Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Търся съвет за покупка на Фелиция


guido

Recommended Posts

kakwo maslo li??????????????????еи така като земете да приказвате наи много ме хваща яд.как ще падне под 4 бе човек ти луд ли си.как я засече .знаеш ли че на входа на резервоара имаш клапан за обезвъздушаване.ако прочета още нещо такова в този форум и спирам да чета

 

Ей, тоя клапан за обезвъздушаването е от скоро в познанията ти, съдейки по това >>>

 

1,9 д vw. и градско и навън 7,5. разход дава. бензиностанции еко се съмнявам че лъжат в литрите.никаде до сега не са успели да ми налеят повече от 45л.там ми напълниха над 50л.не съм 100% сигурен но ще направя още един тест

 

...така че, не рипай толкова срещу хора, които не познаваш! Ти не си знаеш колата, пък си тръгнал мнения да изказваш - айде малко по-леко да го даваме, а? Защо да си измисля колегата, че му дава 3.9 среден разхор - не виждам нищо невъзможно в това, особенно при споменатата скорост! Моята при тази скорост показва 3.1 на магистралата!

И друго искам да ти кажа - странни са ми хора, които се оплакват колите си, а не правят нищо по тях! Нима наистин очакваш от кола за 3к на 10 години да седнеш и да я караш само? Много е прав Favorit 1.3LX - нема такъв филм! Трябва да си наясно, какво купуваш! Ти си си виновен за това, че сега се оплакваш! Като не си гледал, когато е било време...

Са спокойно можеш да спреш да четеш форума - по-горе написах, че моята дава 3.1 :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АЗ ИМАХ 4 таксита такива-железни са.слабо място-тампони носачи-заните т. на пр. носачи.Накрая им сложих от Астра G -плътна гума.Малко по тв.поема дупките но нямат разб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, guido, ако все още не си купил Фелата...съседа продава една много запазена за 2800лв. Нов Внос е...но той просто ходи по друга работа към запада и навръщане просто се връща с колица, която продава тук в БГ та мисълта ми е че наистина ги подбира...Ако имаш интерес мога да го попитам за подробности по двигателя и да ти дам по-пълна информация за колата и всичко по нея...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам си бордови компютър. Ако щеш вярвай Габрово - Велико Търново (отбих се до ЕТ) - Свищов ми даде 3,5/100. Средна скорост около 65 км/ч. На връщане кара брат ми, с климатик на половината път, малко по-дълъг маршрут през едни села и я докара до 4,3. Колко е средния според теб? 3,9 нали?

ми то е само надолнище!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

hora kato ледам моята задна врата ако почна да правя ръждите и моето стъкло ще падне.абе много ръжда.това лято мисля да я правя сам.затова предлагам да открием тема направи сам.

 

Ще се справиш ли. С моята врата си играха 3-4 дни за да и докарат оригинален вид. видях я в работха фаза. Беше по-зле от потъналия Титаник. Ако решиш да даваш пари за майстор ще те пратя при моя. Надявам се около 250 кинта да те оправят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами "бордовия компютър' на твоя космически кораб колега показва моментен разход.като чакаш на светофара показва нула.това значели че колата върви без нафта.искам да питам фсички ли фабии возят толкова твърдо.щото събирам парички ама маи ще е октавия.ми тя моита фела вози по комфортно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами "бордовия компютър' на твоя космически кораб колега показва моментен разход.като чакаш на светофара показва нула.

 

Първо наясно ли си с понятието "моментен разход"? Второ - постигането на разход под 4/100 е напълно възможно - виждал съм го с очите си :) . И трето - на място нито един бордови компютър не показва моментен разход 0.0 ;) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

даваи маистора ама аз съм от бургас.става въпрос и за 4те калника

 

Кофти. В София е. Ама защо и четирите калника? Предните нови струват по 60 лева. Веждите ги купих по 16 а праговете по 22. Виж задната врата е 620 лева smile165 . Тук си струва да се прави. А до колкото знам и новите врати не са от поцинкована ламарина. Може и да бъркам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

jako6iba, зле е 7.5, редекса е 4лв. за 1 резервоар и не казвам да се кара постоянно с него, а го казвам като вариант да се почисти горивната система и тогава да се засече без да се бъзика по колата нещо, а и "лъженето с литрите" е отделна дейност на бензинджиите от "зареждането на шибано гориво". Мойта като и сложа OMV - Sprint и попушва доста повече и се ослушва по светофарите отколкото с Еко или Лукойл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами "бордовия компютър' на твоя космически кораб колега показва моментен разход.като чакаш на светофара показва нула.

 

Първо наясно ли си с понятието "моментен разход"? Второ - постигането на разход под 4/100 е напълно възможно - виждал съм го с очите си :) . И трето - на място нито един бордови компютър не показва моментен разход 0.0 ;) .

 

Гогата е прав. 2006г. служебната ми беше Октавиа 1.6 MPI. Винаги когато отнема газта на скорост ми показваше разход 0.0. Питал съм и са ми казали (може и да са ме излъгали), че при пускане по нанадолнище на скорост се прекъсва горивото. Но само тогава - колата в движение, на скорост и без подаване на газ. По светофарите никога не ми е показвала 0.0 (Re: "jako6iba"). Винаги има някаква стойност и то последната стойност на моментния разход, преди скоростта на колата да падне под 10 км/ч. Например показвало ми е и 8.5/100 стоейки на светофар.

