Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Помощ за избор на нов автомобил - ПОРЪЧАН - ПОЛУЧЕН


chavdarlk

Recommended Posts

Колега, честито и от мен, цвета на колата е страхотен, изобщо пожелавам ти много приятни моменти с нея ! :D

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 месеци по-късно...
  • Отговори 99
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • chavdarlk

    31

  • NightSpirit

    8

  • bega4kata

    8

  • димон

    6

Най-много писали в темата

Станахме на 1 годинка smile179 .

Проблемите към момента са основно три - затруднено включване от 2-ра на 3-та скорост, шумове в интериора (главно скърцане на уплътненията на вратите), и миЦЕризма от климатика.

 

Малко статистика...

Общ пробег 10614 км. (8668 км. с летни гуми, 1946 км. със зимни, 5670 км. извънградско, 4944 км. градско).

894 литра бензин, среден разход 8.4 л/100 км

среден разход извънградско 6.6 л / 100 км

среден разход градско 10.5 л / 100 км

Разход на масло 0 гр.

Разход на антифриз 100 гр. еднократно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Станахме на 1 годинка smile179 .

Проблемите към момента са основно три - затруднено включване от 2-ра на 3-та скорост, шумове в интериора (главно скърцане на уплътненията на вратите), и миЦЕризма от климатика.

 

Малко статистика...

Общ пробег 10614 км. (8668 км. с летни гуми, 1946 км. със зимни, 5670 км. извънградско, 4944 км. градско).

894 литра бензин, среден разход 8.4 л/100 км

среден разход извънградско 6.6 л / 100 км

среден разход градско 10.5 л / 100 км

Разход на масло 0 гр.

Разход на антифриз 100 гр. еднократно.

Ти 1 месец годишно ли я караш smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЧРД на твоята Октавийка!!!

Това да са ти проблемите ...

 

По повод затрудненото превключване между 2-ра и 3-та ...при мен беше също така , но към 15000 км се оправи , не знам дали аз взех да нацелвам или се окараха АндЖакламите. Даже при зверско ускоряване пак включва , просто трябва малко по-смело да се вкарва ръчката.

По повод миризмите - кога ти мирише , при спиране на климатика за малко ли ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затрудненото превключване го прави веднъж на няколко дена, но вече имах и една рискова ситуация заради това smile011 .

 

Скърцането на уплътненията е срам за Шкода, 20 годишната Джета никога не ми е скърцала, а и друга кола не съм чувал да е така, независимо от марка, модел, години или километри smile037 .

Това ми е най-силния шум в колата и много ме дразни :? .

Знам, че има ново уплътнение, при което скърцането ако не изчезва напълно, поне намалява драстично.

В Европа има практика да ги сменят гаранционно, но тук е Causa Perdutta :evil: .

 

Климатика започва да мирише 1-2 минути след пускане (когато започне конденза). Няколко минути след това спира да мирише.

Биолозите поне да селектират щам, който да е приятно ароматен, и да е по-силен от смрадливите :smt032 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кои уплътнения чуваш да скърцат , бе Чавдаре ? На вратите ли , не си ли пробвал да мажеш със силикон ...много са твърди , затова . Ако е по интериора може да се подлагат мъхести материи .

Ако ще те успокои това - вчера мой приятел си купи Митсубиши Аутландер - вътре цялото е пластмасово , даже и таблото - скърца да си е@е мамата , средните колонки не са закопчани заводски ... :mrgreen: , разкопчават се ...баси качеството....близо 60 бона .

 

При мен климатика мирише на мокро само при спиране на "студеното".

