Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Отнемане на книжка


Recommended Posts

Здравейте. Вчера към 23:30 на Цариградско шосе ме спряха полицай със 48 километра над ограничението. По закон наказанието е 200 лева + 2 месеца без книжка. След като ми написаха акта книжката остана в мене. Искам да попитам от кога влиза в сила наказанието с отнемането след като свидетелството си е в мене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чл. 183. (1) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) Наказва се с

глоба 10 лв. водач, който:

1. (изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. - ДВ, бр. 103 от 2005

г., в сила от 01.01.2006 г., изм. и доп. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) не носи определените

документи - свидетелство за управление, контролен талон и свидетелство за

регистрация на управляваното моторно превозно средство;

 

Това дали означава че мога да им казвам че съм го забравил и просто 10 лева глоба ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чл. 183. (1) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) Наказва се с

глоба 10 лв. водач, който:

1. (изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. - ДВ, бр. 103 от 2005

г., в сила от 01.01.2006 г., изм. и доп. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) не носи определените

документи - свидетелство за управление, контролен талон и свидетелство за

регистрация на управляваното моторно превозно средство;

 

Това дали означава че мога да им казвам че съм го забравил и просто 10 лева глоба

 

 

 

 

Ами като направят справка нали ще лъсне всичко?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мене ми е ясно че съм изгорял. Въпроса ми е от кога почва да тече наказанието.

 

ПП. За да се оправи държавата трябва всеки да бъде санкциониран като мене.

 

ПП2. Лошото беше че докато ми писаха акта минаха един каиен и едно БМВ 7-ма серия със 133 км и не ги спряха ... (видях скороста на радара)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти вземат книжката като ти излезне наказателното постановление.
А от тогава ли почва да тече наказанието ?

 

От тогава. След месец-два най-вероятно ще бъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да! Докато ти изтече акта. След това отиваш в КАТ и проверяваш дали ти е дошло наказателното постановление. Ако е дошло ти вземат книжката, ако не ти продължават акта с един месец. И така докато дойде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "TaNeC" - Първо искам да поясня, че не съм "ЗА" нарушенията. Не бива да се нарушава. Сега да ТИ кажа какво можеш да направиш от тук на сетне.. не знам дали си написал възражение в акта, но и да не си - обжалвай наказателното постановления в съд. Докато текът делата имаш законно право да упрвляваш "МПС". За превишена скорост, единственото, което можеш да твърдиш е, че са били 5 коли на пътя и понеже първите на са спряли, са спрали ТЕБ! В съда "КАТ" не може да докаже, че ТИ си шофирал с превишена скорост. Намери си свидетели - били СТЕ 5 човека в колата и точка. Или зад ТЕБ са били приятели в друга кола и са видяли всичко. Не е зле да се свържеш с адвокат - много е вероятно да се оттървеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По добре да си минат тия два месеца и тва е. Кой знае колко пари ще се изхабят за адвокати съдий и други. Иначе да ако всички се санкционират нещата ще са доста по прилични. Ще визирам себе си - едва ли поовече ще превиша ограничението. Но това трябва да е за всички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента в който отидеш да си вземаш наказателното постановление в него ще пише какво е решил някой си там и за колко време ти се отнема книжката в момента на връчване на наказателното постановление. Това да намериш свидетели и да кажеш че тази скорост не е твойта няма да мине в съда защото точно за това винаги полицайте са по двама за да може един друг да покрият като свидетели така че тяхната дума ще тежи пред твойта и на твойте свидетели.

 

л. 182. (Изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) (1) Водач, който превиши разрешената максимална скорост в населено място, се наказва, както следва:

5. за превишаване от 41 до 50 км/ч - с глоба 150 лв. и два месеца лишаване от право да управлява моторно превозно средство;

Но НП се определя от даден служител който може да не наложи максималната санкция в зависимост обстоятелствата. Обеснявам че ако си написал възражения към акта те се гледат само от този който ти пише НП след като излезе НП може в законовия срок да подадеш възражение срещу него и по реда да влезнеш в съда за да оспориш това което са ти написали в НП. Актовете с възражения към тях на 99.99999 % минават към НП така че това е положението ти си прави извода. Единственото нещо което може да кажеш пред съда че уреда с който са ти измерили скороста не е минал МЕТРОЛОГИЯ и СТАНДАРТИЗАЦИЯ при което да изискаш дадения "радар" за експертиза дали е годен за измерване на скороста. Но това е хубаво да се прави примерно в случай че са те хванали с +31 км когато може да спаднеш в по долна категория нарушение като се докаже че този уред не измерва в точност с 1-2 км и се приеме че може да си карал и с 29-30 км . Така мисля аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да допълня книжката е останала в тебе но най вероятно са ти взели контролния талон. В ЗДП е вписано че при издаване на АКТ се отнема като доказателство контролен талон или друг документ на водача ако е липсвал такъв е било редно да впишат в акта с което да прибавиш още едно нарушение към вече направеното. След като са ти написали акт ти си представил някакъв документ поне за самоличност ако не си тогава те са нарушили закона след като не са ти издали и акт за липса за документи за самоличност или не са те задържали 24 часа в ареста. Не си прави грешни изводи като гледаш на закона по грешния начин. Както ми каза един полицай на скоро " Ние ще ви пишем акта по някой си член пак вие се оправяйте" аз му казвам " Ще обжалвам ще се съдим и това е" полицая " Няма проблем ние сме свикнали".

