Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с водата пак


maxrpm

Recommended Posts

При мене няма такова скачане на стрелката като запаля фаровете 8) .Понякога само като изгася колата и после тръгна да паля(след 5 мин. максимум) в положени на контакт ми показва 90 градуса и веднага след запалването спада на 80 :roll: Незнам защо,но не ме притеснява.А за заграяването с ключето на мене не ми се е случвало дори и лятото при голямо задръстване между Перник и София(40 км. за около 2 часа и нещо). :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обещах да пиша ако намеря решение на проблема и то е следното:за да не скача стрелката на температурата от 80 на 90 С при включване на светлините (а в някои случаи и в по големи граници) се взема един здрав и корав кабел и се пуска още една маса от клемата на акумолатора към мотора.Аз захванах кабела за едната шпилка където се хваща стартера към кутията.После пробвах и на Шкодата на авера дето стрелката му скача от 80 на 105 и заспа.Той не можа да повярва докато не го изпробва лично. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същия ефект има ако свалиш оригиналната уплетка която седи на десния тампон на болта, изчистиш я хубаво с кореселин и я сложиш пак

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Пичове оказа се че смесва компресия и вода. Знаех си аз че ще смеси тоя боклук, ма очаквах да е класиката - масло и вода

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой от вас промивал ли си е блока на S105/120 през пробката за промиване на охл. система която се намира на блока м/у 3 и 4 цилиндър малко над картера ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако развиете тази пробка и двигателя работи , трябва да текне хубава струйка охл. течност. Ако не текне , бръкнете с една тънка отверка в отвора за да го отпушите и ще видите какви боклуци и ражди ще шурнат от там .

после затворете тапата и карайте 20 - на минути с някакъв препарат за промиване ( може и разреден оцет ). Източете пак от пробката на блока и повторете процедурата с препарата(оцета).След което не трябва да имате проблем с охлад. система.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове оказа се че смесва компресия и вода.

 

smile177

Max,

за смесване на вода и масло съм чувал, за вкарване на вода в цилиндрите също (предполагам точно това си искал да кажеш), но това дето си го написал е, меко казано, абсурдно!

 

По темата. Сваляй главата и гледай от къде смуче. Стискам палци да е само пропаднала риза...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове оказа се че смесва компресия и вода.

 

smile177

Max,

за смесване на вода и масло съм чувал, за вкарване на вода в цилиндрите също (предполагам точно това си искал да кажеш), но това дето си го написал е, меко казано, абсурдно!

 

По темата. Сваляй главата и гледай от къде смуче. Стискам палци да е само пропаднала риза...

 

Поздрави

цилиндъра надува в охлаждането. мислих си, че датчика остава на сухо и парата лъж, но не посмях да се обадя защото тук има повече хора дето разбират от двг шкода повече от мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охладителната система съм я промивал с веро, главата е свалена но ако е пропаднала риза, как да разбера и колко мм дистанционни подложки да взема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Max,

за смесване на вода и масло съм чувал, за вкарване на вода в цилиндрите също (предполагам точно това си искал да кажеш), но това дето си го написал е, меко казано, абсурдно!

- Абсурдно е че не си запознат и с този вариант на прогаряне на гарнитурата на главата когато изгорелите газове постъпват в охладителната система. И изобщо не е необходимо и задължително при него да се пълнят цилиндрите с вода.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.