Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda Superb 2008


thristov

Recommended Posts

Вече има цена за UK, предполагам до 2-3 месеца ще дойде и при нас. До към септември-октомври трябва да го има в ЕТ. Чакаме го с нетърпение!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми според мен вариантите са два:

звъниш в ЕТ и питаш и ти казват кога официално ще бъде в БГ, другият вариант е да се обърнеш към някоя от луксозните автокъщи от ранга на А2, Софауто, Капитолия и прочие за доставка, преди официалната премиера за БГ. Ако не се лъжа ауди Q7 например се появи в тези автокъщи с официалното му представяне в чужбина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не се лъжа ауди Q7 например се появи в тези автокъщи с официалното му представяне в чужбина.

 

И доста други автомобили, които по принцип е трудно да се намерят веднага след официалното им представяне. Спомням се че при пускането на R8 пишеше как трябва да се чака с месеци за да ти го доставят, но в елитните автокъщи веднага се появиха бройки. Така че надали ще представлява трудност да внесат в най-кратък срок и новият Супърб щом вече се продава някъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много коли се появяват така - примерно Фиат 500. Не съм съвсем запознат с процедурата, но така както си го представям нито имаш възможност за персонализация, нито имаш фирмена гаранция, сервиз и т.н. Не виждам смисъл да се откажеш да си конфигурираш автомобила както ТИ искаш само и само да го вземеш 2 месеца по-рано и да се похвалиш, че имаш еди какво си преди да е дошло официално. Рабирам да е Ферари и да няма представителство....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По последна информация от Еуратек - българска премиера септември на Пловдивския панаир и веднага след това доставката на първите бройки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От ЕТ ми казаха , че две бройки пристигат през септември.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
  • 1 месец по-късно...

Съвсем прясна информация - на автосалон Варна (23.08-02-09) ще има Skoda Superb II. Сив металик. Каза ми го дилъра на ЕТ на Тотлебен. Може би преди това ще го изложат и в Надежда. Вече има ценова листа за всички опции, които има колата. Тези дни ще я сканирам и ще я сложа тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

След днешната ми среща с новия Superb, мога да кажа само едно голямо БРАВО!Чудесен автомобил!На автосалона във Варна не можах да намеря по-широка и удобна кола!Системата за отваряне на багажника е зашеметяваща - събра очите на всички посетители!

Може би единственото нещо,което не ми хареса е материала на таблото,иначе кожения салон беше перфектен!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ходих на изложението днес-много ми хареса особено пък вътре е направо скандална-луксозна

малко самите уреди дето са така отделни кръгове не се вписват нещо в лукса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото,като бях на изложението седнах и в новия Passat CC.Освен че беше 4-местен,неприятно ме изненада ниския таван при задните места.Направо ми беше опряна главата!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В сайта на ЕураТек вече има раздел за новия Супърб.

Не знам защо домейна www.skoda-auto.bg изчезна от DNS-ите :roll: .

Сайта вече се отваря само като www.skoda-auto.com/bgr .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес бях в ЕТ и го видях ,черен 2.0TDI-PD-140к.с.

Мисля,че беше ниво Амбишън.

Предните седалки са по удобни от О2,но като пространство отпред очаквах повече ,но отзад е направо хамбар.

Според мен най-много ще и отиват черния и сивия цвят на купето.

Като цяло колата е супер,но като че ли очаквах наживо да изглежда по-масивна,но това явно е заради по голямата дължина и не толкова масивната задница.Не знам защо но стария Супърб ми изглежда по-голям поне откъм предните седалки като пространство,но явно така е направена колата да е по-комфортна за возещите се отзад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Такааа. Вчера отскочих до панаира и разгледах Superb-а. Поседях вътре и си поиграх с него. Като цяло определено ми харесва. За съжаление забелязах няколко неща които определено не ми направиха добро впечатление:

1) Отваряне на задния капак - за да го отвориш като хечбек трябва да имаш две свободни ръце... Иначе отличен багажник и определено супер идея с двойното отваряне.

2) Мястото за очилата (определено супер екстра) е толкова малко, че дори моите слънчеви очила не вилизат, а те са малки ... Т.е. екстрата е неизползваема

3) Затваряне на вратите - при достатъчно засилване се затварят с характерния за скъп автомобил звук, но ... при нормално затваряне (т.е. без яка засилка) на 3-4 пъти не се затвориха и то на двата изложени модела. При същата сила на Octavia-та се затварят без проблем.

4) В предните врати не е предвидено място за бутилка ... нещо направено дори на Fabia...

 

Цялостното ми впечатление е добро, но .... има какво да се желае...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло определено не ми харесва.

Цялостното ми впечатление е добро

 

:D Човек, май нещо си противоречиш. Последно хареса ли ти или не? :)

И аз вчера бях на панаира, ама ей на, недобра координация :) Аз ходих следобяд към 5-6. Подминах всичко наред и с пълен напред се запътих към ЕТ, понеже си ги знам от предишни години къде стоят. На мен специално много ми хареса колата. Не знам дали е най-важното, но както писах и в друга тема 50хил за 1.8 турбо с Елеганс са ужано малко пари. Колата и на живо си изглежда както на снимките - стабилна и качествена. Туин порта не го отварях, така, че не мога да дам мнение. Вътре е удобно, отзад си е шефско - място бол. Аз не съм дребен, разплух се отзад и пак имаше страшно много място пред колената ми, което се случва рядко. Отпред всичко беше както трябва - приборите чудесни, таблото супер. Всичко удобно и естествено разположено. Това което не ми хареса беше волана. Странно, на снимките ми харесваше като идея но на живо не. Хубаво има опори за палците, но това е повече за спортни коли и особено за такива с пера за скоростите. Иначе на първо място е малък, поне според моите възприятия. Изглежда ми и грозен, централната част е супер изпъкнала. Иначе всичко е слоино изработено. Ръчката на автоматика на дизеловия вариант единствено ми евтинееше.

