Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нова Octavia


sotef

Recommended Posts

Разликата в разхода е под 10%, разликата в мощността е над 30%, разлика в ускорението 0-100 км/ч - над 2 секунди.

 

При каране в града малкия дизел си е екстра, но при преобладаващо каране на извънградско (особено с пълна кола) не бих се замислял въобще за него.

Максималната скорост няма такова значение, колкото динамиката. По-добра динамика - по-бързо изпреварване, което дава повече сигурност на пътя.

Освен всичко друго, по-мощната кола ще може да се продаде по-скъпо някой ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка си оставам за 2,0 tdi ambiente и на място ще реша, ако може да избера само някои от екстрите на elegance, според парите.

И лошото е, че винаги като харесам нещо ще се намери някой да каже

нещо лошо. Примерно днес четох в нета, че 2,0 горяло повечко масло и дуги от сорта, но това няма да ме разубеди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре рови сега за лоши неща, отколкото после да ги научаваш. Не бързай , все пак не е спешна работа...Премисляй! :)

Така или иначе винаги ще намираш лоши и добри страни на избора си ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Примерно днес четох в нета, че 2,0 горяло повечко масло и дуги от сорта, но това няма да ме разубеди.

 

Ако не те затруднява, дай линк. Все пак тоя мотор още се монтира на А6...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка си оставам за 2,0 tdi ambiente и на място ще реша, ако може да избера само някои от екстрите на elegance, според парите.

И лошото е, че винаги като харесам нещо ще се намери някой да каже

нещо лошо. Примерно днес четох в нета, че 2,0 горяло повечко масло и дуги от сорта, но това няма да ме разубеди.

няма такова нещо ,гори малко повече - дизел и върви много повече, помпа-дюза бие по еластичност доста по-мощни автомобили, но аз ако бях на твойто място щях да взема 1.9 с повече екстри(те никога не са в повече) а съвета ми е да идеш на тестдрайв,безплатно е ,може и по телефона да се уговориш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Примерно днес четох в нета, че 2,0 горяло повечко масло и дуги от сорта, но това няма да ме разубеди.

 

Ако не те затруднява, дай линк. Все пак тоя мотор още се монтира на А6...

 

 

Не съм се ровил мното. Мисля, че в clubs.dir.bg на автомобили марка Шкода го четох. Няма значение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка си оставам за 2,0 tdi ambiente и на място ще реша, ако може да избера само някои от екстрите на elegance, според парите.

И лошото е, че винаги като харесам нещо ще се намери някой да каже

нещо лошо. Примерно днес четох в нета, че 2,0 горяло повечко масло и дуги от сорта, но това няма да ме разубеди.

няма такова нещо ,гори малко повече - дизел и върви много повече, помпа-дюза бие по еластичност доста по-мощни автомобили, но аз ако бях на твойто място щях да взема 1.9 с повече екстри(те никога не са в повече) а съвета ми е да идеш на тестдрайв,безплатно е ,може и по телефона да се уговориш

 

Честно да си кажа, сигурно ще остана доволен от която и да е при положение, че едно време карах опел 1,3 60к.с. и оттогава съм пешеходец и през лятото си ходя на работа с един скутер априлия.

Просто искам да избера по- доброто, но всеки един от моторите си има и предимствата и недостатъците, а екстрите винаги са колкото повече- толково по- добре.

Мерси за съветите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

sotef,поздрави и от мен ! Не съм карал Oktavia New,но съм се возил и в двата варианта ( 1,9 и 2.0 ) наистина 2.0 върви доста повече,но екстрите са си ШУКАР работа-подлакътника особенно... а колкото до лизинга,НЕДЕЙ да ползваш на ЕТ. Безумен е! Аз мислех,мойта да я взема на лизинк,но като си направих сметката в нас с милива :mrgreen: и се оказа,че за 5г им подаряваш около 5-6000лв. и отделно тая такса в размер на 2,5%. Та затова си я купих кеш,но да ти кажа, ТБ "Алианц България" предлага според мен най-добрите условия за закупуване на нов автомобил с техния продукт "Кредит Автомобил" доста е изгодно-колата си е на твое име (не на ЕТ) нямаш я тази такса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е. Сигурно е по- изгоден от на ЕТ лизинга. Гледам че в момента тук в Монтана хората взеха не малко коли на лизинг през Райфайзенбанк. Колите са си с регистрац. номера Монтана, а не София.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 100%,а пък и имах възможност да се запозная в детайли с този на ТБАБ и наистина е добър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А искат ли удостоверение за дохода, защото вчера звънях на ЕТ и ми казаха, че нямат такова изискване при тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти,все пак помисли за някво доказване на доходи,че лихвата им е от сорта на 4% за целия период и е фиксирана. А и такси за предсрочно погасяване няма

