Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ОКТАВИЯ 2 без калобрани - СУПЕР ДУПЕ !


димон

Recommended Posts

Аз съм за без калобрани,ако става въпрос за вид,а за другото камъчетата и калта са резултат просто от пътищата ни!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 52
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • димон

    8

  • pesho_b

    5

  • PRR

    4

  • The Best Forman

    3

Най-много писали в темата

Здравейте, и нека и аз да се включа по темата. Калобраните вършат някаква работа щом ги продават и слагат. На мен лично още не ми е харесала повече някоя кола, независимо от марка и модел с калобрани, отколкото без. Никъде на сайта на Шкода не видях снимана октавията с тасчета и калобрани. Защо ли? Винаги е с 17ки джанти, просто защото вида и е коренно различен с хубави големи джанти и гуми с нисък профил. Отворих и mobile.de и разгледах обявите с октавията и помен от калобрани и там няма. От 500 обяви дали ще се намери 5 коли дето са с калобрани. Нямат кал сигурно. А аз се чудя, защо като отворя нашето mobile.bg и обявите със същиая модел октавия, колите не изглеждат така добре, въпреки че са същите. Е за мен 15ки+ калобрани е доста лоша комбинация и вместо да отворят колата я загрозяват. Друг е въпроса, че сме в България и пътищата ни са зле, затова и колите ни изглеждат по- зле, та е по- добре с калобраните/ нали си е кално като валне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината при Октавия 1 и Румстер задните калобрани стоят много добре, понеже външната им част не излиза драстично извън габаритите на купето. Същото не може да се каже в никакъв случай за О2 по причина по-големите издувки на калниците. :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно че са практични и пазят, но много загрозяват.... спомняте ли си колите с мъхестите покривки по таблото :D

 

Въпрос на лична преценка е ..... кой както го разбира

 

Аз не бих сложил :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кви калобрани кви 5лева.Някои шкоди си идват без възможност за слагане,а и стандартно колата няма

 

Ше те издебна, докато не гледаш на Божура и ще ти сложа от тези гумените калобрани, мекичките. Ще ги завържа за бронята със синджир тип "тоалетно казанче", да не се мандахерцат! :mrgreen:

 

ПП: Забравих, на тях ще пише turbo sport задължително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно от нещата което отличава българина от европееца, но пък го доближава до азиатеца - "Я ке си праим ко си искам без да ми пука ко му е на съседо"! А уж се стремим към Европа ... на думи ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! :)

Някои колеги малко погрешно са схванали темата. :)

Лично аз не твърдя , че калобраните са неефективни, не твърдя , че не хвърлят повече вода на задно каращия , а просто, че загрозяват задницата на колата. И то мноого!!!

Задницата на колата трябва да е също така симпатична както и цялата кола . Все пак изпреварваме от време на време и трябва да имаме хубав заден вид, за да може и изпреварваните от нас да се кефят. Това е то да мислиш за другите водачи!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Относно хвърляната назад кал : че то в БГ вали има няма 70-80 дни в годината. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен обикновено като ме изпреварва някой без калобрани съм зает да го псувам след като всичкия пясък, сол,сняг,вода,кал хвърля върху предното ми стъкло. А и не мога да му видя задницата заради което.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знааачиии, едно време колите масово нямаха калобрани - едни си ги махаха директно веднага след като я изкарат от Мототехника, пък на другите им падаха някъде и никога не си слагаха нови. Единствено правителствените коли, мерджани най-вече, евентуално някоя Чайка, имаха калобрани.

 

И "чужбинските" коли (на чужденци) , които рядко, но се срещаха по пътищата ни. И когати ни изпреварваха винаги ми правеше впечатление как водата се удря в калобраните - демек толкова бързо караха.

 

И като се замисли от тия неща ми е останало, че "простолюдието" калобрани нема - много са прости, че да имат, а само по-различните имат.

 

Сега нещата са принципно обратно - всичките ни коли си идват с калобрани - демек всички сме от специалните, ама доста от хората си им харесва едно време как беше и се връщат там пак.