Недостатъци винаги има, но аз лично като тегля чертата казвам, че колата е невероятна. А за тази цена удря конкуренцията в земята. Аз лично не бил си взел Пасат, Авенсис и т.н. за нищо на света.

 

btw. сигурно трябва да открием една тема за панаира. Много ми стана странно и смешно, че първа серия БМВ струваше 114 хиляди (не коментирам колко беумно е това), а 5-та 125 хиляди. Не знам колко силно трябва да съм си ударил главата за да си взема първото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D Човек, май нещо си противоречиш. Последно хареса ли ти или не? :)

 

Прав си! Исках да напиша че МИ харесва. Просто съм пуснал едно излишно "не" :)

 

За волана нямам впечатления. По-скоро стандартното радио определено не ми хареса с тоя огромен дисплей ... поне да беше touch ама не...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такааа. Вчера отскочих до панаира и разгледах Superb-а. Поседях вътре и си поиграх с него. Като цяло определено ми харесва. За съжаление забелязах няколко неща които определено не ми направиха добро впечатление:

1) Отваряне на задния капак - за да го отвориш като хечбек трябва да имаш две свободни ръце... Иначе отличен багажник и определено супер идея с двойното отваряне.

2) Мястото за очилата (определено супер екстра) е толкова малко, че дори моите слънчеви очила не вилизат, а те са малки ... Т.е. екстрата е неизползваема

3) Затваряне на вратите - при достатъчно засилване се затварят с характерния за скъп автомобил звук, но ... при нормално затваряне (т.е. без яка засилка) на 3-4 пъти не се затвориха и то на двата изложени модела. При същата сила на Octavia-та се затварят без проблем.

4) В предните врати не е предвидено място за бутилка ... нещо направено дори на Fabia...

 

Цялостното ми впечатление е добро, но .... има какво да се желае...

Не виждам за какво ти са нужни ДВЕ свободни ръце за отварянето със стъклото!!!

На мен единственото нещо което не ми харесва е материала,от който е изработено таблото.Доста простее за такъв изключителен автомобил!

 

П>С> ЕТ,как може да се излагате на Пловдивския панаир с Superb без кожен салон!!!Просто нямам думи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поради липса на време и разни други причини не съм писал отдавна, но искам да ви споделя личните си впечатления за новия Супърб, който имах удоволствието да покарам покраи автомобилното изложение Варна в началото на септември.Mалко фотоси от мен:

 

007254735.jpg

 

007254731.jpg

 

007254683.jpg

 

007254668.jpg

 

007254678.jpg

 

007254748.jpg

 

007254759.jpg

 

007254659.jpg

 

Определено голяма стабилна кола, в която човек се чувства идеално. Седалката е по удобна от всяка друга Шккодова. Изложеният екземпляр 2,0 TDI 140к.с. автоматик Елеганс на цена 60000лв ме задоволи отвсякъде като екстри. Събратята Пасат и Ауди а4 са доста по-скъпи. Поиграхме си с парк асистента, работи безупречно. Технологично понеже го дигнах на подемника това е една оголемена Октаавия 2ка. Но като возия и комфорт ми оправда очакванията отвсякъде. Верно карал съм го 20тина километра но беше голям кеф. Засега във Варна има 3 или 4 поръчани чакам ги с нетърпение. Интересно е за мене да видя по ниските нива на оборудване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги на изложението в Пловдив видях новия Супърб, и да ви кажа останах непряино изненадан. Дизайна му е под всякаква критика. Прилича на луксозна китайска лимузина. Формите и отделните елементи не са пропорционални и не изглежда монолитен въобще. Салона също не ме впечатли. Единственото което ми хареса е багазника който се отваря и акто на седан и като на хечбек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги на изложението в Пловдив видях новия Супърб, и да ви кажа останах непряино изненадан. Дизайна му е под всякаква критика. Прилича на луксозна китайска лимузина. Формите и отделните елементи не са пропорционални и не изглежда монолитен въобще. Салона също не ме впечатли. Единственото което ми хареса е багазника който се отваря и акто на седан и като на хечбек.
Ти май си от друга планета! :o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги на изложението в Пловдив видях новия Супърб, и да ви кажа останах непряино изненадан. Дизайна му е под всякаква критика. Прилича на луксозна китайска лимузина. Формите и отделните елементи не са пропорционални и не изглежда монолитен въобще. Салона също не ме впечатли. Единственото което ми хареса е багазника който се отваря и акто на седан и като на хечбек.

 

... честно казано си е доста грозна кола....отпред къса, отзад къса, по средата дълга... направо дакел...Технически сигурно е класа. (все пак е от VAG) Но аз лично предпочитам за същите пари по-просто изпълнение Пасат или Ауди А4....Въпрос на вкус... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.