Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Търся съвет за покупка на Фелиция


guido

Recommended Posts

Здравейте. Моля ви да дадете мнения и препоръки за Фелиция 1.3 (1995-1997). Искам да закупя такава на родителите ми, но не съм сигурен за +/- на тази кола. Четох доста във аВтомаркет.ру - мненията са противоречиви.

Очевидните неща не е необходимо да се обсъждат (като това, че мотора е слаб и колата не се ускорява много бързо - и т.н.).

Ще съм ви задължен ако споделите реален опит - чупи ли се често? Колко може да се разчита на този автомобил? Кой от изброените модификации е най-непретенциозен като мотор?

Felicia 1.3 68 / 5500 5МКПП с 1995 по 1997

Felicia 1.3 54 / 5000 5МКПП с 1995 по 1998

Felicia 1.3i 68 / 5000 5МКПП с 1997 по 1998

Felicia 1.3i 54 / 4500 5МКПП с 1997 по 1998

 

Всякакви съвети и подсказки са повече от добре дошли.

Благодаря ви предварително.

 

 

8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купувай смело.......Според мен Фелицията е добра колица......Като всяка кола втора употреба си има и плюсове и минуси, така че не му мисли много. Но важен плюс е евтината поддръжка и части, особено за моделите с шкодов двигател 1,3 куб. см.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купувай смело.......Според мен Фелицията е добра колица......Като всяка кола втора употреба си има и плюсове и минуси, така че не му мисли много. Но важен плюс е евтината поддръжка и части, особено за моделите с шкодов двигател 1,3 куб. см.

 

Благодаря за мнението, колега!

 

А за този шкодов двигател (1.3) нещо повече да ми кажете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на първите серии 95-97 г. защитата на купето от корозия е слаба - гният най-вече 5-тата врата над лайстната и веждите. Ако колата обаче е внос от южна Италия вероятно няма да има ръжди ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По добре се ориентирай към Фелиции поне 97г за да избегнеш проблема с ръждите и колегата правилно те насочи :) Досега не съм видял внесена от Австрия която да не ръждясала стабилно. А що се отнася до двигателя, чешкия си е стара разработка, с много евтина поддръжка но му е необходимо повечко внимание (примерно регулиране на клапаните на всеки 20-30 000км, като на старите коли) и други такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

че мотора 1.3 е слаб и колата не се ускорява много бързо

 

ДА :!: това е така мотора е слабичък и след 180км/ч е малко муден :oops: и доста бавно ускорява :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

guido, ако искаш и да върви по добре Фелицията си вземи пълния инжекцион който е 68к.с. С този мотор си върви много добре колата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искам да се оплача от моита фелиция1,9д.купих я юхи2007г модел 98г.за 3000лв до тук ми е легнала 4500.и не сам доволен.ръждяса,сменях сума неща уж ефтини ама се сабират.предстои съединител за смяна към200лв.не е вярно че е икономична.градско гори 7л.пуши и не варви градско а лапа.виж навън честно ви казвам дига 190км,ч.тия руските саитове дето ги давате пише 156.км,ч.резервоара субира 50л там пише 42.в бургас всички дето се правят на специалисти на дизел са аматиори и се чудя кво да правя а двигателя не ми харесва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братле ти не ми казвай че като си си купил 10-годишна кола за 3000лв си очаквал да седнеш и да караш само... Няма такива филми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря отново за мненията!

 

Едната от колите за които се чудех се продаде май (беше много лъскава за 2400), другата е тази http://mobile.bg/pcgi/printdet.cgi?id=11202546357639509

 

Относно ръждите, надявам се след '96-'97 да са пооправени в това отношение. За двигателите четох, че прегрявали заради отказ на датчик за температура и спиране на вентилатор (слабо място?). Но това също може да е за по-старите модификации или за отделни случаи.

 

За скоростта: не ме интересува колко върви - наште и без това ще я карат с 80-90.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вентилатора отказва и това е голям проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е, че лесно изтича маслото от скоростните кутии, а не самите кутии. Без масло не става!