Това съм го виждал и на дизелова Астра 2.0 DTI 16V 99та година (полицейските). Когато обаче я пускам по инерция (Октавията) изключена от скорост ми показваше някакъв разход. Играл съм си и с климатика по инерция. Вдига разхода от 1.8/100 на 2.1/100. Това по инерция изключена от скорост. А както всички знаят отделно на компютъра има и опция среден разход на гориво, която е по-точна.

 

Що се отнася до разход 90та година бащата с Вартбурга направи 4.8/100 разход София - Благоевград. Целия квартал му се смя. Никой не повярва - ама факт. Видях с очите си на бензиностанцията. Всичко зависи от каране, нанадолнище, попътен вятър, трафик. Такива стойности са напълно възможни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това за моторната спирачка и ППХ е егати спора, ей сега темата ще стане2 5 страници :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

+

Истината е че май, казвам май, защото трябва са си много в час с много неща за да кажеш със сигурност при над 1200-1500 оборота по надолнище и на скорост се прекъсва изобщо разхода на гориво. Което за мене е супер странно - в този момент на практика караш все едно си махнал контакта /за дизела всъщност се тая - там свещи няма/ и си ръгнал на скорост и така си превърташ на загасен мотор, обаче ако паднеш под 1200 оборота, помпата почва да подава по малко гориво за да е в готовност колата ако ти хрумне че трябва да натиснеш газ до дупка да излети.

И все пак ако имаш дълго надолнище - като пуснеш с "разход 0" - убиваш доста инерцията и после трябва да подаваш газ, така че е спорна за икономията. От друга страна пускането на неутрална предавка е по-опасно по наклон теоретично - никога не се знае ако се наложи/примерно спирачка откаже/ дали ще можеш да включиш /да не дава годпод на никого от тоя форум. амин./ :lol::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

FAV135 - така е колега. То направо трябва да сменим заглавието на темата. От питане за покупка на Фела отидохме на разходни норми, борд компютри и спускане по нанадолнище.

А човекът сигурно отдавна е купил кола на техните :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами "бордовия компютър' на твоя космически кораб колега показва моментен разход.като чакаш на светофара показва нула.това значели че колата върви без нафта.искам да питам фсички ли фабии возят толкова твърдо.щото събирам парички ама маи ще е октавия.ми тя моита фела вози по комфортно

 

Ти не правиш разлика между моментен и среден разход, а си дошъл да ни поучаваш.

В момента, в който колата спре показанието за моментен заход от л/100 км. преминава в л/ч.

Моята има моментен разход на място при загрят двигател - 0,4 л/ч.

Показанието за целия пробег, или така наречения среден разход е съвсем друго показание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти. В София е. Ама защо и четирите калника? Предните нови струват по 60 лева. Веждите ги купих по 16 а праговете по 22. Виж задната врата е 620 лева . Тук си струва да се прави. А до колкото знам и новите врати не са от поцинкована ламарина. Може и да бъркам.

_________________

от къде купи само вежди.къде са тези калници по 60лв.имам приятели като идват на море да поръчам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

_________________

от къде купи само вежди.къде са тези калници по 60лв.имам приятели като идват на море да поръчам

 

От тук: http://skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?t=17

 

или от тук: http://skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?t=22

 

Тези двата са едни от най-популярните магазини и са на лесни места.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искам да се оплача от моита фелиция1,9д.купих я юхи2007г модел 98г.за 3000лв до тук ми е легнала 4500.и не сам доволен.ръждяса,сменях сума неща уж ефтини ама се сабират.предстои съединител за смяна към200лв.не е вярно че е икономична.градско гори 7л.пуши и не варви градско а лапа.виж навън честно ви казвам дига 190км,ч.тия руските саитове дето ги давате пише 156.км,ч.резервоара субира 50л там пише 42.в бургас всички дето се правят на специалисти на дизел са аматиори и се чудя кво да правя а двигателя не ми харесва.

 

В Ямбол има майстор на лукаса. Потърси инфо и иди на стенд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това за моторната спирачка и ППХ е егати спора, ей сега темата ще стане2 5 страници :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

+

Истината е че май, казвам май, защото трябва са си много в час с много неща за да кажеш със сигурност при над 1200-1500 оборота по надолнище и на скорост се прекъсва изобщо разхода на гориво. Което за мене е супер странно - в този момент на практика караш все едно си махнал контакта /за дизела всъщност се тая - там свещи няма/ и си ръгнал на скорост и така си превърташ на загасен мотор, обаче ако паднеш под 1200 оборота, помпата почва да подава по малко гориво за да е в готовност колата ако ти хрумне че трябва да натиснеш газ до дупка да излети.

И все пак ако имаш дълго надолнище - като пуснеш с "разход 0" - убиваш доста инерцията и после трябва да подаваш газ, така че е спорна за икономията. От друга страна пускането на неутрална предавка е по-опасно по наклон теоретично - никога не се знае ако се наложи/примерно спирачка откаже/ дали ще можеш да включиш /да не дава годпод на никого от тоя форум. амин./ :lol::lol:

всички съвременни автомобили /без дизел с гнп без ел.блок за управл.,механечен бенз.инжекц./прекъсват горивото,когато си на скорост без газ-различно но да кажем над 1000,1200 об.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е. Октавията (бензин) прекъсва над 1200 оборота, а Фабията над 1000 оборота.

 

Това нещо го има и при някои карбуратори - знам със сигурност за "Озон ІІ" със системата ЭПХХ от 1982 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При моя карбуратор (Pierburg 2E-E / Ecotronic) икономайзера прекъсва горивото над 1500 оборота.

Това става 2 секунди след пускане на педала за газта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.