 

Та общо взето за мен си е част от добрата естетика, не само от практичност, колата да има калобрани. Може и да съм "опорочен" от миналото, ама си е така - колата с калобрани е Кола, пък другото - джугани и лади (щото да не са ЖигОло ;) )

 

Пък и колегата е прав - много си зает да пуснеш чистачките по-силно, че да оцениш по-добре ли изглежда или не без калобраните ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми кво да ви кажа,аз от скоро съм и с предни калобрани и определено като си отварям вратите,вече не се омазвам до ушите (запознатите могат да потвърдят,че я мия доста често) а и не случайно в Молдова е въведено със закон-дори и "S"-class-ите са с калобрани

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освестете се малко... Говорите за калобраните, все едно са предпазен колан. Манна небесна...

А като стане дума за каране със светнати фарове, 80% от хората тука започват да псуват, че щяло да им преебе алтернатора!?! :evil: Осъзнайте се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз с риска да стана досаден , ам поне 80% от новите автомобили и поне 60% от джиповете сток са без калобрани и незнам какво им харесвате ... тя и моита беше 3 месеца с калобрани и единствения ефект беше , че ми стабилизираха бронята та не вибрираше :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми е интересно какво ще пишете ако колата пред вас ви метне камъче и ви счупи предното стъкло и/или фара :? Пък и тогава обяснявайте, че те калобраните са само за красота :smt034

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда...трябва да взимаме пример от такива високоразвити демокрации и икономики като тази на Молдова =D>

 

Но действително калобраните са за бавноразвиващите се държави, щото като се замисля къде в Германия ще караш на кал и камъчета.....

 

Москвич с калобрани, антистатик, китеник, зарчета и .... красота :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ХОРА, темата беше за ДУПЕТО, не за калта !!! :mrgreen:

Ставаше дума , че е по-готино без тях , не че няма полза от тях !!!

 

Ще го кажа така : Полза от тях има, но с тях е грозно !!! ;)

 

Говорим за Октавия 2 . На Октавия 1 оригиналните калобрани и ходят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми е интересно какво ще пишете ако колата пред вас ви метне камъче и ви счупи предното стъкло и/или фара :? Пък и тогава обяснявайте, че те калобраните са само за красота :smt034

 

Все пак темата е за калобраните на Октавия 2, които, за разлика от калобраните на Октавия 1, стърчат настрани, доста по-къси са (от бронята надолу) и не вършат никаква работа (освен да загрозяват).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда... те простите инженери от Шкода са ги сложили за да загрозяват ;)

 

PS: Това ми беше последния пост по темата. Ако искате си сваляйте и калниците. После не се чудете защо тоя зад вас ви псува и прави всичко възможно да ви задмине, дори на опасен участък. В крайна сметка на никой не му е приятно да го обливат с бълвоч, нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Все пак темата е за калобраните на Октавия 2, които, за разлика от калобраните на Октавия 1, стърчат настрани, доста по-къси са (от бронята надолу) и не вършат никаква работа (освен да загрозяват).

 

Колко е приятно някой да ти ПРОЧЕТЕ думите и да те РАЗБЕРЕ правилно !!! smile162

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда... те простите инженери от Шкода са ги сложили за да загрозяват ;)

 

PS: Това ми беше последния пост по темата. Ако искате си сваляйте и калниците. После не се чудете защо тоя зад вас ви псува и прави всичко възможно да ви задмине, дори на опасен участък. В крайна сметка на никой не му е приятно да го обливат с бълвоч, нали?

 

Абе, PRR или ПИ ЕР на квадрат !!! :D

Глей ся, и на мен тва ми е последния пост по темата... Казвам ти за последно и млъквам. Става дума за следното :

Без шибаните калобрани може да се хвърля вода , така е . Никой не ти го оспорва. Ама да казваш , че на О2 и ходят , ще ме извиняваш!!! Не вярвам да си лежаш повече зад , под и отстрани на О2 от.... !!! :)

Ти пък само за безопасност мислиш! На човек му е хубаво и ДУШАТА малко да си поглези !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.