Ами като сравнително нов ползвател на Шкода Фелиция /от юли 2007/, ще ти кажа, че вече искам да я продавам. Погрижих се за нея - нова качествена газова уредба, смяна на всички консумативи, MP3 player, нови зимни гуми, допълнително още един комплект джанти и т.н. и т.н, но това не е КОЛАТА.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

откъде точно изтича.щото аз като я купих ударих двигателя отдолу,и се счупи ухото дето носи двигателя то е еднообщо с капака на скоростната кутия.и си беше пълна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

guido ако вече си купил фелиция на вашите ОК. Ако не си ще споделя с теб и с всички колеги за ръждите на Фелиция '95. Срещу 640 лв. си смених 2та прага, 2те вежди и тотално ми изкърпиха задната врата, защото при мен проблема не беше само под козирката и задната лайсна а буквално прозореца се държеше на честна дума. Когато майсторът започнал да сваля задното стъкло се чуло ПРАС! и стъклото се откъртило от вратата - ЦЯЛО!!!. В тези пари влезе и напълване на праговете, веждите и задната врата с парафинов спрей, а аз понеже съм корназ си я доналях и с горяло масло (е, верно че тече масло по пътя 1 седмица ама тва не се брои). Сега е идеална. Остана да сменя само чисто новия тампон на макферсона (поставен преди 2 седмици) щото тропа повече от преди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

В случай, че не си купил още шкодичка, аз продавам моята:

 

Шкода Фелиция 1,3 LX - 1996г., 60к.с., бензин карбуратор, с допълнителни екстри... повече информация съм написал в обявата тук:

 

http://skodaclub-bg.org/forum/viewtopic ... 115#102115

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

wizz - голяма е кукла. А тва с оборотомера е много професионално изпълнено. Искам и аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

hora kato ледам моята задна врата ако почна да правя ръждите и моето стъкло ще падне.абе много ръжда.това лято мисля да я правя сам.затова предлагам да открием тема направи сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ръждите ясно, да кажа за дизелите, щото карам и такова в Сф. за да не пуши толкова - пробвай да сипеш Редекс - добавка за гориво, покарай и смени горивния филтър. После зареждай само качествена нафта - Примерно на Еко - в момента е добра. И не я карай като бензинка, ако още не си свикнал - дизела е друга бира и не трябва да се форсира - тогава пуши яко, както и когато е студен. Най-зле и най-пушещо е като се форсира студен..

 

Ако проблема е от центровка на самата помпа, тогава по-добре не ходи при майстори-льольовци... че ще скапят колата тотално. На мене са ми казали за един близо до Перник, но не съм ходил още. Мойта дава 6 в София. Говорим за Нисан 2.0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1,9 д vw. и градско и навън 7,5. разход дава. бензиностанции еко се съмнявам че лъжат в литрите.никаде до сега не са успели да ми налеят повече от 45л.там ми напълниха над 50л.не съм 100% сигурен но ще направя още един тест. искам да питам??????????????при замерване на компресия ""маистора""може ли нещо да ми развали

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не може да скапе. Много е 7,5, 4,5-5 би било по-добре, но все пак това е предкамерен дизел.

 

Моята Фабия пада и под 4 извън града.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kakwo maslo li??????????????????еи така като земете да приказвате наи много ме хваща яд.как ще падне под 4 бе човек ти луд ли си.как я засече .знаеш ли че на входа на резервоара имаш клапан за обезвъздушаване.ако прочета още нещо такова в този форум и спирам да чета

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам си бордови компютър. Ако щеш вярвай Габрово - Велико Търново (отбих се до ЕТ) - Свищов ми даде 3,5/100. Средна скорост около 65 км/ч. На връщане кара брат ми, с климатик на половината път, малко по-дълъг маршрут през едни села и я докара до 4,3. Колко е средния според теб? 3,9 нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.