Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Стелки Октавия 2


Ради

Recommended Posts

Привет на всички!

 

Като си взимах колата валеше и реших да си взема оригинални стелки от ЕТ. За съжаление нямах възможност за избор, защото имаше само от гумените, който са и по-евтини но.... Ако знаете как меришат на гума, вече не се търпи. Може да кажа с ръка на сърцето че в колата направо е ад, особено като я напече слънцето. Честно казано в гумаджийница не мерише толкова на гума :evil: :cry: Та въпросчето ми е знае ли някой начин как да се махне миризмата (ако може с нещо да се третира гумата) или ако някой си е купувал за Октавията по-скъпият вариант на стелките дали има същият проблем.

То се е видяло че ще се вътря с тия стелки :cry:

 

Колеги спасявайте положението, че ще трябва да карам с противогаз :mrgreen:

 

Предварително благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е много интересно...При мен изобщо не мирише на гума, а също съм с оригиналните гумени стелки за Octavia II :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ради, бягай в някой магазин за килими/мокети. Носиш всички стелки и си избираш мокет с цвят като тапицерията на колата ти (ако искаш де - поне при мен с такива стелки е супер), и ги молиш да ти направят стелки. Оставяш им стелките като мостри и пичовете там, по тях изрязват партета от мокета в същите форми и ги обкантват по края, за да не се разплитат. Е, първо поразпитай дали предлагат тази направа, щото може да се ослушат. Лично аз много си харесвам стелките и мисля да си направя още едни такива. Мога да те насоча за магазин, в който ми направиха килим с обкантване. На Околовръстното шосе, точно срещу Царско село (май така се казваше комплекса - пицария и хотелчета некви). Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всичи за отговорите, има ли колега който е с така наречените гумено-текстилни стелки за Октавия 2 и какво му е мнението за тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите са оригинални текстилни с гума отдолу-цапат се повече и чистя колата често,но усещането е далеч по-добро от гадната гума.Аз лично не бих се чувствал конфортно с изцяло гумени

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите са оригинални текстилни с гума отдолу-цапат се повече и чистя колата често,но усещането е далеч по-добро от гадната гума.Аз лично не бих се чувствал конфортно с изцяло гумени

 

М да май и аз ще ги сменям тези гумени защото вече доста ме дразнят с тази миризма на нови гумени стелки :cry: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всичи за отговорите, има ли колега който е с така наречените гумено-текстилни стелки за Октавия 2 и какво му е мнението за тях.

аз съм с такива много към доволен не миришат и са приятни на допир с гол крак

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всичи за отговорите, има ли колега който е с така наречените гумено-текстилни стелки за Октавия 2 и какво му е мнението за тях.

аз съм с такива много към доволен не миришат и са приятни на допир с гол крак

 

М да май ще си купувам такива, ако в близката седмица гумените не изветреят :cry: , пък и щом са приятни на допир с гол крак :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих едни гумени - тип легенчета за Октавията. Не са оригинални и трябваше да изрявзвам шофьорската в областта на педала за газта, но съм много доволен от тях. Не миришат на гума и страничният им борд е висок и така пазят и мокета чист. Струват около 25-26 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

току що се обаждах в магазина на ЕТ и казаха че евентуално другата седмица ще има текстилени стелки(мокет както му викаше човека)

http://www.accessories.skoda.co.uk/prod ... =DCA600102

в момента имат гумени и гумено-текстилни(92лв).Ако някой може да сподели и даже някоя снимка няма да е излишна ,как изглеждат гумено-текстилните и заслужават ли си парите.

Раздразнен съм от факта ,че ти продават колата без стелки ,а вече 3та седмица нямат в магазина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех гумено-платнени от ЕТ за Октавия 1. Супер доволен съм от предните и недоволен от задните - нямат закрепване и само шават. Но и на това съм му измислил решение :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с гумени - оригинални. Дори като нови нямаха миризма, освен това си пасват идеално, много съм доволен!

предполагам купени със колата

 

или след това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не помня :( Подцети ме утре вечер като съм си в къщи. Ма нещо около 100 кинта ми се мота...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой ако знае кой и къде може да направи хубави стелки от мокет ви давам моите оригинални, които дойдоха с колата, да ги ползвате за шаблон. Даже, ако може да направи и бродерията с емблемата на RS, ще си поръчам и аз едни тъмни да си имам за зимата, да не ги съсипя тези.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че ви разубеждавам, ама това стелките са голяма глупост.

 

Първо се нагъват, ако не паснат добре. Дори и да паснат добре пак може да се нагънат като ги буташ с крака, щото така или иначи си буташ краката напред назад. Периодично трябва да ги наместваш.

 

Второ и тях трябва да ги чистиш, щото под стелките пак се събира мръсотия и щеш не щеш чистиш и пода. Значи хем пода чистя, хем вадя стелките да ги чистя и тях. Вярно пода не е толкова запацапан, ама и той трябва да се почисти.

 

Отделно ако са гумени не стоят добре и миришат на гума понякога.

 

Като се замисля по-добре без стелки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.

 

Като се замисля по-добре без стелки.

 

И като се изтрие мокета под краката ти какво правиш? Вместо да смениш комплект стелки, сменяш мокета на цялата кола? :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че ви разубеждавам, ама това стелките са голяма глупост.

 

Първо се нагъват, ако не паснат добре. Дори и да паснат добре пак може да се нагънат като ги буташ с крака, щото така или иначи си буташ краката напред назад. Периодично трябва да ги наместваш.

 

Второ и тях трябва да ги чистиш, щото под стелките пак се събира мръсотия и щеш не щеш чистиш и пода. Значи хем пода чистя, хем вадя стелките да ги чистя и тях. Вярно пода не е толкова запацапан, ама и той трябва да се почисти.

 

Отделно ако са гумени не стоят добре и миришат на гума понякога.

 

Като се замисля по-добре без стелки.

 

Всичко това е така, ако стелките не са гумени, и ако са гумени не са оригинални, защото аз вече 3,5 месеца (минал съм 9500км) съм с гумените, имат си закопчалки за пода, да не се нагъват, да не ги буташ и т.н. и общо взето стелките са си удобство за прилична цена.

За сравнение в опел, оригиналните гумени стелки са 120кинти, така че... стелката си е стелка ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.