 

п.п. ако си беше взел дизел нямаше да чуваш нищо ... smile168 , освен тракане , което обаче не е по интериора smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени си поленовия филтър често се овлажнява след зимната експоалтация и мирише пък и струва 15лв,дори да не помогне няма да ти навреди

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ги чувате тия скърцания не знам :roll: Айде Димон е ясен ( :mrgreen: ), но явно много хора се оплакват. Аз нямам никакви оплаквания от скърцане. Тропа цялата кола само при неравности и най-вече паваж (жълт или какъвто и да било друг цвят). Но скърцане не съм чул. Толкова да съм глух.... Не съм и от късметлиите да каже човек, че съм случил на екзепляр. smile049

 

Прави ми впечатление, че много висок разход даваш средно. Аз се движа около 7.5 ако преобладава извънградското, но все пак живея в София, където по последно преброяване има не повече от 100 коли и си я карам из града. Ако градското ми е по-голям дял се качва ок 8 или малко над 8. Оборотите си ги пълня доволно, не е като да я глезя. Карам САМО с 98/100, основно на Лукойл и много рядко на ОМВ или ЕКО Елада. Никога не съм слагал друг бензин или друга бензиностанция. Имам предвид, че гледам средния разход на режим 2 на борда. Много ми е странно как си засичте среден разход за целия пробег и как точно изчисли до км колко си карал градско и извънградско :-k PRR каза, че си пази ВСЯКА бележка от ВСЯКО зареждане. Овсен и ти да си по тази схема. Направо ме разбивате! Сипвам и карам. Изобщо не се задълбочавам в статистиките. Но все пак си е височък тоя разход.

 

Едит: Преди ок 1 седмица имах едно ходене до морето с малко повече обикаляне. 900км по първокласни и второкласни и малко магистрала. На магистралата 160, по другите пътища около 100-120. На връшане особено имаше много движение и оборотите бяха постоянно на 4-5хил и яко изпреварване-спирачки. 6.7 среден ми даде, дори и аз се учудих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ги чувате тия скърцания не знам :roll: Айде Димон е ясен ( :mrgreen: ), но явно много хора се оплакват. Аз нямам никакви оплаквания от скърцане. Тропа цялата кола само при неравности и най-вече паваж (жълт или какъвто и да било друг цвят). Но скърцане не съм чул. Толкова да съм глух.... Не съм и от късметлиите да каже човек, че съм случил на екзепляр. smile049

Дай да пробвам как е при теб някой път, ама съм сигурен че ще има скърцане. Само не знам колко ще е силно.

От лявата страна чувам най-малко четири различни скърцания, цъкания и тропания.

От дясно чувам само скърцането на уплътненията, но това сигурно е защото другите шумове са малко по-далече от дясното ми ухо, или пък то ми е по-глухо (нормално :lol: ).

Силно подозирам, че е от въздушните завеси, ако има някой с тези шумни екстри да сподели как е при него.

Силин фактор и е, че карам основно по павета, и то от най-злите в София :evil: - бул. Столетов, ул.Майор Векилски и ул.Йосиф Щросмайер.

 

Прави ми впечатление, че много висок разход даваш средно. Аз се движа около 7.5 ако преобладава извънградското, но все пак живея в София, където по последно преброяване има не повече от 100 коли и си я карам из града. Ако градското ми е по-голям дял се качва ок 8 или малко над 8. Оборотите си ги пълня доволно, не е като да я глезя. Карам САМО с 98/100, основно на Лукойл и много рядко на ОМВ или ЕКО Елада. Никога не съм слагал друг бензин или друга бензиностанция. Имам предвид, че гледам средния разход на режим 2 на борда.

Ежедневното градско ми е между 10/100 и 13/100, но това е защото карам много малко (при външни температури под +10 градуса гася колата без да е стигнала 90 градуса).

Добре, че Събота и Неделя успявам да постигна граско между 6.6/100 и 8.0/100, та да се стигне до въпросните средни 10.5/100 :mrgreen: .

 

Много ми е странно как си засичте среден разход за целия пробег и как точно изчисли до км колко си карал градско и извънградско :-k PRR каза, че си пази ВСЯКА бележка от ВСЯКО зареждане. Овсен и ти да си по тази схема. Направо ме разбивате! Сипвам и карам. Изобщо не се задълбочавам в статистиките. Но все пак си е височък тоя разход.

