ме шашна :) малко този мой приятел като я кара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да добавя: вибрира ми само като го натисна лекичко. Като е до долу - не

 

Точно така да, и при мен е същото, значи е нормално за нашите автомобили :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

до сега си мислих, че е заради дизеловият двигател, но като гледам и някой колеги с бензинови им вибрира.

 

споко нормално е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми вибрира по същия начин. Моят двигател е същия ,като твоя .Аз си го обяснявам с това, че PD-моторите работят по-твърдо и съответно с повече вибрации, които няма начин да не се придават на педала на съединителя.

 

P.S. Обаче като пуснеш педала на съединителя и те ритне турбото в задните части, забравяш за вибрациите и другите недостатъци на печката.... :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви попитам за съединителя, още от както взех колата преди 2 месеца ми направи впечатление, че ми вибрира педала на съединителя, като го допра с левия крак. Не му обърнах внимание, но преди 2 дни един приятел я покара и също усети тази вибрация.

Дали е нормално?

 

Срам голям :oops: обърках поста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, тук става въпрос за педал на съединител, а не на спирачката.(поне така прочетох аз....)

Ауууууу :oops: СОРИ. Мен едни ми се въртят из главата мани мани.Май съм изпушил вече :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм 10тина дизела някои от които Шкоди и те са така. Всъщност май-само това ми напомня че карам дизел. Съвсем нормално си е ;)

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам че на всяка кола е нормално при леко натиснат съединител да има вибрации в педала от лагера на съединителя(а не от двигателя). Вече ако тръгва да се скапва лагера сигурно вибрациите ще са повече...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като казахте, че имало вибрации, обърнах и аз внимание, обаче грам вибрация не почуствах. Нито при натиснат, нито при отпуснат педал.

 

Няма логика да има вибрации от двигателя. Не съм запознат, но съвременните съединители са свързани с педала посредством хидравлична система, в която има усливане на натиска, като на сервото на волана. Така, че не би трябвало да се предава вибрация по-силна отколкото на купето и другите педали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и на ладата е хидравличен съединителя един път с помпа и втори път цилиндърче дето натиска вилката ама като го понатиснеш леко седи гледаи (предполагам се предава през хидравликата)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 години по-късно...

Колеги днес забелязах, че на празен ход като натисна съединителя ми вибрира независимо до къде съм го натиснал (до долу или до средата), направо целия ми крак вибрира. Иначе като вибрация е точно все едно двигателя въбрира. Колата е шкода фабия 1.9 дизел. Така като гледам какво пишете излиза че е нормално

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.