Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Началото на края на бензиновите бегачки


TDI_fen

Recommended Posts

 

София - Будапеща е малко под 1000 км. тъй че иди си провери километража или разхода на колата нещо от двете не е в нормите ... аз същото разстояние съм го вземал без зареждане с 44л. газ и малко бензин smile085

 

Разстоянието е малко повече от 700 км в едната посока през Белград. В Будапеща имахме бая въртене и киснене в задръстванията, които между другото са кошмарни.

Разхода е за цялото пътуване София - Будапеща - София ;)

 

Ако искаш да проверя нещо друго - свиркай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 271
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    45

  • The Best Forman

    26

  • ammcfc

    25

  • zloQQ

    24

Най-много писали в темата

Много бавно карате затова.При държане на скорости около 200км/ч Октавия ТФСИ бензин е по-икономична от Фабия ВРС.Невероятно,но факт

 

Явно си карал Фабия с 200 че да смяташ че е по икономична!

Аз лично не вярвам че Окти РС(не съм я карал) ще може да докара 8литра разход с каране с 200-но щом ти казваш явно е така(нали си спец).Бих ти предложил да пробваме......но опа чакай-ти няма да можеш да подържаш темпото ми-сори! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вно си карал Фабия с 200 че да смяташ че е по икономична!

Аз лично не вярвам че Окти РС(не съм я карал) ще може да докара 8литра разход с каране с 200-но щом ти казваш явно е така(нали си спец).Бих ти предложил да пробваме......но опа чакай-ти няма да можеш да подържаш темпото ми-сори!

Пълниме догоре(с обезвъздушаване),караш зад мен и допълваме....Друг вариант е видео на бордкомп със средна скорост и среден разход,като се иска в продължение на 0.02мин средната скорост да е поне 190 и да е постигната с наклон нагоре.Ма май много искам от един форумен терорист :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спамете колко щете ама Fabia VRS трябва да се казва Фабия КПД. :mrgreen:

 

фабия 1.2 с багаж при нормално каране/и то в румъния/ е два пъти по-тънко само 3.4 или 4.3 на 100км/верно може и 12 на 100 :mrgreen: /. някои хора могат да кажат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бензин + газ =страшна бомба.А бе Аз доста съм пътувал по Европа и никъде не видях тази комбинация,като се изключат колите от Италия,камо ли новите автомобили.Каква ви е логиката не мога да разбера,по евтино ли ви излиза,по добра ли е динамиката,много големи са ви багажниците,обичате да ви мирише на газ,да си зареждате по често и от различни колонки/бензин газ/.Зимата някакви превключвания се правят,а в градски условия зимата не знам как постигате работна температура за газта.Горят бензинови помпи,сменят се свещи,горят ламда-сонди/доста скъпи/,сменят се един куп мембрани,тези по инжекциона доста скъпи,някакви постоянни реглажи се правят.А като се има предвид и "качествения" монтаж които са ви направили.

И не на последно място,а може би с това трябваше да почна,вредните емисии на бензинов двигател в пъти надвишават тези на дизеловия.

По отношение на динамика,които не вярва му трябва едно возене например в Golf5 2.0TDI 140 к.с. и ще забрави завинаги за бензиновите му аналози. :D:D:D

 

като се появиш из варна се обади да ти покажа един урод дето няма резервоар и в най големия студ пали на газ. както не беше пален от година с някакъв акомулатор който не върти на стартер при 10м бутване пали на газ. от 15г. той самия не знае какво е бензин. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По отношение на динамика,които не вярва му трябва едно возене например в Golf5 2.0TDI 140 к.с. и ще забрави завинаги за бензиновите му аналози. :D:D:D

 

Що па точно Голф-мойто окти е само 30 кила по-тежко. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само в нета се чешете ве! Я на пистата. Да ви видим с RS-ките на сняг - ша има се връткате кат гламави smile115

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тоя трекшън контрол за кво е ... не е ли баш за таквоз време , га снега се опита да те изненада изодзадзе или се ползва само за снимка и вдигане на цената :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти не леж на тоз тракшън контол! Кат впрегнеш 200 магарета с летни гуметки (225 примерно!) нЕма тракшън, нЕма акшън - буксуваш кат таквоз :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като се появиш из варна се обади да ти покажа един урод дето няма резервоар и в най големия студ пали на газ. както не беше пален от година с някакъв акомулатор който не върти на стартер при 10м бутване пали на газ. от 15г. той самия не знае какво е бензин. :mrgreen:

Не е първия, нито последния. И аз имам тук един който до скоро нямаше резервоар на буса /Рено Трафик/. Преди няколко месеца си направи около 20 литров, обаче познай дали има нещо в него. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти не леж на тоз тракшън контол! Кат впрегнеш 200 магарета с летни гуметки (225 примерно!) нЕма тракшън, нЕма акшън - буксуваш кат таквоз :mrgreen:

 