 

При адвокат правната консултация мисля че беше 10 лева или нещо такова. Късмет

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2-та /или хх/ месеца почват да текат от датата, в която ти вземат книжката! Моята я взеха, когато ми написаха акта и след еди-колко-си-време изтече наказанието. Та, когато се появиш да си получиш постановлението и си оставиш книжката при тях - брой 2 месеца или колкото е написано в постановлението! Пожелавам ти да не те спират повече :) Успех със спазването на ЗДП!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т`ва 128 км/ч с Шкодичката ли ги направи на Цариградско? От любопитство питам, щот с мойта над 120 не смеех, пък и без това ги правеше само по нанадолнище.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Вчера към 23:30 на Цариградско шосе ме спряха полицай със 48 километра над ограничението. По закон наказанието е 200 лева + 2 месеца без книжка. След като ми написаха акта книжката остана в мене. Искам да попитам от кога влиза в сила наказанието с отнемането след като свидетелството си е в мене.

 

1. Намери си адвокат за да намери порочност м-у акта и постановлението.

2. Още първия ден след получаване на НП подай документи в съда и с бележката от деловодството отиваш в кат да си вземеш книжката.

3. Докато не мине делото си караш без проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислиш ли че за привишена скорост може да се намери толкова лесно порочност между акт и постановление. Трябва да е някой дебил за да напише така постановлението че да не може да се разбере за какво иде реч и той да обжалва. Правна консултация и то с човек който е наясно с ЗДП и ЗАНН и връзката между тях в случая. А не някой новоизлюпен адвокат който няма да има на каква основа да стъпи. Късмет :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислиш ли че за привишена скорост може да се намери толкова лесно порочност между акт и постановление. Трябва да е някой дебил за да напише така постановлението че да не може да се разбере за какво иде реч и той да обжалва. Правна консултация и то с човек който е наясно с ЗДП и ЗАНН и връзката между тях в случая. А не някой новоизлюпен адвокат който няма да има на каква основа да стъпи. Късмет :)

 

НК ще е написано както трябва според написания член в акта. Порочност може да има в самия акт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля че бях прекалено ясен в по предните постове къде единствено може да намери пролука така че не се опитвай да го буташ между шамарите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля че бях прекалено ясен в по предните постове къде единствено може да намери пролука така че не се опитвай да го буташ между шамарите.

 

Това с радара вече е изтъркана история. Спасение има само при порочност на акта или със свидетел, че някой е тръгнал да го изпреварва и се е прибрал при вида на полицаи а са набутали него. админ. съд изобщо не толерира полицаите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло искам да подчертая обаче,че при евентуално дело-ако имаш 2,3 свидетели и сте устати-думите на органите на реда,много много не се взимат под внимание в съда.

Казвам го от опит-полицай ми го е казвал!Ходил съм уж за свидетел на приятели с отнети книжки-много зависи и от съдията но доста често минава.

Особен е факта,че като те видят(айде твоето наурешие е по-голямо) ,че идваш и искаш дело за нещо по малко примерно 20км отгоре,или книжка за месец,или нещо дори минимално-всеки умен съдия си казва-този човек явно има право-понеже за такова нещо гледай как ожесточено си брани правата и отсъжда в твоя полза.

 

Личен опит от малки нарушения на авери!!!

 

Поздрави и успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло искам да подчертая обаче,че при евентуално дело-ако имаш 2,3 свидетели и сте устати-думите на органите на реда,много много не се взимат под внимание в съда.

Казвам го от опит-полицай ми го е казвал!Ходил съм уж за свидетел на приятели с отнети книжки-много зависи и от съдията но доста често минава.

Особен е факта,че като те видят(айде твоето наурешие е по-голямо) ,че идваш и искаш дело за нещо по малко примерно 20км отгоре,или книжка за месец,или нещо дори минимално-всеки умен съдия си казва-този човек явно има право-понеже за такова нещо гледай как ожесточено си брани правата и отсъжда в твоя полза.

 

Личен опит от малки нарушения на авери!!!

 

Поздрави и успех!

 

В съда няма устат. Там като свидетел чакаш вън и при повикване влизаш и отговаряш на въпросите. Относно колегата да обжалва НК и най вече деиствията на полицаите по описаното от мен със свидетели и нека те докажат че е била неговата кола.

 

ХЕ-ХЕ ТО И В СЪДА АКО БЕШЕ КАТО НА ЮБРИ ЩЕШЕ ДА Е КАТО НАДПИВАНЕ С КОЛА :mrgreen: smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ванка-не е тоюно така.

1 случка е един авер-наруяил правилата в общежитие и беше без документи-в съда кат се развика и тн направо ги разби.Махнаха му го веднага!

 

2-с ДАИ-един авер таксиджия?

Кат ги насмете в съда-тоз не може да пише-акт ще ми съставя-даже си викаше и на адвоката-Кажи нещо бе,аз защо съм те взел-и нито 1 път досега не е бил глобяван-вече ДАи като го видят не си правят труда да го спират!

 

Има начин!!! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.