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

lubomirov1985,

 

Такси за предсрочно погасяване и в Пиреос няма, но нещата хич не са такива, каквито изглеждат. Например, аз се опитах да погася 3 бона вчера, тъй като продадох старата си кола. Не може. Можело само "цялата оставаща главница"! Реално това погасяване си е чисто изплащане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ЕТ също няма лихва за предсрочно погасяване, проверил съм, даже всеки път усмихнато ми напомнят колко пари ще спестя, ако предсрочно си погася лизинга..........И че веднага ще ми направят още един за друга, чисто нова Шкода, по мой избор. :mrgreen:

 

Колега sotef, поздравления за избора на модел и двигател, дано скоро ти дойде колата, много да те радва и вноските с кеф да и ги внасяш, знаейки какво съкровище си имаш.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в Алианц няма такса,ако внесеш минимум 6 вноски по главница

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

екстрите са си ШУКАР работа-подлакътника особенно...

 

Като стана дума за подлакътник, ето: http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5038723

Цена - 26 лв, труд - 20 минути.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай ама подлакътник който не е оригинален не ми го хвалете,просто няма такъв създаден който така да се вписва в интериора ,удобен е,има голяма кутия за вещи с охлаждане!На нашата Октавия не и поръчахме и за мен това е най голямата грешка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като стана дума за подлакътник, ето: http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5038723

Цена - 26 лв, труд - 20 минути.

 

Прости ми, че така грубо ще се изразя, ама изглежда доста...кофти тоя подлакътник. Лично аз, по-скоро бих дал 300 лв за оригинален или ако не мога да си го позволя, просто няма да си сложа подлакътник. Ама тоя... кютук и пари да ми дават не бих го сложил. Поздрави!

 

edit - в тоя ред на мисли ми е супер странно, как изваждайки една торба пари за чисто нов автомобил, много хора почват да се стискат за суми от порядъка на 100-200 лв, които по никакъв начин не биха се отразили "пагубно" на крайната цена. Тоест не е ли все едно дали ще дадете 36000 или 36 200 ? :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналния е доста по хубав на външен вид пък и ръчната се скрива в него :) , а и духа хладно от климатика вътре :mrgreen:

 

Оригиналния че е по-хубав, две мнения няма, ама дали е с 300 лв по-хубав :?: , това вече е друг въпрос.

Имам олаждане в жабката(серийно, както се казва), но по здравословни(синузитни, синуитни) причини не го използвам :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като стана дума за подлакътник, ето: http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5038723

Цена - 26 лв, труд - 20 минути.

 

Прости ми, че така грубо ще се изразя, ама изглежда доста...кофти тоя подлакътник. Лично аз, по-скоро бих дал 300 лв за оригинален или ако не мога да си го позволя, просто няма да си сложа подлакътник. Ама тоя... кютук и пари да ми дават не бих го сложил. Поздрави!

 

"На вкус и цвет товарищи нет". Всеки си има право на мнение. На тебе, Гога, не ти ли е минало през акъла, след като по такъв категоричен начин изразяваш мнението си, че може от снимката да не си добил достатъчна информация за какво става въпрос(наистина снимката не е от най-добрите)? Възпитаният човек би казал, че това което вижда не му харесва, а твойта преценка ми звучи малко просташки, въпреки "прости ми" в началото. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми аз точно това съм казал, че изглежда кофти, не че всъщност е кофти (въпреки че за 26 лв надали изглежда като произведение на изкуството и на живо). Междудругото и в галерията на форума си наслагал няколко снимки на подлъкътника и оттам мисля,че съм добил що годе някаква представа за това как изглежда и смея да твърдя, че за мен тотално не се връзва със салона и изглежда леко недодялано, пак казвам - за мен. Не знам защо толкова се засягаш,при положение, че теб си ти харесва, но както и да е. Ако го беше сложил на кола за 2000 лв може би бих го приел по-добре, факт. Сори за "просташкото" ми и "невъзпитано" изказване ;) . Със здраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същия подлакътник имах в Омегата ( аз си го слагах ) но там се връзваше що годе,но в кола за 30+лв. честно казано не се връзва,но всеки си знае за себе си !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.