По-горе съм писал: Общ пробег 10614 км, 894 литра бензин --> среден разход 8.4 л/100 км

Общия пробег лесно се вижда smile001

Зареждам само на Шел с Smart карта, като се логна в сайта има пълната история на всички зареждания (Дата, място, вид гориво, количество).

Имам две зареждания на други бензиностанции и съм си ги добавил в сметката (20 л. Лукойл 98 в Каварна, 30 л. OMV Carrera 100 в София)

Средния разход по формулата smile001

 

Едит: Преди ок 1 седмица имах едно ходене до морето с малко повече обикаляне. 900км по първокласни и второкласни и малко магистрала. На магистралата 160, по другите пътища около 100-120. На връшане особено имаше много движение и оборотите бяха постоянно на 4-5хил и яко изпреварване-спирачки. 6.7 среден ми даде, дори и аз се учудих.

Не знам ти как пътуваш, но аз винаги пътувам със цялото семейство и багаж извънградско.

Никога досега не съм пътувал извън София сам, дори и с Джетата.

Едното ми пътуване беше с общо 620 кг на борда (470 кг. хора и 150 кг. багаж), скорост по магистралата нагоре към София 150 км/ч - съответно разхода 8.9/100 извънградско.

Обикновено извънградското ми е 6.3-6.9/100

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ги чувате тия скърцания не знам :roll: Айде Димон е ясен (
smile091 :smt017

и при мен няма никакви тракания,скърцания и т.н. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С Димон сме братя по ухо smile027 , само че при него още няколко специфични PD звуци за изследване.

А че скърцат уплътненията е сигурно, защото като ги обработя със силиконовия спрей изчезват.

До следващатото безконтактно миене :evil: (значи примерно за две седмици :( ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile027 Чавдаре, не ги слушай! И при тях скърца, те просто не чуват.

А за силикона за уплътнения ползвам Motip. Много съм доволен. Обработвам ги веднъж на няколко месеца.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен уплътненията се разкърцаха чак към 20 000км.но ги мажа редовно и всичко е ок.до сега не съм виждал октавия на която не се мажат уплътненията и да не скърцат освен ако не е нова.иначе като намалих децибелите на двигателя започнаха да се чуват и други звуци но ги премахнах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта е на 25 000 км и се чува скърцане само от кожата на задната седалка (там дето е разделена облегалката). Да чукна на дърво де!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Първо сервизно обслужване на 17501 км (1 година и половина).

Като се извадят сумите за балансиране на гумите и настройване на жилата на скоростите, се получава 219.28 лв:

post-2459-138453137893_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за офтопика, защо на година и половина?

Нали сервизният интервал е 1 г или 15000 км, което дойде първо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитвам се да си намеря ляти джанти 6Jx15 5x112, но нещо не намирам :( .

Напролет най-вероятно ще продам 16"-ките и ще мина на 15"-ки...

Не ми харесва зимата (даже реално само 1/3 от годината) да се возя комфортно, а цяло лято да ми изпадат бъбреците :evil: .

Не съм проверил какво е положението в ЕураТек, но исках да се ориентирам предварително.

Ако някой може да помогне ще се радвам smile027 .

---

А и друго, гумите сигурно ще са Continental ContiPremiumContact 2 \:D/ .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.autogroup5.com/bg/catalog2.php

Ето примерно тук: избираш си марка, модел и гледаш за твоя размер. Като модели са мноого по- красиви от фабричните джанти предлагани в Еуратек. 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Тя едната крива , другите остъргани , а гумите галоши , пък емблемите на Мерц... smile175

В ЕТ има чистак бърсак нови ORION , с 20% отстъпка ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, вярно е. Това беше само едно примерно предложение. Иначе колегата ако се разтърси може да намери доста добри джанти втора ръка. Тия ориони сигурно ще са на 200-250 лв. парчето. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината е, че търсех по принцип 6Jx15, каквито са стоманените джанти.

После видях, че летите фабрично са 6.5Jx15, а такива наистина се намират по-лесно.

Втора ръка не ме интересуват, а тези мерцовите даже са 7Jx15.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.