Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Годишно обслужване на Шкода


yohi

Recommended Posts

За да не бъдем голословни, това са цените на консумативите за моята Октавия закупени от ЕТ:

 

въздушен филтър 20

поленов филтър 15

маслен филтър 10

горивен филтър 15

малсо Castrol TXT 5W-40 - 5 литра 115

 

За работа не знам колко взимат, защото не съм сменял там, но само за смяна на масло ми искаха 30 - 40 лв (два пъти ги питах и ми казаха различно). В цената влиза смяна на масло, както и някакво време за монтьор, за приемчик и разни други измишльотини.

Т.е. за смяна на всичко гореописано поне 70-80лв, може и повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок изяснихме се за филтрите те са ясни мога да си намериа 4те от познат на цена 54.4 лв, В ЕТ те струват точно 107.

Сега остава да ме посъветвате и какво масло да взема ще бъде 5W40.

но марката коя да е ?

За момента има един глас за Mobil

 

(И защо не харесвате Castrol)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надписването за труд е яко.

Веднъж вече бях писал че като ми смениха маслото си бяха написали един час труд разхвърлен на три процедури между двама човека.

Само приемчика за това да ми вкара данните в компа и да разпечата поръчката си беше написал 20 мин. Вбесих се но като съм в гаранция нямам избор.

Същото е във всички фирмени сервизи, но понеже повечето нови коли са служебни, дрането се възприема за нещо нормално.

Иначе няма никаква философия да си смениш сам маслото и филтрите и май при тея цени и заплати нещата пак се връщат в сектора Направи си сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баааахти темата 2 страници за Къде да си сменя маслото?

Колеги,айде моля ви се?

Сега за ЕТ че взимат скъпо е съвсем нормално-все пак са официален и оторизиран сервиз на шкода(друг въпрос е за качеството на изпълнение).Но това да не ти сменят филтър,или тн-едва ли(освен ако само в СОФИЯ не се среща-ма нали сте столица)!

За 10-20 лв?По добре да се отиде,да ти се провери колата за грешки,да ти се разпише сервизната книжка(нищо че вече не си в гаранция) да ти се занули компа и си свиркай! :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве, какви са тия цени бе пичове!!!!!!!!!!! :o:o:o

Аз лично не съм сменявал още маслото на моята таратайка, обаче съседа ми има РУМСТЕР 1,4...бензин и на първата смяна на масло , въздушен и маслен филтър му взеха 84 лв в ЕТ в т.ч. труд (осемдесет и четири BGN). Става дума за сервиза в Стара Загора!!! За кви 300 лв говорите , не мога да разбера.

 

:mrgreen:

Като дойде времето да сменяш масло и видиш колко струа маслото за PD, ще разбереш за какво иде реч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве, какви са тия цени бе пичове!!!!!!!!!!! :o:o:o

Аз лично не съм сменявал още маслото на моята таратайка, обаче съседа ми има РУМСТЕР 1,4...бензин и на първата смяна на масло , въздушен и маслен филтър му взеха 84 лв в ЕТ в т.ч. труд (осемдесет и четири BGN). Става дума за сервиза в Стара Загора!!! За кви 300 лв говорите , не мога да разбера.

 

:mrgreen:

Като дойде времето да сменяш масло и видиш колко струа маслото за PD, ще разбереш за какво иде реч.

 

Ми струва си колкото качествено масло за бензинка ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.