Гледах някакви тестове по Дискавъри и разликата беше внушителна при ползване на всичките тез електроники ... незнам не съм ползвал досега таквиз екстри , па и баба има толко магренца че да се движи и не и се е налагало помощ от публиката ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тракшън-нема-акшън не моя говора, оти ми е колата само с ASR. Ама с чистак-бърсак нови зимни гуми и първио снег (бе беше си дъжд, бе ора, поне по патьо) - нема ASR, нема нищо - па на първа, па на втора и на трета оно мига, па светка, па колата си бускува.... Явно и двете гуми си въртят заедно и нема къде да фане разликата. И туй е само.... с 100кс на дизелче ;) , нема тунинг, нема дупинг, нема даже 1000км ;)

 

Пък като ги мина първите 1500км.... само от 4-та ще тръгвам ;) :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако имаш RS за 50хилки...пукали ти мн. колко харчи? :|

Такова нещо може да каже само човек, който не си е купил такъв автомобил ;)

За парите, за които взех сегашната кола, можех да взема OPC. Ха познай защо избрах дизелака ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тракшън-нема-акшън не моя говора, оти ми е колата само с ASR....

 

Аз пък пробвах колата с летните гуми по снега в Бояна. Много гот - на 4-та без грижи върти гуми :mrgreen:

 

VooDoo,

за 1 и 1/2 година врътнах 55к км. При разход 5/100 прави 5500 лева. При бензинов двигател щяха да са поне 11000! Дали пък тия 5500 лева разлика нямаше да ги усетя?!?!?

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тракшън-нема-акшън не моя говора, оти ми е колата само с ASR....

 

Аз пък пробвах колата с летните гуми по снега в Бояна. Много гот - на 4-та без грижи върти гуми :mrgreen:

 

VooDoo,

за 1 и 1/2 година врътнах 55к км. При разход 5/100 прави 5500 лева. При бензинов двигател щяха да са поне 11000! Дали пък тия 5500 лева разлика нямаше да ги усетя?!?!?

 

Поздрави

 

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PRR, на дъжда в петък на асфалта в столицата - на 3-тa ми въртеше без проблеми с чистак-бърсак нови зимни гуми и с включен ASR! На сняг май само ако директно тръгнеш на 5-та няма да буксуваш :mrgreen:

 

Diesel Power :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бензин+газ. инжекцион=супер

е то в тоя ред на мисли

а8 W12 + на тате кредитната карта още по-супер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PRR, на дъжда в петък на асфалта в столицата - на 3-тa ми въртеше без проблеми с чистак-бърсак нови зимни гуми и с включен ASR! На сняг май само ако директно тръгнеш на 5-та няма да буксуваш :mrgreen:

 

Diesel Power :!:

 

Не позна :mrgreen: С добре износения ми летен Матадор на снега и на 5та врътка гуми! Не успях да направя клип, но беше безумно готино да видш как километража скача от 80-90 до 140-150 за някакви си 1-2 секунди smile072 Па после да разправят, че дизелите били бавни smile115

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

БРАТОВЧЕДИ !

 

НАФТАТА Е ЗА ТОПЛЕНЕ !

ГАЗТА ЗА ГОТВЕНЕ !

БЕНЗИНА Е ЗА КАРАНЕ ! V POWER RACING ТОВА Е С ТОВА КАРА ШУМАХЕР С ТОВА КАРАМ И АЗ ! МОЛБА КЪМ ВСИЧКИ ПРИТЕЖАТЕЛИ НА TDI СЛОЖЕТЕ СИ ЕМБЛЕМИ ОТПРЕД НА РЕШЕТКАТА С НАДПИС TDI ЗА ДА МОГА ДА ВИ ВИЖДАМ В ОГЕДАЛОТО ЗА ОБРАТНО ВИЖДАНЕ ! 6500 RPM МЕЧТАИТЕ ! И ДЕРЗАИТЕ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile091 Човече, истински ме забавляваш с "умнотиите" които пишеш! smile159

 

П.П. Бай дъ уей, Шуми отдавна се отказа от формулата, ама нищо...пропуснал си го май. :mrgreen: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струва ми се , че все "нафтаджиите" са недоволни от нещо или се мъчат да убедят другите ( а може би себе си :mrgreen: ) колко е добре да караш дизел.Имам чувството , че независимо каква е темата все започва да " изпъква " предимството на нафтата-как те били най-добри, как можели да горят по 0,5 л./100 км. едва ли не и т.н. Да вземе да се раздели форума на "ДИЗЕЛ" и "ДРУГИ" май няма да е зле :mrgreen: .Нека никой не се обижда ама погледнете има ли тема в която да не е "замесен" някой нафтаджия :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

никой против никой няма против, всеки си кара това което му харесва,престанете с тия крайни мнения и лично на мен ми е обидно определението нафтаджия

това ми е 6-тата кола и само тя е дизелова

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.